Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, mati_antek napisał:

A czym wyczyścić szybę przed nałożeniem? Nie mam maszyny. Oczywiście ipa także. Przeczytałem pół tego tematu i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Coś w miarę taniego polecicie? 

Soft99 Glass Compund Z .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
16 godzin temu, mati_antek napisał:

A czym wyczyścić szybę przed nałożeniem? Nie mam maszyny. Oczywiście ipa także. Przeczytałem pół tego tematu i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Coś w miarę taniego polecicie? 

 

16 godzin temu, Gesiu_15 napisał:

Soft99 Glass Compund Z .

Czujemy się trochę wywołani do tablicy, bo widzimy że temat powraca, nasze produkty są przywoływane, a porad i pomysłów jest całe spektrum. Zaczniemy więc od tego, że cleaner dedykowany do szyb ma nieco inne właściwości niż pasty polerskie, jest bardziej skuteczny i przede wszystkim nie zostawia po sobie niczego, co może utrudnić wiązanie z powierzchnią szklaną.

IPA i podobne, to z kolei zbyt mało - owszem, odtłuszczą powierzchnię, ale używana kilka lat szyba (a to większość przypadków) ma w sobie o wiele więcej trwałych zanieczyszczeń, które nie poddadzą się jej działaniu. To osady mineralne, film drogowy i podobne, a ich obecność znacząco wpływa (negatywnie) na wiązanie NW.

Klasyczne pasty polerskie są z kolei "tłuste", by pomóc w ich wypracowaniu na lakierze i rozbiciu cząstek ściernych w odpowiednim czasie. Cząstki te nie zawsze mają też odpowiednią twardość, by radzić sobie ze szkłem, a "tłusty" nośnik na szybie będzie pewną przeszkodą, bo niedokładnie wymyty utrudni wiązanie NW jak np. Ultra Glaco, które przecież lubi powierzchnię zupełnie jałową. 

Glass Compoundy (Z lub Roll-On) są tak opracowane, by nie pozostawiać po sobie żadnych niepotrzebnych związków i dają się wypłukać pod ciśnieniem, ewentualnie z niewielką pomocą mechaniczną. Są na tyle skuteczne, że stosowanie po nich preparatów odtłuszczających to tylko opcja (dla perfekcjonistów 😉) , a nie konieczność.

Warto też pamiętać o wygodzie - oba mają aplikator (zintegrowany lub gąbkowy) i nie wymagają użycia maszyn polerskich i podobnych narzędzi, a nie każdy przecież ma je w swoim arsenale. 

Krótko podsumowując: Pomysłów jest wiele, część na pewno słuszna, ale jeśli szukacie skutecznego i prostego sposobu, to sięgnijcie po dedykowane rozwiązania. Ciężko o błąd w aplikacji, a gotowa formuła maksymalnie ułatwia pracę. No i nie trzeba sie zastanawiać "czy i na którym etapie popełniłem/am błąd?" 😉

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Soft99 napisał:

Soft99 Glass Compund Z

Świetny produkt, jak na razie nr 1 do doczyszczania szyb i przygotowywania pod NW. Używam fabrycznej gąbeczki i świetnie daje sobie radę. @Soft99 praca maszyna jest niepotrzebna i jest to strata czasu czy warto spróbować? 

Zamówiłem  tevo glass watermark remover(ktoś używał?)  zobaczymy czy pobije compound z. Ale z drugiej strony jest sporo droższy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
4 godziny temu, Gardor napisał:

Świetny produkt, jak na razie nr 1 do doczyszczania szyb i przygotowywania pod NW. Używam fabrycznej gąbeczki i świetnie daje sobie radę. @Soft99 praca maszyna jest niepotrzebna i jest to strata czasu czy warto spróbować? 

Zamówiłem  tevo glass watermark remover(ktoś używał?)  zobaczymy czy pobije compound z. Ale z drugiej strony jest sporo droższy. 

 

Będzie to raczej strata czasu. Większej skuteczności produkt nie wykaże, bo został opracowany do ręcznego działania i to zdaje egzamin w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soft99 świetny produkt , najlepiej się pracuje jak szyba jest mokra wtedy widać jak robi się tafla . Siła czyszczenia i przygotowania szyby na bardzo wysokim poziomie . Na chwilę obecną Top1 jeśli chodzi o Glass cleaner pod NW 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciek-drummer napisał:

@Gesiu_15 a jak się do niego ma AutoGlym CGP?

AG CCP nie przygotuje ci dobrze szyby pod NW ba nawet nie usunie pozostałości NW . AG CGP polecam do czyszczenia wewnątrz szyb , jako przygotowanie pod niewidzialną nie nadaje się , za słaby jest poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Cleanerze do szyb od Shiny Garage? Ktoś próbował? Porównywał? 

Mam go w swoim Arsenale razem z NW od SG 

Aplikacja i potem dotarcie reszty bardzo ciężkie. Musiałem wspomagać się przy dotarciu IPA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david2888 napisał:

A co sądzicie o Cleanerze do szyb od Shiny Garage? Ktoś próbował? Porównywał? 

Mam go w swoim Arsenale razem z NW od SG 

Aplikacja i potem dotarcie reszty bardzo ciężkie. Musiałem wspomagać się przy dotarciu IPA

 

@Domelnie robiłeś porównania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Gesiu_15 napisał:

@Domelnie robiłeś porównania? 

Robiłem, jak wrócę z wakacji to ogarnę coś. Generalnie zostało mi sprawdzenie jak radzi sobie z jakimis hard waterspotami. W wielu innych warunkach - bez zarzutu, szybki czysciutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy coś w zastępstwie Glaco Ultra można posadzić na szyby. Używam Glaco od roku i jest BDB. Dziś w jednym aucie usuwałem i to nie bez walki, siedziało 10 miesięcy. Czy w podobnej cenie a może niewiele większe kupie coś lepszego, może z lepszym zrzutem wody? Czy jednak nie świrować i zostać przy Glaco. Fakt cały czas coś człowiek szuka lepszego nowego itp. - to już choroba, nałóg.

Myślałem nad NW od ADAMS'a ale mało o niej info w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adaszek96 napisał:

Tylko przy G1 musisz warstowować, a ultra glaco w jednej warstwie wytrzymuje ponad 20 tys km

Właśnie. U mnie Glaco w jednym aucie wysiedziało 10 miesięcy. Dziś je zdjąłem Glass Compound Z i to trochę się musiałem napracować.

Chyba jednak wracam do garażu i posadzę znowu Glaco bo jeszcze starczy mi na 2 fury spokojnie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ADBL Glass PRO jako mocny płyn i Goodstuuf glass clener jako zwykły płyn do szyb no i IPA. Nie mam dostępu do maszyny więc typowe rzeczy do cięcia i cleaner odpadają. Chyba że jest coś co ręcznie pozwoli oczyścić dobrze szybę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.