Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

wyjmij 2 filce i sprawdź

Jest lepiej, ale to nadal nie to co ma być, dodam że wodą pryska prawidłowo, ale gdy wlejemy roztwór to jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze gdzies jest cos poluzowane i nie idzie cale cisnienie na filce. Rozbierz i zloz

Rozebrana i złożona, bez poprawy. Obecnie filce moczą się w wodzie, i zobaczymy jak to będzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako uzupełnienie poprzednich wpisów może komuś się przyda tak jak mnie-- odpowiedź od K2 na temat jakie ich piany aktywne maja Ph:"Najłagodniejsza jest piana o indeksie M100 Active foam, ma właśnie PH 9-10, natomiast najmocniejsza to Diper z PH 13-14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć dlaczego nie warto mieszać, prócz zużywania dwóch środków? Przy "porządnym" myciu chciałem wlać trochę APC do PA.

 

 

Jasne, że mogę. Tylko najpierw musiałbym znaleźć oryginalny wpis w archiwum DW aby przetłumaczyć na język forumowy :P .

Były tam jakies detale chemiczne i ogółem dość długa argumentacja a nie wszystko pamiętam to mógłbym pierdyknąć jakąś głupotę. Coś tam było o to, że składniki produktów mogą wykluczać swoje działanie czy coś takiego ;)

Jeśli jesteś anglojęzyczny to możesz poszukać na ten temat na DW i będziesz miał jasność :)

 

Jednak tak czy inaczej, Twój prewash służy do tego właśnie, przed-mycia. Służy do zmycia tego co pod ciśnieniem wody przede wszystkim spłynie samo. Reszta siedzi zapewne twardo i odsmalacz itp jest niezbędny. Żaden dogmat. Sprawdzałeś już, że sama piana nie domywa tego a z APC wmieszanym domywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne że od solidnej dekontaminacji sie nie ucieknie ale chodzi o lepsze domycie w pre-washu - a mi dokładnie chodzi o to żeby lepiej spływał syf pod koniec sezonu jak juz wosku mało co zostało a trzeba samą pianą-bez ręcznego mycia zwalić brud.

Całkiem możliwe , że te środki mogą sie nawzajem chemicznie osłabiać .... dlatego właśnie fajnie byłoby mieć info od strony chemicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z pianownicą Epoca, wlałem 30-40ml piany Snow Foam od SG, na 1.5l wody, niestety piana wychodzi bardzo punktowa, nie jest to rozprysk. Za pierwszym pompowaniem, rozprysk w miare ok, potem niestety wygląda to właśnie tak jak na filmiku. Co więcej, gdy piana już ledwo co pluje, w pojemniku nadal jest dużo ciśnienia. Co jest źle ? W środku są 4 żółte filce. Kupiłem używaną od użytkownika z forum, wiec nie jest to przedmiot nowy no ale cóż, nie tak miała działać.

Może też być tak, że wlałeś za gorącą wodę i przez to wychodzi to co pokazujesz, ja tak miałem z Marolexem. Zawsze staram się nalewać jak najcieplejszą (ale nie maksymalnie gorącą z kranu) i jak przesadzę to podobny efekt u mnie się pojawia np. przy Magi.

Ciśnienie niby jest prawie maksymalne a opryskiwacz ledwo co wypluwa pianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem z pianownicą Epoca, wlałem 30-40ml piany Snow Foam od SG, na 1.5l wody, niestety piana wychodzi bardzo punktowa, nie jest to rozprysk. Za pierwszym pompowaniem, rozprysk w miare ok, potem niestety wygląda to właśnie tak jak na filmiku. Co więcej, gdy piana już ledwo co pluje, w pojemniku nadal jest dużo ciśnienia. Co jest źle ? W środku są 4 żółte filce. Kupiłem używaną od użytkownika z forum, wiec nie jest to przedmiot nowy no ale cóż, nie tak miała działać.

Może też być tak, że wlałeś za gorącą wodę i przez to wychodzi to co pokazujesz, ja tak miałem z Marolexem. Zawsze staram się nalewać jak najcieplejszą (ale nie maksymalnie gorącą z kranu) i jak przesadzę to podobny efekt u mnie się pojawia np. przy Magi.

Ciśnienie niby jest prawie maksymalne a opryskiwacz ledwo co wypluwa pianę ;)

Roztwór ma temperaturę około 45-50st. więc nie sądze aby ta woda była za gorąca :), chyba że się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dla pewności możesz spróbować z zimną wodą, a jeśli szkoda Ci SG to sprawdź jak będzie gdy wykorzystasz chociażby plyn do kąpieli zaczynając np. Od 20ml.

Wydaje mi się że jeżeli epoca działa poprawnie na czystej wodzie to problem leży w zbyt mocnym spienieniu produktu który blokuje się na filcach i tu powodów może być kilka:za dużo wkładek, za duże stężenie (ale tu wątpię ponieważ podobne u siebie stosuje), zbyt ciepła woda,ewentualnie zanieczyszczone filce - chociaż w tym ostatnim mając jakieś paprochy na nich (kiedyś mi wypadły na działce) powstawało mleko ale nic nie było blokowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dla pewności możesz spróbować z zimną wodą, a jeśli szkoda Ci SG to sprawdź jak będzie gdy wykorzystasz chociażby plyn do kąpieli zaczynając np. Od 20ml.

Wydaje mi się że jeżeli epoca działa poprawnie na czystej wodzie to problem leży w zbyt mocnym spienieniu produktu który blokuje się na filcach i tu powodów może być kilka:za dużo wkładek, za duże stężenie (ale tu wątpię ponieważ podobne u siebie stosuje), zbyt ciepła woda,ewentualnie zanieczyszczone filce - chociaż w tym ostatnim mając jakieś paprochy na nich (kiedyś mi wypadły na działce) powstawało mleko ale nic nie było blokowane.

Już każda możliwa kombinacja była testowana, nic to nie daje. Filce moczyły się przez kilka godzin, też 0 poprawy, już teraz nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Kupiłem pianownicę PA do Nilfisk c125 i chciałbym się zapytac jak tego ustrojstwa używać.

1.Wlewam 100ml Magifoam do butelki PAi co ? Dolewam do pełna wody?

2.Pierwsza regulacja szerokości strumienia, to ograniam. Druga regulacja bliżej lancy +/- rozumiem, że do jest ilość pobieranego środka? Jak ustawić żeby piana się długo trzymała i był śnieg? Bardziej minus, czy plus, są jakieś ustawienia polecane, czy metodą prób i błędów?

Pytania pewnie głupie, ale nie chce mi się marnować litera Magi jak można zapytać mądrych, pięknych i przystojnych userów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wlewam 100ml Magifoam do butelki PAi co ? Dolewam do pełna wody?

Tak ciepłej wody.

Pokrętło na maxa na minus wtedy i gotowe.

Co do szerokości strumienia to taki jak Tobie odpowiada ustaw (szybko ustawisz). Tylko nie wal za duzo piany na 1 panel bo będzie szybko spływać. Wystarczy że przykryjesz równomiernie i nie wracaj juz do tego miejsca ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem gratis w castoramie do karchera k5 pianownice FJ 6. Mial ktos z tym do czynienia? Chcialbym sprobowac a nie wiem jak zaczac. Rozcienczac plyn ciepla woda? Czy bez znaczenia? Stezenie 1:10 i zwiekszac jak nie da rade usunac brudu?

 

A moze wyrzucic ta fj6 i kupic PA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Epoca Tec one i daje radę, ale dzisiaj uzywałem pianownicy Pa i to jest insza inszość :) Mógłby ktoś polecić jakiś dobry elastyczny waż 8m do myjki ? Waż , który sprzedają z Nilfisk c125 to ch... d... I kamieni kupa, pie...... w ch..... zaj.... k...... !!!! waż jest tak sztywny, za jak oddałam sie od myjki to waż sie nie rozkłada/rozciąga tylko ciągnie myjkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.