Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do działu sprzedam i negocjacji/proponowania własnych cen. "Targowanie się" niektórych przechodzi ludzkie pojęcie. Jeden produkt wystawiony na sprzedaż, podana cena...a tu ktoś pisze, że za wysyłkę gratis to on weźmie. No wielka łaska biorąc pod uwagę, że przy obecnych cenach wysyłki niejednokrotnie jest to rabat rzędu 20-40% - przykład to dzisiejszy temat z produktem Natural Shine Meguiar's. Jak każdy będzie pisał, że za półdarmo weźmie (co jest oczywiste) to straszny bałagan niepotrzebny się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do działu sprzedam i negocjacji/proponowania własnych cen. "Targowanie się" niektórych przechodzi ludzkie pojęcie. Jeden produkt wystawiony na sprzedaż, podana cena...a tu ktoś pisze, że za wysyłkę gratis to on weźmie. No wielka łaska biorąc pod uwagę, że przy obecnych cenach wysyłki niejednokrotnie jest to rabat rzędu 20-40% - przykład to dzisiejszy temat z produktem Natural Shine Meguiar's. Jak każdy będzie pisał, że za półdarmo weźmie (co jest oczywiste) to straszny bałagan niepotrzebny się robi.

Była już o tym mowa, kilka stron wcześniej, że wystawiający powinien określać warunki "aukcji" - myślę, ze jeśli jest wyraźnie napisane, ze "brak negocjacji", to za takie podejścia proponujący powinien być odpowiednio "nagradzany" przez moderację ;) Jeżeli jednak właściciel tego nie zastrzeże wyraźnie, nie powinno to być problemem :dontknow: Sam lubię się potargować i jako kupujący i jako sprzedający czasami ;)

 

Ale, jeśli ktoś wyraźnie pisze, że nie chce się targować (czy rezerwować), nie powinno to mieć miejsca :acute:

 

PS> żeby nie było, też mnie to strasznie denerwuje, jak padają "propozycje" w wypadku, ze ktoś wyraźnie napisał, że ceny nie podlegają negocjacji. Jest aktualnie kilka takich aukcji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem negocjacje jak jest kilka produktów, większe zakupy, coś nietypowego gdzie cena może być dość płynna. Ale jeden produkt za 30 zł gdzie ktoś proponuje od razu z marszu bez pierniczenia się 20 zł (czyli szybki rabat 30%) to przecież krew człowieka od razu zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak w dziale giełda podwiesić dwa tematy polecani sprzedawcy i niepolecani, myślę że byłby to bardzo pomocny temat

 

Wtedy każdy mógłby załatwiać tam prywatę i obsmarować byle kogo!! :x Tylko według swojego widzi mi się... Chciałbyś aby ktoś wrzucił Ci takie gówno w wentylator obok którego stoisz? :idea: Jak byś się nie mył, zawsze będziesz co najmniej śmierdział ;)

 

Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi i po głębszym przemyśleniu, propozycję uznasz za bezsensowną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ragandbones, Mamy wolny rynek. Jeżeli ktoś nie umieścił w temacie, że nie dopuszcza możliwości negocjacji to według mnie propozycje są naturalne. Jest takie stare przysłowie: "Przedmiot jest warty tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Wtedy każdy mógłby załatwiać tam prywatę i obsmarować byle kogo!! :x Tylko według swojego widzi mi się... Chciałbyś aby ktoś wrzucił Ci takie gówno w wentylator obok którego stoisz? :idea: Jak byś się nie mył, zawsze będziesz co najmniej śmierdział ;)

Zapewne byłoby wiele niepotrzebnych nieporozumień. Nie ma takiej opcji. Temat był już poruszany.

 

ragandbones, Mamy wolny rynek. Jeżeli ktoś nie umieścił w temacie, że nie dopuszcza możliwości negocjacji to według mnie propozycje są naturalne. Jest takie stare przysłowie: "Przedmiot jest warty tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić". ;)

Targować się możesz ale nie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idealnym rozwiązaniem giełdy byłoby:

- negocjacje i propozycje cenowe tylko na PW

- decyzje zakupowe w temacie

- jeżeli użytkownik X negocjuje na PW i w międzyczasie użytkownik Y wyraża chęć zakupu towaru bez negocjacji to przedmiot jest użytkownika Y

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś.

 

Jest wystawiony produkt X za 300pln (idąc Twoim przykładem) Ty zgłaszasz na PW propozycję 250, i zaczynają się jakies rozmowy, a w międzyczasie w temacie ktoś inny pisze, że bierze za cenę wystawioną czyli 300 to jego produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.