Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś ostatnio zajechałem na myjkę samoobsługowa a tak z boku kilka dystrybutorów...do dressingu do opon, jakieś tam chusteczki i zimowym płynem do spryskiwaczy.

Cena 3,49 zł za litr do -22 stopnia.

Ktoś miał z nim do czynienia?

Niby jeszcze jakiś tam niewielki zapas jest ale od przybytku głowa nie boli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2023 o 20:27, Streat napisał(a):

poprawili sie od ostatniej partii czy dalej padaka jaka była? Przeciez to nie mozna było nazwac płynem do szyb, juz lepszy był ten najtanszy z Dino, zero odparowania i tylko rozmazywał 

 

btw. De secreto wrociło ❤️ 

I dlatego 50 litrów wpadło do koszyka 🙂

14 godzin temu, Fredi88 napisał(a):

Chciałem napisać że polecam tenzi detailer zimowy. Kupowałem go chyba 2 lata temu, ale jak wygooglowałem właśnie że bańka kosztuje 70zł to już nie polecam 😄 wtedy kosztował 40zł...

 

40 zł to też dużo. Nie wiem co ten płyn w sobie ma ale De Secreto zimowy jest bardzo fajny. Zeszłej zimy przesiadłem się na niego, używając wcześniej Sonaxa Xtreme, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xadamx napisał(a):

De Secreto

Niedostępny u mnie niestety. Dlatego tej zimy wjedzie pewnie sonax xtreme. Choć podejrzewam, że z tym "polskim" tylko nazwa go łączy bo producent zapewne w Austrii jest inny.

40 zł byłem w stanie za tenzi zapłacić bo tyle kosztował sonax u mnie a wolę wspierać polskie firmy. 70zł to już jednak szukanie jelenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2023 o 09:50, Fredi88 napisał(a):

Niedostępny u mnie niestety. Dlatego tej zimy wjedzie pewnie sonax xtreme. Choć podejrzewam, że z tym "polskim" tylko nazwa go łączy bo producent zapewne w Austrii jest inny.

Bo producentem Sonaxa w Austrii jest Sonax, a w Polsce - PPH Parys sp. z o.o.

A co do ogólnych pytań - taki tip&trick - jak ktoś zbiera punkty na Shellu, to korzystnie za punkty (a konkretnie - za 1400) wychodzi ich płyn. Do zeszłego roku producentem był Kemetyl Polska, a teraz jest Parys, ale podejrzewam, że te starsze są dalej dostępne, bo zeszłej zimy stały obok siebie. Ja najpierw wziąłem 5 takich za punkty, a potem kolejne 5, bo płyn jest zajebisty - super myje, ładnie pachnie cytryną i w ogóle nie czuć w nim alkoholu technicznego. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał126 napisał(a):

Bo producentem Sonaxa w Austrii jest Sonax, a w Polsce - PPH Parys sp. z o.o

z SONAX-a Parys "produkuje" jedynie płyny do spryskiwaczy, z koncentratów dostarczanych z Niemiec.

Wszystko inne jest produkowane w Niemczech i sprowadzane do Polski.

 

EDIT: PS. Koncentraty płynów do spryskiwaczy Sonaxa są produkowane w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MikeLBN napisał(a):

z SONAX-a Parys "produkuje" jedynie płyny do spryskiwaczy, z koncentratów dostarczanych z Niemiec.

Wszystko inne jest produkowane w Niemczech i sprowadzane do Polski.

 

EDIT: PS. Koncentraty płynów do spryskiwaczy Sonaxa są produkowane w Niemczech.

Wiem, rozpoznawałem kiedyś ten temat i taką informację otrzymałem. Niemniej producentem/konfekcjonerem/jak zwał tak zwał gotowych płynów do spryskiwaczy (to powinienem był podkreślić w poprzednim wpisie - skrót myślowy to był) marki Sonax w Polsce jest PPH Parys sp. z o.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.10.2023 o 13:57, Pikoko napisał(a):

https://www.detailing-house.pl/De-Secreto-Płyn-do-spryskiwaczy-zimowy-5l. Ja kupiłem na tej stronie za 39 z przesyłką dzisiaj.

W tym momencie jest na tej stronie za 23,72 zł 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakoś we wtorek kupiłem 3 opakowania De Secreto, jedno wlałem do siebie a dwa się rozeszły po kolegach z pracy. 
Osobiście jestem zadowolony tak bardzo, że bardzo i zamówiłem kolejne 4 opakowania z @Detailing House 😄 
Koledzy są pod wrażeniem zapachu jak i działania tego sekretnego płynu do spryskiwaczy.  Wg. mnie działa dużo lepiej niż ten premium z Orlenu. 

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miał ktoś doświadczenia ze starym płynem do spryskiwaczy? Znalazłem bańkę płynu zimowego Norauto... Datowany na 2017r 😅

Nie otwierałem go, niby wygląda w porządku ,nic w nim nie pływa, nic się nie wytrąciło na pierwszy rzut oka. Zwykła przezroczysta bańka, w środku niebieski plyn.  Najbardziej się zastanawiam czy "trzyma" jeszcze parametry, tzn -20°C czy jednak zamarznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuba96 Jeśli opakowania były szczelne to śmiało zalewaj. Też miałem kiedyś kilku letnie płyny zimowe i tylko płyn w bańkach które były narażone na promienie słoneczne zrobił się prawie biały ale po teście testerem Prestona prawie trzymały swoje parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.