Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz panowie z grubej rury :)

4 piany chodzą mi po głowie 

Bilt hamber

Magi

4Detailer kwaśna 

Custom Factory

Najbardziej zależy mi na siłę domywania i na w miare bezpiecznej dla LSP. Magi pewnie i tak kupię z pół banki. Ale zależy mi na jakiejś 5 litrowej. (Mam już citrus oila).

Gdyby stały te 4 na półce co byście wybrali i dlaczego ? ( Zasłyszane informacje też mile widziane ) :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@grabek246  w sumie juz wiem jak to dziala, moja mysl ze moze cos wpadło . Wydmuchaj skladaj i testuj 

@Tomas22 

 

1 Magi bo domywa i siedzi

2 bo domywa tak jak magi ale jest wodnista

3 nie mialem

4 taka sobie 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba - pytanie........z budżetowych ale akceptowalnych pian do mycia wstępnego - czy ktoś używał :

-CARTEC Exterior Clean

- K2 Sambo

- TENZI Car Max

 

Proszę o poradę.....mam blisko sklep w którym jest masa produktów CARTEC - nawet nie wiem czy to dobra firma czy nie (preparat do szyb wiem że mają dobry)

Tenzi i K2 to ogólnie dostępne środki i też mogę mieć w dobrych cenach.

 

ps. piana bedzie używana z ręczną pianownicą MAROLEX AXEL 3000

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiałyGTi napisał:

@grabek246  w sumie juz wiem jak to dziala, moja mysl ze moze cos wpadło . Wydmuchaj skladaj i testuj 

@Tomas22 

 

1 Magi bo domywa i siedzi

2 bo domywa tak jak magi ale jest wodnista

3 nie mialem

4 taka sobie 

Megi właśnie dlatego b. dobrze domywa bo siedzi mega długo.Nie ma niestety nic lepszego.Szkoda czasu i kasy na inne.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsułem Epocę :( 

 

 

No dobra, pewnie nie zepsułem ale nie wiem o co chodzi. Wlałem jak zwykle jakieś 1,7l wody razem z 70ml piany GS + 70ml SG Citrusa. Pierwszy raz taki mix i pierwszy raz citrus w ogóle. Napompowałem na maxa, odpalam i ........ 3 sekundy psikania i koniec. Pompuję dalej i to samo. I jeszcze raz i znowu to samo. Na całe auto napompowałem chyba miliard razy i za każdym razem to samo. JAk przy samej pianie ledwo co mi te 2 litry roztworu starczają to tu przywiozłem z powrotem połowę zbiornika.

Gdzie leży problem tego krótkiego psikania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nefifer13 @BiałyGTi  dziękuję panowie za odpowiedzi :)

Magi i tak będzie pewnie ze względu na domywania tak jak wspomnieliscie. I czuję że skuszę się jeszcze na kwaśna od 4detailer. 

 

Bawił się ktoś ta piana już ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomas22 napisał:

Bilt hamber

Przerobiłem 5L i kupiłem znowu, jest rzadka siedzi krótko - może 5 min, ale domywa najlepiej z tego co miałem - trochę ich było (nie mam porównania do Magi, znaczy się miałem te zieloną, ale już nie pamiętam jak się to spisywało).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nefifer13 napisał:

Megi właśnie dlatego b. dobrze domywa bo siedzi mega długo.Nie ma niestety nic lepszego.Szkoda czasu i kasy na inne.

AngelWax Fasfoam. Tak samo gęsta i siedzi, lepiej domywa.

5 godzin temu, grabek246 napisał:

@BiałyGTi no to lecę do garażu;D

 

 

Tak jest po rozebraniu od strony regulacji. Zero sprezynek itd. Ktos ma jakis pomysł? @BiałyGTi ??

 

 

 

Rozkręć wszystkie części i wtedy oglądaj. Może oring jest jakoś wyrobiony i się ściska, przez co regulacja źle działa. Jak wszystko rozbierzesz będzie lepiej widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strus napisał:

Zepsułem Epocę :( 

 

 

No dobra, pewnie nie zepsułem ale nie wiem o co chodzi. Wlałem jak zwykle jakieś 1,7l wody razem z 70ml piany GS + 70ml SG Citrusa. Pierwszy raz taki mix i pierwszy raz citrus w ogóle. Napompowałem na maxa, odpalam i ........ 3 sekundy psikania i koniec. Pompuję dalej i to samo. I jeszcze raz i znowu to samo. Na całe auto napompowałem chyba miliard razy i za każdym razem to samo. JAk przy samej pianie ledwo co mi te 2 litry roztworu starczają to tu przywiozłem z powrotem połowę zbiornika.

Gdzie leży problem tego krótkiego psikania ?

Za duża ilość roztworu. Im będzie go mniej,tym dłużej będzie leciała piana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrą cenę mają 1litrowego w porównaniu do bańki 3.8l...

Zastanawia mnie fakt, że zawsze bańki wychodzą dużo taniej w przeliczeniu na litr a tutaj bańka 3.8l za 229pln czyli prawie tyle co pojedyncze butelki...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maciek-drummer napisał:

Za duża ilość roztworu. Im będzie go mniej,tym dłużej będzie leciała piana.

Nie. To nie jest prawidłowa odpowiedź. Już nie raz lałem tyle samo i było ok.

Ale znalazłem problem i jest tak banalny że wstyd się przyznać. Że nie bardzo jestem obeznany z pianownicama jak na razie to nie pomyślałem że przyczyną może być........ tadam........ rurka. Spadła i pływała sobie w zbiorniku

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć jak się sprawdza Koch Green Star w pianownicach ręcznych typu Marolex Axel lub np w oprysku czy daję również radę jak Citrus od SG i zostawia ładną powierzchnie? W jakich proporcjach go stosujecie?

s25001_-_main.jpg.c93d23da01e58d98a2f1787f3fce4ce5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj skorzystałem z lekko dodatniej temperatury i pojechałem na myjkę z zestawem RS + Marolex Axel + Citrus Oil

Stężenie 50ml citrusa na litr kranówy. Dysza średnia standardowa. Jeszcze nie mam wprawy w używaniu planownicy ale mimo to citrus dał radę. Co prawda nie domył wszystkiego idealnie i w paru miejscach zostały lekkie ślady zacieków no ale na białym lakierze nie ma co oczekiwać cudów tym bardziej, że marolex kosztował mnie 73zł, a citrus 17zł :D

Fotki w spoilerze:

 

TL5NbnD.jpg

1kUvRf3.jpg

s5LL9HZ.jpg

jc4uxOF.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.