Skocz do zawartości

Jaka powłoka?


Bananek626

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor
11 godzin temu, czester napisał:

@Streat @NEOXAL EUROPE czy kładzenie Reload'a na lakier po pełnej dekontaminacji ale bez korekty ma sens?

Moim zdaniem tak. Ale to śliski temat. Poruszamy się w śród osób o podwyższonym poziomie wymagalności estetycznej. Więc niektórzy mogą się z tym nie zgodzić. Tak więc moja odpowiedź jest twierdząca pod kontem technicznym. 

Pozdrawiam Grzegorz z Neoxal-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 18:28, KUBA46 napisał:

@analyzator drzwi dzieliłem na 4-6 sekcji zero czasu na dłubanie w nosie. Odkładając aplikator już zaczynasz docierać i tak w kółko. Oczywiście robiłem to drugi raz w życiu, więc pewnie można to bardziej bezstresowo aplikować. Docieranie na 3 fibry i wymieniłem na 3 nowe po połowie auta.

 30ml ledwo starczyło na Corolle 😉

 

Ja właśnie jestem po położeniu @cleantechco Tech Coat. Co mogę powiedzieć: taaaa też to była droga przez mękę 😄

Pacjent KIA Sportage III. aplikacja powłoki jest bardzo wymagająca.

Docieranie po położeniu niemal natychmiastowe. Patrząc na temperaturę w garażu ok 18-19 stopni, to docieranie następowało w przedziale 5-10 sekund od nałożenia. 2 mikrofibry do wykonania tej czynności to obowiązek. Ponieważ ta czynność musi tak szybko następować, większe elementy jak maska, drzwi itd. trzeba dzielić na kilka mniejszych partii - płaską część maski wziąłem na 8 razy + 2 boczne elementy maski 😬. Naprawdę - trzeba się uwijać.

Powłoka nie jest oszczędna. Zestaw zawierał: 30ml powłoki, aplikator + bodajże 8szt. ściereczek (ściereczki to nie jest typowe suede - one bardziej przypominają jakiś syntetyczny, śliski materiał, coś jak ortalion 🙂 ). Aplikowałem, zgodnie z zaleceniami jedną warstwę, a i tak na auto poszło około 2/3 buteleczki powłoki, wszystkie ściereczki + musiałem dobrać 1 suede i caaaałe mnóstwo mikrofibr. Powłoka bardzo szybko twardnieje na aplikatorze - położenie np. maski to była 1 ściereczka i do kosza. Zdziwiłem się wyglądem ściereczek, bo jak wyżej wspomniałem wyglądają inaczej, niż to co do tej pory miałem. Różnica w aplikowaniu nimi materiału w stosunku do tradycyjnych suede też jest duża: suede od samego początku aplikacja idzie tępawo. Ściereczką z zestawu z początku jest gładko, by w poźniejszym czasie czuć już opór i to już jest sygnał do zmiany. Co ciekawe, docieranie materiału jest zależne od stanu ściereczki aplikującej- przy świeżej ściereczce docieranie jest lekkie, a im dalej w las, tym ciężej. Mikrofibr poszło bardzo dużo, bo na całe auto ok. 15szt. 

Wydawało by się, że jedna warstwa to pójdzie szybko. Nic bardziej mylnego. We dwie osoby położenie całego auta szło dłużej niż aplikacja 2 warstw UK 3.0 dla 2 osób. 

Cleantech twierdzi, że powłoka nie zostawia cieni. Tak, zgadzam się ale... wystarczy przegiąć ze zbyt późną wymianą ściereczki lub mikrofibry i zaczynają się problemy. Na całym aucie "udało mi się" zrobić 2 wtopy. Jedna na dachu, gdzie po położeniu kolejnego fragmentu zobaczyłem cień. Chcąc go zlikwidować szybkim położeniem 2 warstwy (wydawało mi się, że może tak się uda) i natychmiastowym dotarciem jeszcze bardziej pogorszyłem sprawę.

IMG_20210526_213132.jpg.de392a2c6e77ad19dfaa622d55e17460.jpg

IMG_20210526_213153.jpg.716ae19496f41a5de034991891e5752b.jpg

Druga na drzwiach: podczas docierania mały fragment został przeoczony i zrobiło się już za późno. Zrobił się jakby hologram, widoczny pod odpowiednim oświetleniem ruch mikrofibry

IMG_20210526_201345.jpg.85c6a0798463e0666c49685a5a5888a3.jpg

A tu gdzie zaczyna się moja dłoń lakier już wygląda tak:

IMG_20210526_213202.jpg.b96681fb0f1da31572527b79fecf4ebc.jpg

czyli problemu już nie ma.

No nic teraz pozostał przejazd antyhologramem i ponowna aplikacja tym, co pozostało. 

Sama powłoka lekko przyciemniła lakier ale też wyciągnęła ziarno. Efekt finalny może się podobać. Jak długo posiedzi - zobaczymy. Czy wybrałbym ja po raz drugi? Nie - ze względu na upierdliwość. Miałem dużą ochotę położyć ją na drugie swoje auto ale jednak wybiorę UK 3.0 + SIC. Generalnie tak - to była męka. Nie twierdzę, że ta powłoka jest zła, bo generalnie auto wyszło fajnie. Lecz jej aplikacja w porównaniu np. do bajecznie prostego UK 3.0 to aplikacja Tech Coat jak "piednięcię do zatwardzenia" 😄.

IMG_20210526_215720.jpg.4d6c16821bb0b5f7df492377c13b0562.jpg

IMG_20210526_215853.jpg.43aee5311b776c9cf8230f8385d2f95b.jpg

 

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@xadamx jak już widziałem prezentacje tej powłoki i to jak szybko ona wiązała to mówie nie ma szans zeby ją położyć w jedna osobe... No i jak widać jest dość upierdliwa w aplikacji. Juz sama aqua potrafi być upierdliwa bo szybko potrafi wiązać ale tutaj widać to jest jakis kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Streat napisał:

@xadamx jak już widziałem prezentacje tej powłoki i to jak szybko ona wiązała to mówie nie ma szans zeby ją położyć w jedna osobe... No i jak widać jest dość upierdliwa w aplikacji. Juz sama aqua potrafi być upierdliwa bo szybko potrafi wiązać ale tutaj widać to jest jakis kosmos

Samemu idzie to położyć ale trzeba naprawdę się uwijać. Dach położyłem sam ale resztę już lecieliśmy z kolegą we 2. Na pewno mogę o niej powiedzieć, że siadła fajnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna powłoka, tym razem Nasiol ZR53 za mną. Generalnie max 1 element i docieranie od razu, co jest w miarę przyjemne.
Jednak do takiej CQ UK wiele brakuje jeśli chodzi o aplikację.
Na szczęście efekt wynagradza wszystko. Dałem ciała na jednym elemencie, to kawałek drzwi do ponownego polerowania. Wiąże jak szalona.
Na X5 poszło ok 40ml, wliczając to co wylałem od razu po otwarciu butelki. Brakuje trochę tradycyjnego koreczka, dzięki któremu aplikujemy kropelkami. Efekt wizualny potęguje się dzięki powłoce wraz z upływem godzin. 016d6d38e76831cab8e10d47668d43e0.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając powłokę Nasiol dostałem info, że całkowity pazur i szklistość zwiększa się jeszcze w kolejnych dniach od aplikacji.
Zdjęcie przesłał zadowolony użytkownik. 28c8b9099076d92b2507442fe15612fb.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 6
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurde, ale mam dylemat czy iść w wosk czy w coś na dłużej...

@Streat @powalla Wy mieliście Neoxalowe powłoki - Czy jak teraz liznę lakier i położę 1.61 Reload to przy systematycznym myciu (+ewentualnym podbiciu we wrześniu/październiku) wysiedzi do wiosny? Przebieg myślę max 10k do wiosny (w tym roku zrobiłem 6-7k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paki112 napisał:

Kurde, ale mam dylemat czy iść w wosk czy w coś na dłużej...

@Streat @powalla Wy mieliście Neoxalowe powłoki - Czy jak teraz liznę lakier i położę 1.61 Reload to przy systematycznym myciu (+ewentualnym podbiciu we wrześniu/październiku) wysiedzi do wiosny? Przebieg myślę max 10k do wiosny (w tym roku zrobiłem 6-7k)

Jak nie masz czasu to.. spróbuj jedna warstwę uk 3.0. Szybko, prosto, daje przyjemny look i na pewno posiedzi do wiosny.
Bodaj buteleczka 10ml to 55zl. Na dużego sedana zeszło 13ml, także kompakta całego zrobisz. Kilka kropel na aplikator, robisz polowe maski, dokładasz ciut i druga + błotnik. Wracasz do połowy maski, i zaczynasz docieranie i.. tyle.. 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, powalla napisał:

Ja rozne testowalem i zostalem przy kanapce cp 3.0 + SIC . Nakladanie banalne , a po tym jak siedzi sam 3.0 uwazam iz kanapka bedzie jeszcze lepsza . 
 

Akurat teraz czekam by nalozyc SICa  na BMW M6 cabrio 😉

 

Ja teraz dwa rodzinne auta też zrobiłem kanapkę 3.0 + SIC (golf6 i ibiza) , z każdej z 10ml buteleczki zostało mi z 2-3 ml. To moje pierwsze położone powłoki wygląd tej kanapki mi pasi , teraz ciekawe ile posiedzi, śliskość jest miazga 🙂 wydaję mi się że SIC mocno ściemnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2021 o 17:53, Bac napisał:

Co sądzicie o powłokach firmy Nasiol? Są dobre? Wytrzymałe?  

Położyłem jedną, ciężka aplikacja jak dla początkującego użytkownika ale efekt wynagradza wszystko. Zdjęcie masz w temacie.
Czy dobre: tak, czy wytrzymałe - nie wiem. Zapytaj za 2 lata ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari co tutaj masz na myśli?
Nie polecę nikomu początkującemu ;-) Trzeba mieć wprawę, jak przesadzisz z czekaniem na dotarcie tylko polerka ratuje sprawę ;-)

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.