Skocz do zawartości

Jaka powłoka?


Bananek626

Rekomendowane odpowiedzi

@Ari nie pocieszyłeś mnie, bo miałem ją u siebie wrzucić przed zimą. Teraz muszę się zastanowić.
Dużo cierpliwości, powolutku i dasz radę. Położyłem trochę powłok w życiu, ale ta zrobiła na mnie wrażenie. Look niesamowity.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2021 o 17:48, Ari napisał:

Położyłem jedną, ciężka aplikacja jak dla początkującego użytkownika ale efekt wynagradza wszystko. Zdjęcie masz w temacie.
Czy dobre: tak, czy wytrzymałe - nie wiem. Zapytaj za 2 lata ;-)

Czyli najlepiej kłaść na 1 element i od razu docierać fibra? Zastanawiam się właśnie nad jej położeniem tylko nie wiem czy wobec tego dam radę bo w kwestii powłok to za dużego doświadczenia nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często ktoś pisze, że 10-15ml powłoki spokojnie starcza na auto itp. Dzisiaj przeglądając jedną z grup na fb zauważyłem taki post i komentarz Piotra: 
image.png.308ce43caf677f2b7e66add2e5dc74a5.png

Co Wy na to? Piotr na temacie się zna więc chyba wie co mówi/pisze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf91 Zależy jak kto leje - nikt nie zabroni bogatemu wylać i z 0.5L na auto 😜 Mi na Superba na 1 warstwę starczyło 10ml. W instrukcji powłoki też będziesz miał, że wystarczy ok 10ml na auto średniej wielkości

Jeżeli on pisze 25ml w jednej warstwie, to szacun...

Tyle mi zostało po 2 warstwach każdego siuwaksu(Superb kombi):

KCGjEDml.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, krzygaj napisał:

@smerf91 Zależy jak kto leje - nikt nie zabroni bogatemu wylać i z 0.5L na auto 😜 Mi na Superba na 1 warstwę starczyło 10ml. W instrukcji powłoki też będziesz miał, że wystarczy ok 10ml na auto średniej wielkości

Jeżeli on pisze 25ml w jednej warstwie, to szacun...

Tyle mi zostało po 2 warstwach każdego siuwaksu(Superb kombi):

 

No mi zostało tyle po dwóch warstwach na Nissan Qashqai  (czyli około 10ml na warstwę) dlatego się zdziwiłem czytając ten post 🙂 
20201010_101523.jpg.3af9135311499a9cffe223803edff4e1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wszystko pięknie fajnie ale trzeba wziąć dwie poprawki, jaka ceramike nakłada i jakie kto ma zdolności. Bo jeżeli ktos pierwszy raz nakłada to takie 10ml może mu braknąć. 

Sam przy pierwszej aplikacji nowej powłoki wole miec jej wiecej bo nie wiem jak wydajna ona jest. Na mojego civica zeszło mi w jednej warstwie 15ml aquy gdzie pierwszy raz ją aplikowałem  teraz to na BMW 5 starczy mi 15ml 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś opinie o gtechniq c1? lamus da radę?

czy można jej używać samodzielnie, bez topa?

kusi trwałość + podobno nie przyciemnia a tego szukam, ponoć sama nie kropelkuje co może być ciekawym rozwiązaniem

toperkowałbym sobie jakimś watergoldem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja położyłem pierwszą powłokę na aucie bratowej. UK 3.0 + SIC po 70 minutach. Zawsze lecą pytania ile ml wystarczy, sam z resztą pytałem.

Pierwszy raz kładłem powłokę na auto, musiałem wyczuć ile lać, więc UK zeszło 10ml na Yarisa. Dużo, wiem. Ale już Sic 4/5, A można było jeszcze mniej. Śliskość lakieru po SIC to bajka. Oprócz tego obie powłoki banalne w aplikacji dla amatora.20210727_123928.jpg.1e2b323ab771e2d53483dba41a8a3153.jpg20210727_150407.jpg.95f6e8f4875130ef6b7457405ad6fa07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.08.2021 o 23:40, paki112 napisał:

I ja położyłem pierwszą powłokę na aucie bratowej. UK 3.0 + SIC po 70 minutach. Zawsze lecą pytania ile ml wystarczy, sam z resztą pytałem.

Pierwszy raz kładłem powłokę na auto, musiałem wyczuć ile lać, więc UK zeszło 10ml na Yarisa. Dużo, wiem. Ale już Sic 4/5, A można było jeszcze mniej. Śliskość lakieru po SIC to bajka. Oprócz tego obie powłoki banalne w aplikacji dla amatora.20210727_123928.jpg.1e2b323ab771e2d53483dba41a8a3153.jpg20210727_150407.jpg.95f6e8f4875130ef6b7457405ad6fa07.jpg

 

Ale bratowa to powinna wgniotki wyciągnąć i felgi pomalować, byłby lepszy efekt końcowy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Atommy  auto to rodzinny złomek. Miałem się uczyć polerowania na masce ze szrotu, ale bratowa dała samochód i jeszcze za materiały zapłaciła, decyzja mogła być tylko jedna  😉😜

Pewnie, że można by wyciągnąć wgniotki, pomalować felgi, usunąć rudą itd, ale to wyjdzie więcej niż to auto jest warte.

 

P.S. dobra robota z tym paskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jako iż przy obecnych rabatach żal by nie kupić żadnej powłoki szukam czegoś na pierwszy raz do ~250zl co by wystarczyło na dwa sedany. 

Z polecanych wybrałem aqua 9h 30ml i cquartz uk 3.0
Co prostsze będzie w aplikacji na pierwszy raz? 
Szukam czegoś co da fajny Look i dobry zrzut wody.
Chyba że jest coś innego wartego polecenia do 250zl.
Powłokę chciałbym i tak wrzucać dopiero na wiosnę, póki co skłaniam się w stronę cquartza, aczkolwiek jeśli mam stosować kanapkę z sic to wychodzi trochę ponad budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy również ma chęci na położenie pierwszej powłoki i chętnie bym mu doradził, lecz nie jestem do końca na bieżąco w tym temacie.

Przymierza się do UK 3.0 i tutaj pytanie do was...czy konieczny jest top carpro (SiC lub Gliss) i bez tego nawet nie ma co kłaść samej UK, czy może po samej bazie wystarczy oblecenie (po 4h) Reload'em który jest przeważnie w zestawie? Jak to wygląda?

Aha, no i jeszcze jedna kwestia. Jaka najmniejsza temp do kładzenia UK? Z tego co wiem to posiada garaż nieogrzewany, więc obstawiam, że obecnie aplikacja w ~ 10C.  Jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Znajomy również ma chęci na położenie pierwszej powłoki i chętnie bym mu doradził, lecz nie jestem do końca na bieżąco w tym temacie.

Przymierza się do UK 3.0 i tutaj pytanie do was...czy konieczny jest top carpro (SiC lub Gliss) i bez tego nawet nie ma co kłaść samej UK, czy może po samej bazie wystarczy oblecenie (po 4h) Reload'em który jest przeważnie w zestawie? Jak to wygląda?

Aha, no i jeszcze jedna kwestia. Jaka najmniejsza temp do kładzenia UK? Z tego co wiem to posiada garaż nieogrzewany, więc obstawiam, że obecnie aplikacja w ~ 10C.  Jest sens?

W takich warunkach nie powinno być problemów, w instrukcji jest jaki przedział temp. 

Moim zdanie m Uk3.0 solo nawet w dwóch warstwach nic nie daje, idealne połączenie to właśnie 2x Uk3.0 + SiC, +GLISS, +reload do wyboru.

Banalne w aplikacji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.11.2021 o 05:48, alexander.p napisał:

 

Moim zdanie m Uk3.0 solo nawet w dwóch warstwach nic nie daje, idealne połączenie to właśnie 2x Uk3.0 + SiC, +GLISS, +reload do wyboru.

 

Czy po nałożeniu UK3.0 można od razu kłaść Gliss? Czy lepiej czekać kilka h? Jeśli trzeba czekać to przed nałożeniem Glissa trzeba coś jeszcze robić? Jednak jakiś kurz przez tyle czasu może się pojawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bar-trek chyba trzeba odczekać 4h, możesz w tym czasie oblecieć auto czy nie ma jakichś niedotarć

If use as top coat it may be applied 4 hours or longer after CQuartz. If IR cured may be applied after 45 minutes from CQuartz application

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.