Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.04.2018 o 09:49, krzygaj napisał:

Koledzy w weekend testowałem nowo zakupionego Axela i wszystko ładnie pięknie do momentu kiedy ilość środka w baniaku była niewielka i zostało mi spryskanie dachu - po przechyleniu painownicy oczywiście nie pobierał już środka - czy ktoś próbował w Axelu zastąpić tą rurkę ssącą wężykiem takim jaki jest w Kwazarach?

Jakby ktoś był ciekawy, to wężyk 360 od Kwazara pasuje P&P :-] - teraz działa "piknie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pewien problem a mianowicie

Myjka black decker 1700spm - czyli słabizna za 350zł z marketu + pianownica techkar, z dyszą 1.25

Nie zadowalała mnie 'gęstość' piany więc po obejrzeniu kilku filmikow na yt wpadłem na pomysł żeby z chin zamówić dysze 1.1.....

Dziś wszystko skręciłem i niestety nie ma na wyjściu praktycznie ciśnienia, nawet płyn ze zbiorniczka nie jest podawany, ba, nawet do niego teraz leci woda. 

Kto mi wyjaśni dlaczego tak się dzieje? Domyślam się ze chodzi o jakieś granice w przepływie ale myślałem ze na tak słabą myjkę to dysza 1.1 będzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BiałyGTi napisał:

jakie stężenie robisz i jakiej piany uzywasz  ??

Róznie, teclab 1:4, yeti 1:9, good stuff bear 1:9, jest mocno średnio, myslalem ze po zmianie dyszy bedzie mega ś nieg 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Posiadam od jakiegoś czasu myję z lidla Parksidce PHD 150 (z ostatniego rzutu). Pianownica, która jest dołączona do zestawu jest delikatnie mówiąc niezadowalająca.

Znacie sprawdzone, kompatybilne i godne polecenia pianownice do tego rodzaju myjki?

Znalazłem coś takiego: https://www.glossfactory.pl/pianownice-i-spryskiwacze/pianownica-p-a-pa-ls3-do-myjki-cisnieniowej-mosiezne-zlacza-zbiornik-1l?from=listing&campaign-id=20

Z adapterem: https://www.glossfactory.pl/pianownice-i-spryskiwacze/adapter-do-pianownicy-nowy-lavor-parkside?from=listing&campaign-id=20

Jestem kompletnie zielony w tym temacie więc wolę się poradzić 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od roku pianownicę PA. Od jakiegoś czasu jest problem z gęstością piany. Ktoś miał taki przypadek. Piana bardzo słabo ubywa ze zbiorniczka


Spróbuj sitko wymienić/ wyczyścić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, właśnie zakupiłem Nilfiska 130c z kompletem akcesoriów, jest tam też zwykły foam sprayer  ale z tego co czytam i widzę na filmikach piana z niego żadna(jeszcze nie używałem) , no i zastanawiam się czy dokupić albo super foam sprayer od Nilfiska którego mogę dostać tanio za jakieś 50zł ? Czy też kupić coś ze stronki Techkara , a przy okazji jaką pianę polecacie ja zastanawiam się nad tą od ADBL lub nad Power maxed super snow foam , z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, paperson napisał:

@rabbit72 mam i chwalę tę z techkara. Pianę weź od Good Stuff (white bear) lub Autobrite (Magifoam) :good:. Będziesz zadowolony.

Dzięki za poradę wobec powyższych wezmę tą z techkara, a pianę prawdopodobnie którąś z zaproponowanych 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu wróciła do włąsciwej pracy
@przemas22 mógłbyś przybliżyć procedurę? Przerabiam u siebie podobny problem, ale ostatnio ją niefortunnie upuściłem i nie wiem czy czegoś w środku nie uszkodziłem.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica PA zeby wytwarzala duzo piany to mus byc skrecoana na - czy + ?

U mnie leci piana i pobiera wiecej srodka jak wkrece pokretlo prawie maksymalnie na + . Nie wiem czy tak powinno byc? Dzwoniłem do Techkaru i pan mowil ze jak wykrecam pokretlo na minus to leci wiecej wody czyli pobiera mniej srodka a jak wkrecam na plus to mniej wody i wiecej srodka. Opisywaliscie tu na forum zeby ja ustawiac maksymalnie na - ? i troche zglupialem czy dziala u mnie dobrze?

Kolego Mumins wpisz sobie w google czyszczenie sitka w pianownicy i ukarze Ci sie film z Techkaru jak ta procedure przejsc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz wersje obudowy? Ja mam ta gruszkowa niby najnowsza ,moze cos zmienili?

A na minus to pokretlo masz wykrecone na maxa czy wkrecone?

Jak wkrecasz czy jak wykrecasz pobiera Ci wiecej chemii?

8 minut temu, arek810316 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie sprawdzilem poprzednie wersje PA z ta prosta butelka i troszeczke inna nakretka regulacji chemii i tam bylo ,ze na minus szlo w prawo a teraz jest inne troszke oznaczenie na tej nakretce i na plus idzie w prawo a i tak samo dziala w dwoch przypadkach czyli trzeba skrecac [wkrecac] w prawo ta nakretke i chemii idzie wiecej...

Zgadza sie??...

I napewno sie nie zaleca max na minus bo w tych nowych PA jest inaczej narysowana grafika na nakretce ,czyli na +....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem sie dlatego,bo pisaliscie ,ze ustawia sie na maxa na "-"  a to nie jest tak do konca.

Chcialem napisac jak ktos tu nowy zajrzy z nowa pianownica o nowym ksztalcie,ze jednak w nich musi byc max na "+" a pokretlo reguluje sie nadal w prawo tak jak w tych starszych modelach tylko rozni sie troche opisem ,grafika na pokretle.

Wiec jeszcze raz w tych o gruszkowym wygladzie zeby bardziej piana leciala skreca sie na max "+"

a w tych starszych o tym prostym wygladzie skreca sie na max "-"    .  😉

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.