Skocz do zawartości

Jaka powłoka?


Bananek626

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Masz na myśli zestaw Aqua One i Booster?
Myślałem o czymś bardziej wygodniejszym w aplikacji jak Vision czy CanCoat.
Normalną powłokę FXa będę kładł w następnym roku po korekcie, teraz nie mam niestety czasu.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka



Możesz dobie sam topcoat położyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Saczi napisał:

Panowie, tak pobieżnie czytając wątek, żeby się do powłoki przymierzyć, konieczna lub przynajmniej wskazana jest korekta lakieru?

Wskazany jest chociaż jeden etap. Dla przyzwoitości i zachowania podstaw detailingowego savoir vivre. Powłoka odwdzięczy się większą trwałością, a lakier zdecydowanie i niepodważalnie lepszym wyglądem.

Czy można położyć ją bez? No można. Tylko po co?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został poruszony temat przygotowania lakieru pod powłokę. Jak wygląda sprawa krycia przez powłokę?

Na 1 część elementu nałożyłem SOFT99 Scratch Clear Wax, żeby zobaczyć efekt finalny i pozostałe mikrorysy zniknęły co jest oczywiste, i taki efekt by mnie w pełni zadowalał. Ale jak ma się sprawa z powłoką? Ma jakieś właściowości maskujące drobne niedoskonałości albo hologram? Czy jak chcesz dobrze to 90%-100% korekty? Lakier to 20 letnie LZ9W

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siema, cały czas jadę na uk3.0+ sic , ewentualnie UK+ reload, ale chcę spróbować czegoś innego. Gyeon mohs evo czy pure Evo? Bardzo mnie zaciekawiła tylko 1 warstwa. Może już ktoś wcześniej kładł carpro i przeszedł na Evo i może się podzielić spostrzeżeniami? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 10:44, Saczi napisał:

Panowie, tak pobieżnie czytając wątek, żeby się do powłoki przymierzyć, konieczna lub przynajmniej wskazana jest korekta lakieru?

Zależy, w jakim stanie masz lakier. Pełna dekontaminacja na pewno, cleaner lub jakaś ręczna polerka również, a korekta jak masz lakier w kiepskim stanie. Takie powłoki jak Vision czy Carpro Lite myślę że bez korekty się obejdą, ale im lepiej przygotujesz lakier tym dłużej posiedzą. Ja na jednym aucie teraz robię test i nałożyłem Carpro Lite tylko po myciu na dwa wiadra, zobaczymy ile posiedzi. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saczi

2 godziny temu, Saczi napisał:

najlepiej pełna 3 stopniowa korekta.

 

Absolutnie nie,  tak jak już Ci wspomniano, wszystko zależy od stanu lakieru. Jeśli lakier jest zadbany to 3 etapy nie mają najmniejszego sensu.  Szkoda czasu,  sił, preparatów,  a przede wszystkim klaru. 

One step lub finish na zadbany w zupełności wystarczy...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Gyeon CanCoat Evo

Dwa grosze odemnie, może komuś pomoże ta opinia. Aplikacja w lipcu tj. 4 miesiące temu i ok. 4tys.km pokonane. Auto garażowane, myte co sobote ręcznie czasem co 2tygodnie bez jakiejś super chemi (typowe marketówki szampony, bez QD itd).  Kładzione po one stepie, aplikatorem.  Co zostało? 

Na całej budzie ładne krople, dobry zrzut wody, ale od połowy drzwi dostało jej sie troche. Tafla wody, która nadal ładnie, szybko spływa.  Dwa razy próbowałem umyć kwaśnym szamponem od  FX, ale zbytnio nie pomogło. Znam stan przed zimą, ciekaw jestem czy przeżyje okres zimowy. Kolejna inspekcja zapewne za pare miesięcy. 😉

IMG_20221119_093222.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zrobiłem nim 3 auta i pare drobnych rzeczy zabezpieczyłem, ale spokojnie towaru jest na jeszcze 1 auto w butli. Konkretnie nie powiem bo nie ważyłem przed/po aplikacji. Ja mam otwarty 4 miesiace i nadal wszystko ok, z tym że atomizerek przepłukałem po robocie żeby nie był do wyrzucenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie na srebrny kolor:

Aqua 9h

Uk 3.0 + Gliss/Sic

Ultracoat One + Hydro HD? 

Wskazane dobre szklo, podobno gliss fajnie szkli. Nie chce za bardzo powloki ktora przyciemnia, fajnie jakby dobrze sie domywala. 

Ps: czy ktos jeszcze kupuje Moonlight? Cena podskoczyla ciekawe jak z jakością... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.