Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@BiałyGTi kolega Mateczek napisał, że używa UG i szuka innej. Tak samo ja. W moim aucie mam UG i jestem zadowolony, bo głównie robię trasy. Szukam nw do aut innych domowników, którzy głównie jeżdżą po mieście (50-70km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NW miałem UGC z Max Protect,G1(obecnie) i FX R6.Wszystkie zaczynają zrzucać od ok 55-60km/h ale to zależy głównie od kąta pochylenia szyby i intensywności opadów.Wszystkie są naprawdę trwałe.Ja daję te trwalsze na przód a Softa UG na boki i tył.Soft i Prostaff ma wycieraczki tak właśnie podzielone na takie które zaczynają zrzucać od mniejszej prędkości (kosztem trwałości),niestety nie testowałem tego bo w usługach każdy chce żeby mu najlepiej leżała z 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Starałem się to ogarnąć z tego tematu, ale trochę mnie to przerasta. Zawsze kładłem Ultra Glaco. Trwałość rewelacja, ale tym razem nie o to mi chodzi. Która z NW najwcześniej zacznie się budzić do życia? Soft99 działa od 60-70 km/h. Chciałbym coś lepszego, a Glaco zostawić na boki.

Glaco rollon działa wyraźnie szybciej od UG. Ja mam rollon na przodzie i ug na reszcie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Trochę czasu walczę już z NW i brzydka praca wycieraczek. Czyli zaczynają swoją pracę od pisku i jak docierają do słupka jest też pisk. Teraz jak wyczyściłem szybę cleanerem od Soft99 przed oczywiście mycie glinka oraz ipa chciałem mieć pewność, potem wjechało Ultra Glaco. Ku mojemu zdziwieniu wycieraczki zatrzymywały się przy końcu ruchu na szybie i przy małej ilości wody skakały po szybie. Odrobina płynu do spryskiwaczy rozwiązywała problem na chwilę.

Ogólnie zaczęła się wymiany piór byk Bosch było Valeo. Potem wymieniłem ramię wycieraczki na nowe z ASO. Została szyba i mechanizm. Dodam że ramiona ustawione zgodnie z danymi producenta jeśli chodzi o odległość od osłony szyby i kat przylegania do szyby.

Okazało się że problem leży albo w niedotartej NW albo czymś co jest na szybie. Bo mając druga wycieraczkę w ręku jadąc po szybie czuć było miejsca gdzie hamuje jakby były pasy na szybie.

Soft99 polecili posmarować gumy NW ale dało to słaby efekt.

Wjechała IPA co chodzą ok po polaniu woda i po lekkim deszczu, ale nie wiem ile zostało z NW na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz ile zostało ale to woda spływa czy nie? Ipa raczej nie powinna zrobić nic złego ale z resztą to widać czy zrzuca wodę czy nie. 

Czytałem już wiele razy o skaczących wycieraczkach ale ja wysmarowałem już spokojnie ponad 10 razy rózne szyby i nigdy nie było z tym problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w akcji ile zostało z NW bo kropelki jako takie są.

A z wycieraczkami ja szukając informacji trafiłem na komentarze na YouTube pod filmami MX Nowicki i sporo osób też ma problemy.

Może to wina szyby danego producenta albo i samego układu który np. w moim aucie mocno dociska wycieraczkę do szyby względem np. Dacii czy Hondy bo te dwa mam obok do porównania.

Dla mnie wina leży w tym że NW robi szybę bardzo gładka i wtedy guma wycieraczki ma sporo większe tarcie.

Nie wiem czy też problemem nie było to że zrobiłem na przedniej szybie 2 warstwy i mogłem dobrze nie dotrzeć produktu, ale smug nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@swemi01  miałem drop-offa na zimę. Bardzo fajna NW. W sumie podpisuje się pod słowami Pawła. Śliskość na b. wysokim poziomie. Brak 'skakania' wycieraczek.
Co jakiś czas potrzebowała kwaśnej piany/szamponu dla odetkania (norma przy każdej NW) i śmigała aż miło.
Produkt godny uwagi - polecam u siebie znajomym.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nakładałem drop offa w czwartek na szybę po delikatnym liźnięciu tlenkiem na filcu. Póki co miałem okazje spotkać tylko delikatną mżawkę i zauważyłem, że produkt ma całkiem fajny start 50-60km/h.  Aplikowałem ściereczką do okularów owiniętą na takim twardszym piankowym uchwycie od aplikatora i uważam, że aplikacja super, docieranie po 5 minutach grubą fibrą też bez problemu. Duży plus, że po użyciu wycieraczek się nie rozmazuje świat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Nakładałem drop offa w czwartek na szybę po delikatnym liźnięciu tlenkiem na filcu. Póki co miałem okazje spotkać tylko delikatną mżawkę i zauważyłem, że produkt ma całkiem fajny start 50-60km/h.  Aplikowałem ściereczką do okularów owiniętą na takim twardszym piankowym uchwycie od aplikatora i uważam, że aplikacja super, docieranie po 5 minutach grubą fibrą też bez problemu. Duży plus, że po użyciu wycieraczek się nie rozmazuje świat. 

Miałem drop offa cała zimę założonego, odesłania kwaśnym szamponem potrzebuje. Ale wytrzymała cała zimę, działała większość czasu od 50-60km. Smużenie wycieraczek było delikatne i szybko ustępowała ta mgiełka. A nakładanie tak jak piszesz bez problemu. Wiec osobiście śmiało polecam bo robi swoją robotę, i osobiście nie przeszkadza mi ze nie wytrzyma całego roku, mogę ja nałożyć na wiosnę a potem na zimę i mam zawsze sprawna NW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pozwolę sobie zrobić mały update. Używałem do tej pory Autoland, Glaco, Ultra Glaco, FX Protect Rain Shield, do tego płyny do mycia Hybrid Glass i Soft99 Cleaner. Mimo, że rozpiętość cenowa duża, wszystkie działały bardzo podobnie, w tym jeśli chodzi o trwałość. Czy jest coś co jeszcze warto spróbować i faktycznie będzie długo trzymało, czy pozostać przy najbardziej budżetowym RainX i dać sobie spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od wielu lat stosuję taki patenck (zresztą przeczytany tutaj na forum): 100 ml k2 vizio plus dodaję do 4-5 litrów płynu do spryskiwaczy. Dzięki temu mam ekonomiczną niewidzialną wycieraczę praktycznie bez nakładu pracy. Może nie jest to groch o ścianę, ale działa. Opakowanie 200 ml k2 vizio plus kosztuje 10 złociszy, tak więc jest to bardzo przyjazne cenowo. Efekt możemy wzmocnić nakładając k2 vizio plus 1 lub 2 warstwy w sposób klasyczny na przednią szybę. Preparat nakłada i poleruje się bardzo łatwo. Wadą tej NW jest to, że po każdym zakończonym cyklu pracy wycieraczek powstaje sekundowa mgiełka na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, kładł ktoś CanCoat'a na przednią szybę? Smurzy jak po wosku? Pamiętam dawne czasu jak nałożyłem wosk FK na przednią szybę to zawsze była mgiełka po przejeździe wycieraczek i trzeba było to cleanerem usunąć. Zastanawiam się jak to jest z CanCoat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.