Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

W Lidlu pojawił się ichniejszy płyn pod nazwą w5 zimowy o zapachu owoców leśnych więc kupiłem na przetestowanie. Producent chemipack Łowicz ciekawe czy będzie taki syfiasty jak aura biedronkowa czy okaże się lepszy. Cena 24.99 czyli taka sama jak nowej aury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2022 o 09:41, blazej napisał:

Ja ostatecznie zamówiłem K2. Daj znać, jak ten z Lidla. Swego czasu chyba miał raczej negatywne opinie.

Ja 2 lata temu kupiłem 3 bańki K2 Claren, płyn świetny, nie zamarzał. Turtle Wax Zimowy wziąłem jedną bańkę na próbę też nie zamarzł przy -10. Po roku użytkowania poleciłem koledze z pracy K2 Claren i u niego przy -5 łapał na szybie szron. Opinie na allegro też poszły w dół a rozbieżność cenowa to ok 10 złotych. Zauważyłem że etykiety też się różnią i opakowania. Są takie z dziubkami i bez.

Ktoś z K2 albo dystrybutor się wypowie?

image.png.113c6fad32f146ef38ec11cacc420925.png

image.png.55e3140d6135b7dbb563ee06a281a169.png

image.png.56502bdb058362605efd30a4686dd96b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż skończyła się moja mikstura końcówki letniego płynu z zimowym to teraz zalałem sam zimowy. Padło na w5 z Lidla produkcji hemipack o zapachu jagód/owoców leśnych. Z butelki płyn okropnie śmierdzi denaturatem połączonym z jagodami leśnymi i ten zapach odpycha na maksa. Jednak po zalaniu całego do zbiorniczka i pryśnieciu na szybę nie czuć smrodu tylko zapach jakby nalewki z jagód taka delikatna woń alkoholu. Zimy co prawda nie ma, ale były przymrozki po nawet minus 5 i jak się użyje na zimną szybę to zamarza (w moim aucie jakiego płynu nie użyjesz to i tak zamarza nawet przy 0 stopni ). Płyn okej, zmywa zabrudzenia powstałe w wyniku bryzgajacej wody z liśćmi czy igłami bardzo dobrze i mimo koloru nie zauważyłem żadnych smug na karoserii czy masce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 18:32, Hubcio napisał(a):

W Lidlu pojawił się ichniejszy płyn pod nazwą w5 zimowy o zapachu owoców leśnych więc kupiłem na przetestowanie. Producent chemipack Łowicz ciekawe czy będzie taki syfiasty jak aura biedronkowa czy okaże się lepszy. Cena 24.99 czyli taka sama jak nowej aury. 

Nie wierzę, że to jest dobry płyn. Jakby co, to w Lidlu jest ostatnio też dość przyzwoity płyn Plak za 21,99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał126 napisał(a):

Nie wierzę, że to jest dobry płyn. Jakby co, to w Lidlu jest ostatnio też dość przyzwoity płyn Plak za 21,99 zł.

Nie napisałem, że jest to dobry płyn, ale na jesienną pluchę jest okej. Nie ma zimy i nie wiem jakby się ten płyn zachowywał w zimie i może jest słaby. Poza tym opisałem swoje wrażenia wyżej. Być może po dłuższym stosowaniu będą jakieś efekty uboczne w postaci wypaleń lakieru czy brzydkich śladów, ale ja nie ma zamiaru go używać tylko kupiłem jedną butelkę na przetestowanie.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie od 3 lat stosuję Motula Vision i dotychczas jest dla mnie najlepszy w stosunku ceny do jakości. Cenowo zbliżony do Sonaxa, ale jest 5 litrów zamiast 4. Zapach bardzo neutralny. Nie zamarza. Jedynym minusem (takim na siłę) jest brak lejka przy bańce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, sprawdzam ceny płynów zimowych, których używałem, czyli Sonax, Autoland i Motul i 50% w górę, z około 20 zł za bańkę na około 30zł, czy macie inne alternatywy dla tych płynów, które nie śmierdzą i dobrze domywają i są tańsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2022 o 05:30, Strus napisał(a):

A tego ktoś używał? 16zł za 4l

Tak, bardzo dobry płyn o zapachu takim jak mydło o zapachu zielonego jabłka. Trochę mocniej barwiony niż Sonax, ale śladów żadnych nie zostawia. Za tę cenę to nie ma co się zastanawiać, tylko napisz gdzie tak tanio.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 właśnie kupiłem turtle wax, najtaniej znalazłem na shopee za 22,99. Ten sam sprzedawca ma też w bardzo fajnej cenie Sonaxa Extreme - 25,99 (gosiasklep)

Przy okazji przypomniałem sobie jakie piękne ceny były rok temu i znalazłem kupiony w listopadzie 2021 K2 Claren za 16 zł z groszami [*]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rombinik napisał(a):

Ten sam sprzedawca ma też w bardzo fajnej cenie Sonaxa Extreme - 25,99 (gosiasklep)
 

Właśnie popołudniu zamówiłem w tym sklepie ten płyn. Do tego był kupon przy płatności mastercard -25zł od 85zł. Dorzuciłem pare pierdół i się uzbierało. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zużyciu całego baniaczka płynu zimowego w5 z Lidla który taki najgorszy nie był pomimo, że był wyprodukowany przez hemipack przyszła pora na rozrobiwnie koncentratu płynu zimowego z autolandu którego kiedyś dostałem przy okazji jakiś większych zakupów części na znanym portalu. Zapach po otwarciu butelki mnie trochę zraził bo śmierdział niesamowicie bimbrem. Po umieszaniu litra koncentratu i 2 litrów wody demineralizowanej wlałem to do auta bo akurat jechałem w trasę i pojawiła się możliwość przetestowania. Trasa prowadziła głównie przez drogi krajowe ale był też kawałek ekspresówką a pogoda trafiła się idealna na test płynu bo było mokro, padał śnieg a z pod kół innych aut leciała sól z piaskiem i wodą. Płyn zachował się bardzo dobrze bo zmywał cały ten syf z szyby i wcale nie trzeba było go dużo lać ( mniej niż gotowca kupowanego w markecie ) i zapach okazał się rewelacyjny bo cytrynowy nie nachalny i nie męczący pasażerów. Nie wiem jak ceny bo teraz koncentraty mocno podrożały, ale polecam ten koncentrat bo jest bardzo dobry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.11.2022 o 15:31, Hubcio napisał(a):

Po zużyciu całego baniaczka płynu zimowego w5 z Lidla który taki najgorszy nie był pomimo, że był wyprodukowany przez hemipack

Może tam coś się poprawiło 🙂 Planowałem wymienić punkty na Circle K na dwa baniaki zimowego płynu do spryskiwaczy (bo zakończyli program punktowy, a z końcem roku moje punkty częściowo się przedawniają), pamiętałem, że w poprzednich latach mieli płyny z Autolandu, potem z Organiki i znowu z Autolandu, a w tym roku zmienili na Chemipack... No i nie wymieniłem 😉 W końcu wziąłem pięć baniaków na Shellu. A piszę o tym dlatego, że na stacjach zawsze są płyny premium.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.