Skocz do zawartości

Jaka powłoka?


Bananek626

Rekomendowane odpowiedzi

@marcelus  UK 3.0 + Gliss miałem na srebrnym aucie ,  bardzo miło wspominam. Wygląd na srebrnym to wiesz , wszystko wygląda podobnie 😅 ale jeżeli chodzi o samooczyszczanie , hydro i śliskość , było bardzo dobrze. Myłem to tylko co dwa tygodnie , pierwszy serwis zrobiłem po ponad półtora roku i przykryłem Moonlightem. No i wszystko zepsułem 🤣

Także jeżeli budżet pozwala to jak najbardziej brał bym UK 3.0 + Gliss. Chyba najlepszy duet jaki używałem 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke mam obecnie miesiąc temu nałożony cq lite na cp essence, ale srednio efekt mi sie podoba. Będę robił 2 etapowa korektę na wiosne i chce cos bardziej trwalego niz powloka lite. 

@AudiBlask będzie uk. 3.0 w jednej wartstwie plus gliss, na wiosne pochwale sie efektem 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 z ta trwałością jeszcze sie nie wypowiem ale to temat rzeka - wszystko zalezy od warunków użytkowania i dbałości. Większość freaków myje auta regularnie co tydzień, miarodajny test da auto zwykłego Kowalskiego myjącego proszkiem na bezdotyku. Dla przykładu mam 2 sezon przebieg z 15 tys Dlux na letnich alu, przygotowanie perfekt plus utwardzał sie 2 tygodnie. Dalej dziala jak po polozeniu - nawet jak sa mocno uwalone to wystarczy szampon z gąbką - wszystko schodzi. 

W sprawie powloki pisz na pw, na 2 auta zuzylem moze 1/5 butli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

CanCoat EVO. 

Chciałem " na siłe" odetkać doły drzwi i zabiłem powłoke która miała 3miesiące i ok. 2tys. km przebiegu 🤭

Powłoka nadal na całym samochodzie kropelkuje, drzwi taflują, ale szybko odprowadzają wode czyli działa. 

Mycie FX kwaśny szampon + kwaśne APC - było ok. Następnie czyściłem CP Spotless'em i mocno dostała po d***e. Deiron+prickbort było tylko gorzej. Umarło. 

Albo słabo przyłożyłem się do aplikacji, albo użyta chemia dała mocno czadu 😅 mam jeszcze 2 auta z EVO to potestuje dalej, ale wydaje mi się, że te roczne powłoki serwisu nie powinny widzieć 🤪 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeea

U mnie deczko podobnie tylko nie chodzi o doły drzwi, a dach. Od samego początku mam problem z dachem, reszta elegancko kropelkuje, hydro look zajebiste, ale dach to jedna wielka tafla. Nie wiem co się zadziało podczas aplikacji ale coś ewidentnie nie zagrało 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Mam pytanie. Chce położyć powłokę grafenową + do tego stosować najlepiej dedykowany booster w sprayu po myciu. Wpadła mi w oko powłoka FX Protect g-finity cnt graphene coating. Co możecie o nie powiedzieć?  jak z trwałością i wyglądem ? auto jest garażowane, myte raz w tygodniu samą wodą na bezdotyku, raz na miesiąc myte szamponem z neutralnym ph rękawicą. Przebieg roczny rzędu 10 000 km. na jaką trwałość można liczyć mniej więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zxcbnm Ten Fx jest świeży, premiera była pod koniec listopada, więc trudno jeszcze mówić o trwałości. Trochę dużej na rynku jest Aqua Graphene, która zbiera dobre opinie jeśli chodzi o wygląd i trwałość. Jest też zwykła 9H, która jest naprawdę spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zapytam, po czym poznać, że powłoka się skrystalizowała? Mam carpro lite od pół roku, bez jakiegoś specjalnego zabezpieczania, stoi w chłodnym zaciemnionym miejscu i wydaje mi się, że wszystko z nią ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
7 godzin temu, zeea napisał(a):

a jak wiemy czas to pieniądz

Ja mam przetestowaną kanapkę 3.0 UK + SIC  ale może ktoś ma przetestowaną jakąś  min 15 miesięczną jednowarstwową powłokę , no i  której 12h  starczy do takiego stopnia utwardzenia by na przypadkowy deszcz wyjechać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.