Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
TCzy jeżeli nie chce polerować szyby, tylko zrobić to w miarę szybko, wystarczy compound z, a potem ultra glaco?

Dowolny cleaner do szyb (soft, carpro cerglass, SG, 4nano, autoglym cgp) -> dobre odtluszczenie 2x (ipa + panelwipe no od adbl czy inny ulubiony) -> wybrana NW wg instrukcji.

Jesli masz mocni wzarte waterspoty to moze okazac sie ze cleaner nie do konca sobie poradzi - wtedy masz dwie opcje.

Tlenek ceru z woda i polerowanie (ew dosypac go do cleanera) najlepiej maszyniwo.

Cos do waterspotow mocnego (polecam max protect, gtechniq, tevo albo modesta). Budzetowo - chemia domowa ale uwaga na lakier, plastiki, chromy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie czy znacie jakiś preparat na szyby co bardzo szybko zrzuca wodę i nie robi masy kropelek? Przykładowo jadąc wieczorna porą opłukać samochód na bezdotyku mamy całe auto w kropelkach. To zaraz po wyjeździe szyby boczne i tylna jest pełna kropelek wody które bardzo ograniczają widoczność np. na skrzyżowaniach. Pomimo że są to pionowe elementy to jest masa kropelek. Wiadomo że po jakimś czasie one zjadą ale fajnie było by mieć produkt co szybko zrzuca wodę. 

@Domel Ty nie przepadasz za kropelkami jak u Ciebie to wygląda? 

Może znacie panowie jakiś sposób, oprócz przecierania szyb MF lub opuszczeniem szyby w dół. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy znacie jakiś preparat na szyby co bardzo szybko zrzuca wodę i nie robi masy kropelek? Przykładowo jadąc wieczorna porą opłukać samochód na bezdotyku mamy całe auto w kropelkach. To zaraz po wyjeździe szyby boczne i tylna jest pełna kropelek wody które bardzo ograniczają widoczność np. na skrzyżowaniach. Pomimo że są to pionowe elementy to jest masa kropelek. Wiadomo że po jakimś czasie one zjadą ale fajnie było by mieć produkt co szybko zrzuca wodę. 

@Domel Ty nie przepadasz za kropelkami jak u Ciebie to wygląda? 

Może znacie panowie jakiś sposób, oprócz przecierania szyb MF lub opuszczeniem szyby w dół. 

 
Ściągaczka silikonowa używana z głową się tutaj świetnie sprawdza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaka jest trwałość Glaco Roll On vs. Glaco Ultra. Niby Roll On jest typowo dla tych co w ruchu miejskim się przemieszają, a Glaco Ultra na autostrady. Są jakieś między nimi różnice, czy tylko trwałość bo ULTRA siedziała mi w dwóch autach po 10m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lukaso napisał:

Jaka mniej więcej trwałość ultra glaco? Wszędzie gdzie trafiłem na informacje to że dobrze trzyma i spokojnie pół roku i nawet więcej ale 9miesięcy rok? 

Jak małe przebiegi to nawet rok. Ojciec ma od października 2018 na dniach pyknie rok. Może nie ma takiego działania jak na starcie ale nadal siedzi. Jestem sam w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na przedniej szybie Ultra Glaco od października 2018 do maja 2019 i ściągałem produkt maszynowo - sygnalizował jeszcze swoją obecność. Auto robiło i robi po 4-4,5 tyś. km miesięcznie, więc NW lekko nie miała. Nie warstwowałem jej. Z NW od Soft99 to - wg mnie - najlepszy produkt. I chyba z dostępnych na rynku NW w kwestii cena/jakość/wydajność/łatwość aplikacji też jest nie do pobicia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rygryss napisał:

Nieeee, rozkręcam się dopiero

A jasne. No to jak pisałem u ojca niebawem pyknie rok.

Co ciekawe taką 4 miesięczną wcale nie jest łatwo zdjąć.

Softem99 Compound Z i ręcznym aplikatorem i byłem bliski zawału. To naprawdę twardy zawodnik. Myślę że w tej cenie to nie do pobicie i bez konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę właśnie żeby zakupić i na zimę zarzucić bo rainx wyspie się w połowie zimy. @Eidos71 na wiosnę to zrzucało jeszcze, sprawdzało się w deszczu czy tylko takie że sygnalizowało obecność ale o komforcie jazy nie można mówić? Mnie interesuje użyteczność a nie obecność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Lukaso napisał:

na wiosnę to zrzucało jeszcze, sprawdzało się w deszczu czy tylko takie że sygnalizowało obecność ale o komforcie jazy nie można mówić? Mnie interesuje użyteczność a nie obecność. 

Przed usunięciem cały czas widoczna była hydrofobowość, a krople zaczynały uciekać przy prędkości ok. 70-80 km/h (przy dużym deszczu, gdy krople były duże, woda uciekała już przy ok. 60 km/h - podczas jazdy po mieście, przy mniejszym deszczu trzeba już było używać wycieraczek).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gardor napisał:

Jaka NW dla Was panowie zostawia najbardziej śliska szybę? Wydaje mi się to dość ważny aspekt dzięki temu wycieraczki mogą łatwiej „jeździć” po szybie. 

NW stosuję na boczne i tylną szybę.

Natomiast na przednią wrzucam regularnie Duragloss Nano Glass Ceramic Coating. Wycieraczki pracują dobrze, powłoka jest mega śliska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy po NW nie macie mazów po wycieraczkach?
Swego czasu połozyłem 2 warstwy Rain-x na wszystkie szyby i po jakimś czasie zrobił się dramat na przedniej - mazy po przejechaniu wycieraczkami, które znikały baardzo długo + mazy, które pojawiały się tam, gdzie tarły wycieraczki, kiedy było w okolicy 0st i mega utrudniały widoczność.
Wycieraczki wpadły nowe przy nałożeniu NW, więc to nie ich wina. Ten sam efekt miał sąsiad, który dał się namówić na ten "super" mod 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.