Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.12.2022 o 16:58, Michał126 napisał(a):

Może tam coś się poprawiło 🙂 Planowałem wymienić punkty na Circle K na dwa baniaki zimowego płynu do spryskiwaczy (bo zakończyli program punktowy, a z końcem roku moje punkty częściowo się przedawniają), pamiętałem, że w poprzednich latach mieli płyny z Autolandu, potem z Organiki i znowu z Autolandu, a w tym roku zmienili na Chemipack... No i nie wymieniłem 😉 W końcu wziąłem pięć baniaków na Shellu. A piszę o tym dlatego, że na stacjach zawsze są płyny premium.

Być może z oszczędności zmienili dostawcę lub firma hemipack poprawiła standardy jakościowe i na stację dają lepsze płyny a do marketów gorsze, ale ja też widząc płyn z hemipack na stacji za blisko 40 złotych bym go nie wziął. 

Używał ktoś płynu zimowego Feniks? Jest na niego mega fajna cena w lokalnym markecie i jest za 13.99 za 4 litry dlatego boję się żeby nie trafić śmierdziucha walącego bimbrem na kilometr. Jeśli ktoś używał to bardzo miłe widziane opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.12.2022 o 21:32, adi1509 napisał(a):

A używał ktoś z was płynów od Delixirum, warte uwagi i przetestowania?

Ja używam i są mega robią robotę, przyjemny zapach i nie zostawiają niczego na szybie czy karoserii. Kupiłem w tamtym roku za jakieś 10-12zł w okresie letnim 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak nikt nie raczył przetestować Feniksa więc zalałem go do auta i niestety to był duży błąd. Chciałbym ostrzec przed kupowaniem tego szitu bo to płynem do spryskiwaczy nazwać nie można. Tak niemiłosiernie śmierdzi, że po kilku kilometrach w trasie zaczęła mnie ostro boleć głowa i było mi niedobrze. Tydzień nie mogłem się pozbyć tego odoru z auta, ale w końcu się udało 

Postanowiłem, że zaleje coś porządnego i padło na kupionego jeszcze przed zimą zwykłego sonaxa. No i ja nie wiem jak ludzie zachwycają się tym płynem. Zapach ma taki jak kiedyś rodzice kupowali takie zapachy lawendowe na mole i wkładali do szafy i jeszcze by polać to wódką. Myje średnio bo jak gdzieś na szybie zostanie to zaraz się robi biała smuga, a jak samochód postoi to i plamki na masce się pojawiają. Autoland w porównaniu do tego jest o niebo lepszym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 1.01.2023 o 16:30, Hubcio napisał(a):

Postanowiłem, że zaleje coś porządnego i padło na kupionego jeszcze przed zimą zwykłego sonaxa. No i ja nie wiem jak ludzie zachwycają się tym płynem. Zapach ma taki jak kiedyś rodzice kupowali takie zapachy lawendowe na mole i wkładali do szafy i jeszcze by polać to wódką. Myje średnio bo jak gdzieś na szybie zostanie to zaraz się robi biała smuga, a jak samochód postoi to i plamki na masce się pojawiają. Autoland w porównaniu do tego jest o niebo lepszym wyborem. 

sonax według mnie mocno sie zepsuł, mialem go to latem nie dawał sobie rady a zimą to juz była tragedia, autoland bardzo fajny płyn ja aktualnie leje de secreto i jestem z niego bardzo zadowolony 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Nie lubię zamawiać płynów przez internet, ale chyba trzeba będzie bo zostawiać 40 złotych za płyn Danielkowi na stacji jest nieekonomiczne a oprócz autolandu i stacyjnych nie ma zbyt dobrych tańszych płynów dostępnych stacjonarnie w moim mieście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku dzięki znajomemu zakupilem płyn na metanolu (Niestey sprzedaż tylko dla firm) , tak wiem szkodliwy ale nikt tego nie pije ani nie leje litrami na szybę 

Na ten moment jestem zadowolony z zapachu oraz tego że nie zostawia śladów na karoserii 

Zresztą ktoś tu polecał rok temu białego misia z opoltransu 

 

I teraz hit cena 11,5zl za 5l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Ziółasja wiem ze jest ciężko i każdy ma swoje uwarunkowania finansowe ale poczytaj o działaniu metanolu na układ oddechowy i nerwowy człowieka.

Żeby nie wyszło że tu się parę złotych przyoszczedzi a później dużo więcej trzeba będzie wydać na leczenie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adek1 To niestety nie pomogę, bo w tym sezonie wziąłem dwie bańki płynu od De Secreto na testy zamiast Sonax’a. 
A twój płyn to Sonax czy Sonax xtreme? Bo widzę na Google że ten zwykły jest w bańkach bez lejka. 
PS. Nie mam pojęcia czym się różnią i czy w ogóle w składzie 😅

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dim3n napisał(a):

Ja osobiście co roku kupuje taki wynalazek zawsze latem

"Wyrób produkowany na bazie etanolu."

Wszedłem na allegro i jest sporo opinii o smugach na szybie oraz zamarzaniu w temperaturze niezgodnej z tym co deklaruje producent. Zauważyłeś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy testował ktoś ostatnio Oragnikę - Adixol normalny w niebieskiej bańce i Adixol supreme w przejrzystej bańce?  

Na znanym portalu aukcyjnym jest po 20zl za 4 litry co na obecne czasy wydaje sie OK, a na wiosnę może uda się wyrwać taniej. Ludzie w opiniach na portalu bardzo je chwalą. Swoją drogą opakowanie jakoś dziwnie przypomina Turtle Wax 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, magnum napisał(a):

Czy testował ktoś ostatnio Oragnikę - Adixol normalny w niebieskiej bańce i Adixol supreme w przejrzystej bańce?  

Na znanym portalu aukcyjnym jest po 20zl za 4 litry co na obecne czasy wydaje sie OK, a na wiosnę może uda się wyrwać taniej. Ludzie w opiniach na portalu bardzo je chwalą. Swoją drogą opakowanie jakoś dziwnie przypomina Turtle Wax 🙂

Kupiłem 3lata temu organikę w niebieskiej bańce. Nie pamiętam jak było z "domywaniem" natomiast zapach chyba najlepszy ze wszystkich płynów zimowych ,które stosowałem. 

Przyjemny cytrynowy zapach, niby mocno wyczuwalny, ale jednocześnie nienachalny.  Więc w tej kwestii 10/10.

Mam porównanie do płynów Orlen, bp, i Norauto.

Orlen jeśli chodzi o "starą linię" tj. kwiatowy i owoce leśne ,był mówiąc krótko śmierdzący. Nowa linia jest bardziej neutralna.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.