Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem myjke karchera k2, zabawka, ale waż był bardziej elastyczny, inni użytkownicy serii kompakt Nilfsk tez narzekają, że węże sztywne. Moze by problemu nie było, ale mam niezby dużo miejsca na podjedzie. Waż sie nie rozprostowuje do końca, sprężyna się robi, moze po następnym myciu zwinę waż w większe koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nabyłem marolexa przerobiłem wszystko ładnie, piana zrobiona z valet pro ph neutral snow foam trzymała ok 5 min, stężenie 3%, samochód nie za bardzo brudny naloty bardziej z kurzu, i jakoś słabo domyło auto :cry: , taka słaba ta piana ? czy może coś nie tak zrobiłem ?

 

Mam podobne odczucie choć jest to moja pierwsza akt.piana z jaką mam do czynienia.

W kilku wątkach spotkałem się z opinią, że nie jest to właśnie jakaś super zmywająca brud piana choć może jest to zaleta jeśli nie chcesz za bardzo ruszyć wosku (?)

 

Też kupiłem tą pianę i wlewam ją do pianownicy PA. Piana niestety jest tak delikatna, że oprócz wosku nie rusza nawet brudu :(. Skończyło się niestety, że dolewam APC do piany. Wolę żeby mi naruszało wosk niż ten brud ma później rysować lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tu na forum uczyli, że płukanie piany od dołu do góry. Ostatecznie płukanie z góry

Wytłumaczy mi ktoś tą zasadę jak krowie na rowie? :D

Chodzi o to, żeby zaraz po pianowaniu przelecieć myjką każde miejsce, gdzie jest piana - dla tego zaczynamy spłukiwać od dołu.

Jak zaczniesz od góry, to woda spłucze Ci pianę, którą nałożyłeś w dolnej części auta.

W skrócie: piana + woda pod ciśnieniem = czyste autko :D a piana + woda bez ciśnienia = mniej czyste autko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to musiał jakiś detailer wymyślić :kox: Ja tam wolę płukać od góry, żeby właśnie woda spływając spłukała mi syf na dole, walenie ciśnieniem na pianę z piachem np. na dolnej części drzwi uważam za zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupiłem pianownicę PA i mam pytanie. Górny zawór - pokrętło reguluje przepływ wody czy środka- piany. Jak go całkowicie wkręcę na minus, to wody poleci mniej względem roztworu ze zbiorniczka, czy woda bez zmian a mniej zasysa z butelki ??? Pytam bo mam kłopot z uzyskaniem gęstej piany. Używam piany Nerta Novo Wash i na razie nie mogę uzyskać zadowalającego efektu, uczę się. A może ta piana coś nie hallo ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- PA z roztworem SG fruit ( 900ml zimnej wody destylowanej + 100 ml piany)

- górne pokrętło skręcone na max minus ( no może 2-3 mm mniej)

i to podpięte do myjki kranzle 160 TS - piana dość wodnista.

 

Może kwestia regulacji ciśnienia ? testowane na 150 bar - dać mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pianę SHINY GARAGE Fruit Snow Foam Neutral pH , podłączyłem myjkę do ciepłej wody temp. ok 50 st. C, ustawiłem pokrętło na max "-", roztwór 1:5 ( ok. 200 ml na butelkę 1 litrową ). Wyszła taka sama piana jak na Nercie Novo Wash i na zimnej wodzie, w ciągu 1 min spłynęła z auta. Co jeszcze zrobić aby była gęstsza i dłużej trzymała się na samochodzie ??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, do pianownicy PA (super pianownica :) ) wlałem 150ml k2 active foam i do pełna ciepła woda, nałożyłem na samochód, odczekałem ok 7min, spłukałem od dołu, ale niestety za dobrze to nie zmyło brudu, ten grubszy syf zmyło, ale nadal na samochodzie pozostał taki "nalot brudu", który po przejechaniu palcem się rozmazuje, ale piana go nie zmyła. Wina piany, czy może piana nie da rady tego umyć i trzeba standardowo ręcznie? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge się narazić większości tutaj zgromadzonych,ale moim zdaniem neutralne piany,które niby nie zjadają wosku to tylko pic na wode i sztuka dla sztuki.Wydaje mi się,że samym ciśnieniem z myjki da się zmyć taką samą ilość brudu jak po opryskaniu pianą,odczekaniu 10 minut i ponownym spłukaniu.

To,żę widac jakieś tam strużki,które sa innego koloru niż biały to nic nadzwyczajnego.Piana jest biała i mokra :D Moczy zaschnięty piach i sobie kapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

627030 Moge się narazić większości tutaj zgromadzonych,ale moim zdaniem neutralne piany,które niby nie zjadają wosku to tylko pic na wode i sztuka dla sztuki.

 

Na forum znalazłem opinię "mastera" iż ciepła woda jest tak samo skuteczna jak piany ...tylko linka poszukać to będzie wyzwanie , a był chyba nawet filmik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pracy HDS, mycie samą ciepłą wodą nie daje takich efektów jak Magi + ciepła woda. Tylko, że Magi nie ma neutralnego PH, choć wosków nie podjada. Odnośnie innych pian których używałem SG, Blink, ValePro możecie mieć rację, choć nie robiłem testu jak w przypadku Magi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.