Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, rygryss napisał:

Bilt Hamber, moim zdaniem cena do jakości, rewelacja.

Jaka ilość BH do pianownicy ręcznej jest zalecana? Za 100zł mamy 5L z wysyłka, wychodzi świetnie a jak słyszy się opinie to nic tylko kupować, złego słowa o niej nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kusiu napisał:

Jaka ilość BH do pianownicy ręcznej jest zalecana? Za 100zł mamy 5L z wysyłka, wychodzi świetnie a jak słyszy się opinie to nic tylko kupować, złego słowa o niej nie słyszałem.

 

Otóż:

Wg producenta Bilt-Hamber dokładnie taka, jak w przypadku użycia myjki ciśnieniowej - 4% (czyli dla pianownicy ręcznej np. 40ml środka na 960ml wody). Oczywiście w przypadku użycia myjki ciśnieniowej należy przeliczyć stężenie bazując na wydajności zestawu pianownica-myjka (w tym celu należy napełnić wodą pojemnik pianownicy, włączyć myjkę doprowadzając do całkowitego opróżnienia pojemnika pianownicy (do wiadra np.), zmierzyć objętość zużytego płynu, pomnożyć go przez 0,04 i otrzymujemy odpowiednią ilość środka - na przykład: mając pojemnik pianownicy o pojemności 1L opróżniamy go używając 11L wody (czyli w sumie 12L roztworu "docelowego" - "piany"), mnożymy te 12L (12 000ml) przez 0,04 i otrzymujemy 480ml piany aktywnej w pojemniku pianownicy, natomiast pozostałe 520ml to woda). Wg doświadczeń użytkowników, na pokrycie całego samochodu przy użyciu pianownicy (takiej dołączanej do myjki) wystarczy poniżej 300ml roztworu (czyli - zakładając dane z powyższego przykładu dostajemy: 0,3 (0,300ml - zakładana ilość roztworu na jedno mycie) x 480ml (ilość AutoFoam w litrze roztworu) = 144ml środka na jedno mycie, co odpowiada cenie około 2.85PLN na jedno mycie (z wykorzystaniem zestawu pianownica-myjka) i zużyciu 300ml roztworu w pojemniku pianownicy - przy cenie 99PLN za 5L piany BH Autofoam. Oczywiście przy użyciu pianownicy ręcznej koszt może być inny, ale chyba każdy wie, ile gotowego roztworu zużywa. Koszt może nieco różnić się także w zależności od wydajności zestawu pianownica-myjka - w powyższym przykładzie przyjąłem zaokrąglone założenie (na podstawie danych z detailingworld) 12L docelowego roztworu z 1L roztworu z pojemnika pianownicy.

Dla zainteresowanych podaję link:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=400542

:)

 

Jako, że moje pytanie o inną pianę aktywną zostało perfidnie "zagrzebane", więc ponawiam:

Czy ktoś coś wie na temat Chemical Guys HoneyDew Snow Foam :?::?::?::roll:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić, jak poradzić sobie z zapieczonym na amen gwincie do sitka w PA LS3? Próbowałem to odkręcić z całej siły i nawet nie drgnie. Może ktoś stosował jakiś patent z moczeniem tego w jakimś ocie czy innych odkamieniaczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś doradzić, jak poradzić sobie z zapieczonym na amen gwincie do sitka w PA LS3? Próbowałem to odkręcić z całej siły i nawet nie drgnie. Może ktoś stosował jakiś patent z moczeniem tego w jakimś ocie czy innych odkamieniaczach?
Było o tym niedawno. Podgrzej suszarką, bo jest skręcane z odrobiną kleju do gwintów.
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Strus napisał:

Angelwax Fastfoam w drodze. Jeśli domywa jak Magi to się zakocham w relacji cena/jakość :D

Stosowalem kiedyś i domywal dobrze tylko zapachu mu brakowało,ale tani to on nie jest,z tego względu wzialem  5 litrów od SG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja to trzymałem we wrzącej wodzie i nadal nie chciało puścić.
Ja walczyłem cały dzień... Dopiero przygrzałem palnikiem to puściło

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Strus napisał:

W porównaniu do Magi jest o jakieś 40% tańszy

W porownaniu z Magi moze i tak,ale w porownaniu z piana SG jakiej teraz uzywam roznica jest ogromna (5litrow 70pln) a nie widze jakiej wielkiej roznicy w domywaniu z piana Fast foam i ta od SG jeszcze ladnie pachnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lol19pl napisał:

Problem w tym, że ja to trzymałem we wrzącej wodzie i nadal nie chciało puścić.

Jak to rozkręcasz? Pojedz dobrze, włóż w imadło między dwiema deseczkami, zakręć, nałóż klucz płaski i dopiero rozkręcaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, buka napisał:

Panowie co do regularnego mycia aut zbytnio nie zapuszczonych ;)?

TIME TO SHINE SNOW WHITE czy BILT-HAMBER AUTOFOAM ewentualnie adbl Yeti

Time to shine lub bilt hamber, adbl domywa slabiej. Obie domywają bardzo podobnie. Wedlug mnie - Jeśli lubisz bardziej obfitą pianę to tts, jeśli częściej nakładasz pianę przy pomocy opryskiwacza - to bh sprawdza się lepiej. Generalnie tts robi śmietanę, bh- jest dużo bardziej wodnista. Używając PA - musisz polać więcej bh (300-400ml/litr), aby uzyskać zalecane stężenie "wylotowe" 4%. BH powyżej 4% może podjadać słabsze woski, tts raczej nie podjada.Plusem tts jest fajny, intensywny landrynkowy zapach. Duże stężenia BH są w stanie rozpuścić nawet żywice i ślady to permanentnych mazakach - więc jest to piana bardziej uniwersalna, ale w żaden sposób nie agresywna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czytam forum już od jakiegoś czasu ale jestem jeszcze przed skompletowaniem pierwszego zestawu. Szukam na razie realnych dla mnie rozwiązań. Nie mam myjki ciśnieniowej i skłaniam się do zakupu ręcznej pianownicy Marolex 3000. Czy pianę mogę później spokojnie spłukać z węża ogrodowego czy konieczna jest myjka wysokociśnieniowa? Oczywiście nie mówie tu o aucie zawalonym błotem;). Będę wdzięczny za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, firemantom napisał:

Witam! Czytam forum już od jakiegoś czasu ale jestem jeszcze przed skompletowaniem pierwszego zestawu. Szukam na razie realnych dla mnie rozwiązań. Nie mam myjki ciśnieniowej i skłaniam się do zakupu ręcznej pianownicy Marolex 3000. Czy pianę mogę później spokojnie spłukać z węża ogrodowego czy konieczna jest myjka wysokociśnieniowa? Oczywiście nie mówie tu o aucie zawalonym błotem;). Będę wdzięczny za informację.

Pewnie ze mozesz,dokup sobie taka koncowke dla komfortu pracu i bedzie ok;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zamówić TTS?
Wrzuciłem do koszyka litr magi jednak przy muciu 6 aut w domu szukam jeszcze jakiegoś tańszego baniaka 5L i własnie w oko wpadł mi TTS.
Najważniejsze jest dla mnie domywanie i nie podjadanie wosku
Gdzie widziałeś 5l TTS? Bo już jakiś czas temu przeglądałem kilka sklepów i znaleźć nie umiałem

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 
Mam pytanie odnośnie Pianownicy PA od pewnego czasu jestem w posiadaniu starej ale bardzo wydajnej myjki Karcher HD 850 z danych z tabliczki znamionowej wynika że wydajność myjki to 15 l/min i tu moje pytanie czy pianownica Pa bedzie pasowała do tej myjki. W sieci znalazłem Ze Pianownica Pa posiada parametry pracy max 180 bar i 11 l/min.
Jeśli by pasowała to super a jeśli nie to co byście polecali do tej myjki.
 

Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.