Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Pogaduchy detailerskie - może nowe podforum?

 

Witam administrację i użytkowników. Jako, że transfer serwerowy kosztuje, a reklam jeszcze nie ma (kiedyś się pojawią?) proponuję nowe pod-forum coś a'la offtopic, ale żeby nie bić darmo piany na początek proponuję dwa tematy mianowicie chodziłoby o pogaduchy detailerskie.

Można by umieścić tam tematy takie jak:

 

1. Dyskusja ogólna: np. co dziś zrobiłem, ale mnie bolą ręce od szorowania/polerowania/wcierania/noszenia, kupiłem nową furę i się chwale co sądzicie o preparacie x, jak wyczyścić jajka z maski itd. Taki general detailing talk. Żeby można było pisać cokolwiek w miarę spójnego z tematyką forum a nie jakieś zupełne pierdoły.

 

2.Szafka z kosmetykami i narzędziami - pokaż swoją broń.

 

Pomysł na kolejne pod-forum: recenzje.

Wewnątrz zamieszczalibyśmy recenzje produktów. To pod-forum można by podzielić na działy typu glinki/woski/szampony/środki ścierne/maszyny itd.

Recenzje trzeba byłoby jakoś unormalizować, żeby każda wyglądała podobnie, ale nad tym podyskutujemy jeżeli pomysł chwyci. W końcu są już działy na wszystko z osobna, ale z czasem trudno będzie przeszukiwać temat o woskach jeżeli nabijemy 20 stron.

 

To tylko takie pomysły, czekam na Wasze opinie.

 

P.s. Ale mnie bolą łapska :D 10 godzin samo wnętrze mi zajęło i jeszcze nie skończyłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator
prośba,aby każdy post pisany swój po swoim był automatycznie dołączany do poprzedniego, bo tak to tylko się robi trochę bałagan, kiedy kilka jest swoich postów jeden pod drugim, a mało kto używa opcji " Edytuj"

da radę to zrobić ?? :mrgreen:

Automatycznie niestety nie, ale wydaje mi się, iż nie jest zbyt dużym wymogiem od użytkowników, by użyć opcji "Edytuj" - również dla cudzoziemców i początkujących na komputerze - ja tego też się nauczyłem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego też się nauczyłem ;)

ja od zawsze tego używam :D ale z tego co tu widzę to bardzo wielu niestety nie ;)

irytujące to jest jak ktoś pisze 2-3 lub więcej postów swój pod swoim ... taki spam się robi ... :?

 

poza tym do regulaminu bym dodał coś takiego jeszcze :

- Zabrania się posiadania więcej niż jednego konta na forum.

- Sprawy prywatne załatwiaj przez PW (prywatne wiadomości) lub e-mail.

- Staraj się unikać literówek oraz błędów ortograficznych i stylistycznych. Jeśli takie popełniłeś, to popraw je, klikając przycisk Edytuj

- Nie pisz slangiem, który ostatnio jest popularny w internecie: tesh, jush itd.

 

takie przykładowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

zauważyłem, że czasami PW nie mogą zostać wysłane przez skrypt forum. Tzn. zalegają na wieczność w skrzynce "do wysłania" - nie pomaga wylogowywanie z forum, powtórne logowanie etc. etc. Jak jakaś z wiadomości się zatnie - to za nić nie udaje się jej wypchnąc...

 

Co ciekawe zauwazyłem jeszcze dwa zjawiska:

 

- zawieszanie wiadomości tyczy się jakby jednych adresatów bardziej niz innych;

- mimo że jakaś wiatomość wisi w skrzynce "do wysłania" i nie chce wyjść, inna, napisana później, spokojnie się wysyła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nasze Forum bardzo szybko rośnie - zarówno pod względem liczebności użytkowników jak również ilości postów przez nich pisanych. Zjawisko to bardzo mnie cieszy, ale jednocześnie skłania do krótkiej refleksji.

Jak zawsze w takich przypadkach bywa, coraz częściej powielają się posty o tej samej lub bardzo zbliżonej tematyce, czego czytanie bywa nieco nużące. Chociaż zjawisko to jest dosyć powszechnie spotykane na szybko rozwijających się forach, uważam, że należy temu przeciwdziałać dla wspólnego dobra.

Żeby nie przedłużać mojego wywodu i nie kończyć na narzekaniu mam pewne propozycje, aby wszystkim korzystało się lepiej z tego Forum ;)

1. Przede wszystkim jestem przekonany, że pewne tematy trzeba podwiesić. W wyniku pisania nowych postów przez Użytkowników, tematy bardziej uniwersalne, z których mogłoby skorzystać wielu nowych Użytkowników, spadają na dół (vide: temat o glince, instruktażowe relacje Bodensee).

2. Ludzie ciągle pytają o to, jak zacząć z detailingiem, jakie produkty kupić itd. Może warto byłoby napisać jakiś tutorial? W razie braku chętnych mógłbym podjąć się tego zadania (ale bez reklamowania Meguiar'sa).

3. Przy rejestracji lub pierwszym logowaniu możnaby zamieścić jakieś odnośniki do tematów z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz regulaminem. Wprawdzie ludzie często w ogóle nie czytają takich rzeczy, tylko minutę po zarejestrowaniu piszą o wszystkim, co ich boli, ale, gdyby ktoś chciał wykazać nieco dobrych chęci, należałoby mu w tym trochę pomóc :lol:

 

Przepraszam, za trochę przydługiego posta, ale wydaje mi się, że są to istotne sprawy i chciałem je z Wami przedyskutorać.

Dziękuję za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry pomysł, co na to moderatorzy?

zapewne się zgodzą:)

poza tym to są początki tak więc forum się jeszcze rozrośnie z czasem ;) ,ale takie FAQ jest potrzebne ;) poza tym przydała by się funkcja powiadamiania moderatorów jeżeli jakiś post czy też temat by był nieodpowiedni ;) coś w stylu wykrzyknika po kliknięciu ,którego mod dostawał by powiadomienie,że coś jest nie tak,aby sprawdził dane zgłoszenie ;):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ogólnie bardzo dobra myśl, ale proszę o cierpliwość.

Taka "mała" reorganizacja wymaga dobrze przemyślanych i zaplanowanych działań, co bez spotkania się paru osób byłoby bardzo uciążliwe w realizacji.

 

Spotkanie takie jest planowane w październiku.

 

 

Nasze Forum bardzo szybko rośnie...
To fakt.

I pomyśleć, iż marzeniem było 30-50 użytkowników po 12-tu miesiącach :roll:

Tymczasem po czterech miesiącach mamy ponad 200 zarejestrowanych użytkowników :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, iż marzeniem było 30-50 użytkowników po 12-tu miesiącach :roll:

Tymczasem po czterech miesiącach mamy ponad 200 zarejestrowanych użytkowników :shock:

 

Myślę, że w dużej mierze jest to zasługą administracji i samych użytkowników. Forum jest bardzo dobrze kierowane, a ludzie są zwykle życzliwi i kulturalni :mrgreen: Co więcej jest tu sporo profesjonalistów i ludzi z doświadczeniem, którzy chętnie udzielają rad innym :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle, że podstawową sprawą do zrobienia przy okazji zmian są tutoriale, opracowane dokładnie i wyczerpujące temat, podpięte w adekwatnym wątku.

coś jak to http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=66024 , bądź praca przy ciemnej astrze zamieszczona na naszym forum przez bodensee.

 

myślę, ze dobrym zynacznikiem popularności forum jest też ilość użytkowników będących na nim jednocześnie. przez długi czas na naszym forum ten poziom utrzymywał sie w okolicach 20, ale wczoraj podskoczył do 53. to już o czymś świadczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adminuję olbrzymim forum motoryzacyjnym więc zawsze służę pomocą :)

pochwalisz się :) ?? ja może nie adminuje,ale pilnuję porządku jako Moderator na forum Fiata Punto --> www.fiatpunto.com.pl :)

a także było inne anglojęzyczne forum gdzie jest mnogość użytkowników, ponad 20 tys ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł na tzw. przyklejony temat :

 

- myślę że warto było by skonstruować temat pt. "Słownik skrótów" , który modifikowali by jedynie administratorzy i pilnowali aby w miarę na bieżąco pojawiały się tam skróty używane na forum , rozumiem że starzy wyjadacze czują się w tym swobodnie ale nowych użytkowników na pewno to odrzuca. Mam na myśli rzeczy typu (SRP , LSP , DC2 , EGP itp. itd.) . Dodatkowo zasada, używasz jakiegoś nowego skrótu opisz go po raz pierwszy , admin doda do słownika , potem już żaden user nie będzie pytać a co to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- myślę że warto było by skonstruować temat pt. "Słownik skrótów" , który modifikowali by jedynie administratorzy i pilnowali aby w miarę na bieżąco pojawiały się tam skróty używane na forum , rozumiem że starzy wyjadacze czują się w tym swobodnie ale nowych użytkowników na pewno to odrzuca. Mam na myśli rzeczy typu (SRP , LSP , DC2 , EGP itp. itd.) . Dodatkowo zasada, używasz jakiegoś nowego skrótu opisz go po raz pierwszy , admin doda do słownika , potem już żaden user nie będzie pytać a co to.

 

Lepiej do samego phpBB zainstalować dodatek, który będzie pogrubiał takie skróty, a po najechaniu na nie pojawiać się będzie okienko z informacją co to jest - na innych forach na phpBB jest taki dodatek więc to byłoby idealne. Tworzenie oddzielnego wątku jest trochę zbędne i trudne w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było gdyby jeszcze było coś takiego,że każdy post pisany pod swoim postem dołączany był do swojego poprzedniego ... czasami widać,że dużo osób nie używa opcji "edytuj" i jest kilka swoich postów jeden pod drugim ... więc takie automatyczne dołąćzanie by było bardzo dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było gdyby jeszcze było coś takiego,że każdy post pisany pod swoim postem dołączany był do swojego poprzedniego ... czasami widać,że dużo osób nie używa opcji "edytuj" i jest kilka swoich postów jeden pod drugim ... więc takie automatyczne dołąćzanie by było bardzo dobre :)

 

Jest taki dodatek i nazywa się Anti Double Post.

 

Żeby nasz admin już nie tracił czasu na szukanie to link do niego jest tutaj ;)

http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 55&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie :D czy powstanie na dole strony Shoutbox ?? :D

 

Z doświadczenia wiem, że to nie jest dobry pomysł. Poza tym nie kojarzę jak z phpBB, ale na SMF potrafi ładnie zamulać całe forum. Inna sprawa to taka, że ludzie zamiast pisać na forum piszą na SB, a to nie jest dobre rozwiązanie na dłuższą metę. Pisząc na SB wysyłasz wiadomość jak na GG, która to wiadomość po pewnym czasie będzie nie do odtworzenia - posty na forum i ich zawartość zawsze będą i zostaną na dodatek posegregowane gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie kojarzę jak z phpBB, ale na SMF potrafi ładnie zamulać całe forum.

na forum FFP gdzie jestem jako mod nic się nie dzieje,nie ma żądnej zamuły ... jest to phpBB....

w sumie w SB są pisane czasami sprawy niezwiązane z forum czy konkretną jego tematyką,coś dla rozluźnienia atmosfery,a forum pozostaje forum i jeżeli ludzie czegoś potrzebują to piszą w odpowiednich działach na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.