Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.04.2020 o 14:59, KUBA46 napisał:

@mlody2v8

przetrzeć nasączonym aplikatorem pióra wycieraczek.

Właśnie wpadłem na takie zalecenie w opisie NW CarPro FlyBy Forte:

"After entire windshield is coated, apply Flyby Forte to the Wiper blades and leave wipers off of the glass for at least 10 minutes."

Nigdy tak nie robiłem. Czy ktoś miał jakieś negatywne efekty po nałożeniu NW na pióra wycieraczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy poprosil bym mu pomogl wybrac co na szyby co da efekt NW na szybko bez przygotowania ale i jakiejs trwalosci nie oczekuje,popsikac co 2/3 mycie i tyle,co byscie wybrali z tych produktow(tylko te dostepne w sklepie wchodza w gre) Prostaff water repellent,Carchem clarity glass cleaner,SG Drop off 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Lukaso napisał:

Sprawa mocno bezsensowna moim zdaniem. Wiem że skoro taki wybór to są ju temu jakieś powodu ale naprawde warto się pomęczyć raz z przygotowaniem i położyć normalnie wycieraczke i mieć z głowy i na luzie myć sobie szyby. 

Ale o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaso ja to wiem i Ty to wiesz i tutaj wiemy wszyscy 😉 ale powiedz to komus kto z detailingiem nie ma nic wspolnego i dla kogo zabawy w glinki,polish do szyb czy ipa to jakis kosmos  😆 chce sobie czyms popsikac po myciu i widziec kropelki jak deszcz pada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior a ja bym polecił Rain-x 2w1 oczywiści o ile znajdzie ta osoba gdzieś u siebie. Mega uniwersalny płyn do szyb z dodatkiem NW, szybko odparowuje, kropelki mu będą uciekały podczas jazdy więc powinien być zadowolony 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, menior napisał:

@Lukaso no wlasnie pytalem o to samo w watku SSW 😆 i raczej mi odradzili takie rozwiazanie 

Na przednią nie próbowałem ale na boczne czemu nie ? Dobrze działa na bocznych 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem z ssw na szybie czołowej. Podskakiwały mi wycieraczki.
Ja bym również polecił NW od Autolandu. Tania, trzyma się ponad miesiąc, wydajna, bezproblemowa w aplikacji no i robi co do niej należy.

Wysłane z mojego CMR-AL09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meniorbardzo słabym. Może jeśli myje się czystą szybę (Hehe) tylko z zatłuszczeń itp to może coś by dał. Ja kupiłem z myślą jako booster do nw ale ani do tego się to nie nadaje ani do mycia bo jest średni, przynajmniej dla mnie a z efektem jaki znamy z niewidzialnych wycieraczek nie ma nic wspólnego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 26.04.2020 o 12:55, menior napisał:

A na jakim poziomie od daje hydro?

mam go, zrobiłem mały tet na NW ale spekakularnej roznicy nie widziałem, zrobie test na busie, bo tam to wszystko szybko znika a na przedniej szybie nie ma juz nic i dam znac co i jak 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się to ogarnąć z tego tematu, ale trochę mnie to przerasta. Zawsze kładłem Ultra Glaco. Trwałość rewelacja, ale tym razem nie o to mi chodzi. Która z NW najwcześniej zacznie się budzić do życia? Soft99 działa od 60-70 km/h. Chciałbym coś lepszego, a Glaco zostawić na boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się to ogarnąć z tego tematu, ale trochę mnie to przerasta. Zawsze kładłem Ultra Glaco. Trwałość rewelacja, ale tym razem nie o to mi chodzi. Która z NW najwcześniej zacznie się budzić do życia? Soft99 działa od 60-70 km/h. Chciałbym coś lepszego, a Glaco zostawić na boki.
SG Drop-off, Angelwax H2GO, ale nie spodziewaj się trwałości ultra glaco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SG Drop-off, Angelwax H2GO, ale nie spodziewaj się trwałości ultra glaco.

Nie chodzi o super trwałość, bo lubię robić przy samochodzie, więc częstsze nakładanie to nie problem. Cena też nie gra roli, dobre opinie zbiera G1, Max Protect, ale mowa tam o trwałości. Dla mnie liczy się start kropelek.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.