Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem spore problemy z moją pianownicą. Na karcherze k2 smarkała jedynie anemicznie rzadziutkim mlekim, myslelem że to wina słabej myjki. Niedawno spróbowałem jej w połączeniu z k4 i efekt był identyczny. Rozebralem pianownicę i ten stalowy filterek był czysty ale tak ciasno upakowany że woda nie mogła przez niego odpowiednio przepływać. Zacząłem kombinować z własnej roboty filtrami z miedzianego cienkiego drutu. Wreszcie coś sie zaczeło dziać gdy założylem "luźniejszy" filterek. Postanowiłem spróbować bez filterka i efekt był najlepszy jaki dotąd otrzymałem. Nie wiem co o tym myśleć.

 

PS. Na dniach spróbuje jeszcze motywu z filcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge się narazić większości tutaj zgromadzonych,ale moim zdaniem neutralne piany,które niby nie zjadają wosku to tylko pic na wode i sztuka dla sztuki.Wydaje mi się,że samym ciśnieniem z myjki da się zmyć taką samą ilość brudu jak po opryskaniu pianą,odczekaniu 10 minut i ponownym spłukaniu.

To,żę widac jakieś tam strużki,które sa innego koloru niż biały to nic nadzwyczajnego.Piana jest biała i mokra :D Moczy zaschnięty piach i sobie kapie...

Nie testowałem wielu pian neutralnych, ale w przypadku ValetPro Neutral Snow Foam zgadzam się w 100%, jak nie doleje APC to nie odkleja brudu od powierzchni nic, a nic. MagiFoam jest ponoć najlepsza z neutralnych, ale też widziałem opinie, że cudów to ona nie zdziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam myjkę Nilfisk c120, pianownicę PA, piany SG Fruit snow foam, oraz SG perfect active foam, pianownica skręcona ma max na minus, rozcieńczanie 1:10 z letnią wodą, a piana i tak wychodzi strasznie wodnista, scieka z samochodu w ciągu minuty nie mówiąc o nie usuwaniu żadnego brudu.

Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pianownica polecacie do myjki ciśnieniowe parkside phd 150? W miarę tanią

 

Czy można w PA stosować różne aktywne piany np tenzi truck, deeper (mocne środki - mam maszyny rolnicze) i jakiejś łagodniejszej Doo samochodu? PA nie uszkodzić się po zastosowaniu tak mocnych pian aktywnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie co byś nie zastosował powinno być ok.

 

Pochwalę się swojo pianowniczką, przerobiony marolex 3000 + k2 active foam. 1litr roztworu - proporcje 40ml/litr ciepłej wody z domowego kranu - na jednym pompowaniu jestem w stanie cały bok przelecieć - dysza marolexowa czerwona - 2szt. filców z podkładki stołowej, dziurka zrobiona za pomocą pinezki biurowej. Przepraszam za jakość dźwięku - to tylko telefon.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie co byś nie zastosował powinno być ok.

 

Pochwalę się swojo pianowniczką, przerobiony marolex 3000 + k2 active foam. 1litr roztworu - proporcje 40ml/litr ciepłej wody z domowego kranu - na jednym pompowaniu jestem w stanie cały bok przelecieć - dysza marolexowa czerwona - 2szt. filców z podkładki stołowej, dziurka zrobiona za pomocą pinezki biurowej. Przepraszam za jakość dźwięku - to tylko telefon.

 

 

 

ile roztworu zużywasz na auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pianownica polecacie do myjki ciśnieniowe parkside phd 150? W miarę tanią

 

Czy można w PA stosować różne aktywne piany np tenzi truck, deeper (mocne środki - mam maszyny rolnicze) i jakiejś łagodniejszej Doo samochodu? PA nie uszkodzić się po zastosowaniu tak mocnych pian aktywnych?

Ja mam techkara za 90zł. Uzywac możesz każdej piany ważne żebyś wypłukał dysze po uzyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pianownica polecacie do myjki ciśnieniowe parkside phd 150? W miarę tanią

 

Czy można w PA stosować różne aktywne piany np tenzi truck, deeper (mocne środki - mam maszyny rolnicze) i jakiejś łagodniejszej Doo samochodu? PA nie uszkodzić się po zastosowaniu tak mocnych pian aktywnych?

Ja mam techkara za 90zł. Uzywac możesz każdej piany ważne żebyś wypłukał dysze po uzyciu

 

A ile trzeba roztworu żeby spryskac całe auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.