Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Amnes

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy będą punkciki dla chwytaczy pomuków, odpowiadających na pytania np. o 476 w tej klasy tematach ?

 

Nazywasz mnie "chwytaczem pomuków" ? Chcesz mi dać jakieś punkty za to, że postanowiłem odpowiedzieć "zielonemu" o oczywistościach z nutą ironii ? :o

 

Przepraszam, nie wiedziałem że nie wolno :dontknow:

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będą punkciki dla chwytaczy pomuków, odpowiadających na pytania np. o 476 w tej klasy tematach ?

 

Nazywasz mnie "chwytaczem pomuków" ? Chcesz mi dać jakieś punkty za to, że postanowiłem odpowiedzieć "zielonemu" o oczywistościach z nutą ironii ? :o

 

Przepraszam, nie wiedziałem że nie wolno :dontknow:

 

 

:mrgreen:

 

+1, po to jest forum, żeby wymieniać się doświadczeniem ale i pomagać nowym w detalilingu... a może się mylę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bez żartów, forum zrzeszcza DOROSŁYCH ludzi, dla których takie umiejetności jak przeszukanie internetowego forum, w poszukiwaniu interesujacej wiedzy nie powinno sprawiać zbyt dużej trudności, czyż nie ? Trzeba odróżnić chęć pomocy od wyręczania leni, którym nie chce się poświęcić kilku minut/godzin własnego wysiłku.

 

Uosobieniem takiego forum gdzie się " wymienia doświadczenami i pomaga nowym" jest Detailing World. Jak wygląda przejrzystość i porządek na tamtym forum można zobaczyć, powodzenia w przeszukiwaniu tamtejszych działów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
a może się mylę

 

Są pewne granice. Chcemy mieć tu porządne forum czy śmietnik?

Ja się na śmietnik nie zgadzam.

 

Stali odpowiadacze na takie tematy, pewnie zauważyli że one i tak znikają ale nie powstrzymuje ich to od odpowiadania na kolejne, takie same zamiast po prostu kliknąć wykrzyknik :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A może założyć temat "Hyde Park dla początkujących", z założeniem że nie obowiązuje tam żaden poziom minimalny? Administracja nie będzie tam moderować a zieleni bez grama złośliwości ze strony bardziej doświadczonych użytkowników, będą zadawać pytania o zabezpieczanie Coliego, do czego służy szampon, czy auto myć IPĄ za każdym razem etc.

Kto będzie chciał, wrzuci go sobie do ignorowanych i po kłopocie :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

rychu, zgadzam się z tym co napisałeś Ty i Evo wcześniej w stu procentach ale kasowanie po tysiąckroć tych samych pytań i tych samych odpowiedzi (co dziwne, udzielanych przez te same osoby) to walka z wiatrakami :( .

Pytania zadawane przez leniuchów pojawiają się na forum od zawsze - tak było, jest i będzie :/

 

Moja propozycja to JAKIEŚ wyjście z obecnej sytuacji :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odróżnić chęć pomocy od wyręczania leni

 

:oops: och, poddaje się w takim razie pod sąd i poproszę o punkt karny, żeby sprawiedliwości stało się za dość.

 

 

Jak wygląda przejrzystość i porządek na tamtym forum można zobaczyć

 

A kogo obchodzi DW? Może powinniście pomyśleć nad wprowadzeniem zmian, które wspierałby nowo przybyłych userów? :acute:

 

Wiadomo, że trzeba czytać i czytać, ale takich zjawisk jak zaobserwowane nie da się uniknąć.

Jak ktoś nie potrafi znaleźć na forum podstawowych informacji, które były podane po 100 razy, to wcale nie musi jeździć ładnym, błyszczącym autem

 

Panie Ryśku, moderator z takim podejściem. Winszuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie było się do czego czepić, to się podejście nie podoba :lol:

 

Eryczek, W sumie z tematu "krótkie pytanie" zrobił się taki Hyde Park dla początkujących.

A tematy zakładane przez leniuchów pojawiają się falami - czasami jest nawet chwila spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że forum nie jest zbyt skomplikowane dla nowych. Jest masa podwieszonych tematów, żeby szybko można było się czegoś dowiedzieć, wyszukiwarka działa sprawnie bo nie raz jej używam itd. Jeżeli ktoś ma tylko chęć może zdobyć ogromną wiedzę nie powielając pytań, na które dawno jest odpowiedź. Ale to oczywiście jest czasochłonne...

Ja jestem zwolennikiem myślenia samodzielnego i korzystania z tego co już jest na forum i nie lubię jak się pojawiają "śmieciowe" posty dlatego w miarę możliwości będę starał się takie posty zgłaszać do moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to jest forum, żeby wymieniać się doświadczeniem ale i pomagać nowym w detalilingu... a może się mylę

 

Paweł, nie mylisz się :good: Jak pojawia się konkretne i rzeczowe pytanie/problem, które nie było wałkowane miliard razy, praktycznie natychmiast każdy dostaje odpowiedź/pomoc ;)

 

Jeżeli ktoś ma tylko chęć może zdobyć ogromną wiedzę nie powielając pytań, na które dawno jest odpowiedź.

 

:good:8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żartów, forum zrzeszcza DOROSŁYCH ludzi, dla których takie umiejętności jak przeszukanie internetowego forum, w poszukiwaniu interesującej wiedzy nie powinno sprawiać zbyt dużej trudności

 

Rozmawiałem ostatnio, zupełnie przypadkowo, z 50 letnim człowiekiem, strasznie inteligentnym, dyrektorem finansowym w pewnej dużej firmie. Super sympatyczna osoba. :good: W ramach tak zwanego "warm-up" przed negocjacjami rozmawialiśmy o zainteresowaniach... zeszło oczywiście na samochody :-] Oraz na detailing.... Od słowa do słowa, rozmówca zdradził mi, że czytał, czytał, czytał... i jak by po chińsku czytał. :o Postanowił założyć temat w zestawie o kosmetykach. Założył, spytał, dostał nawet od razu odpowiedź... tyle, że temat skasowano :/

Stwierdził, że pierd...li i że więcej na nasze forum nie wchodzi :dontknow:

 

Aż żal mi było cokolwiek mówić. :cry: Wiem, że gość ledwie co internet obsługuje i odpalenie przeglądarki i wpisanie zapytania do googla, skuteczniej znajdującego wyniki, niż szukajka z silnikiem forumowym, "zupełnie przykładowej frazy :

"przemądrzały ewo z ka"

 

przemądrzały ewo z ka site:forum.kosmetykaaut.pl

 

Jest niczym nauczenie się języka mandaryńskiego. Nawet tu, wśród młodych "ekspertów internetowych" mało kto wie, że w googla tak można wpisać :-]

 

Z czystej ciekawości powiem, że google po wpisaniu tego, bardzo specyficznego zapytania, daje jeden konkretny wynik, a forumowy silnik aż cztery!! :shock: Sprawdzcie sami ci co nie wierzą :song: Spróbujcie to samo wpisać z frazą Colli lub inną popularną - będzie masakryczna różnica :song:

 

Dlatego uważam, że "piaskownica" powinna być, a kto nie lubi niech nie czyta i doda do ignorowanych. :good:

Nawet jeśli jest setny raz pytanie: "czym zabezpieczyć nową warstwę Colli" :kox:

 

PS> Evo, oczywiście liczę na Twoje poczucie humoru... :kox: Wszystkie nicki przedstawione w moim poście są fikcyjne i zbieżność nicków z realnymi postaciami jest przypadkowe :kox::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Po pierwsze - nie obrażam się, po 248 razach człowiek się już przyzwyczaja ;)

 

Po drugie - forumowa wyszukiwarka daje dokładnie DWA wyniki ( z czego jeden to ten temat, drugi to temat z pierwotną frazą ) związane z tą frazą. Sprawdź sam, jak nie wierzysz ;)

 

Wpisujemy w szukajke :

 

przemądrzały ewo z ka

 

No faktycznie, kilka wyników, w tym większość od czapy.

 

Ale wpiszmy :

 

"przemądrzały ewo z ka"

 

i już sprawa wygląda inaczej, mamy dokładnie to czego chcieliśmy.

 

W okienku "Szukaj" , po lewej stronie od pola do wpisania frazy są krótkie instrukcje, i stosując się do nich naprawdę można znaleźć to co się chce. No ale najpierw trzeba by je przeczytać, a na to w ferworze detailingowego szału nie zawsze jest przeciez czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że czytał, czytał, czytał... i jak by po chińsku czytał.

 

Fakt, że jest taka faza, że człowiek im wiecej czyta forum tym mniej rozumie i wie. Nie raz ludzie tutaj o tym pisali i sam tego na początku doświadczyłem. Ale po jakimś czasie się wszystko w głowie układa i jest do ogarnięcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - nie obrażam się, po 248 razach człowiek się już przyzwyczaja ;)

Po pierwsze - liczyłem na to, że umiesz rozpoznać kiedy pisze się z mrugnięciem oka ;)

 

Po drugie:

 

Wpisujemy w szukajke :

Cytat:

przemądrzały ewo z ka

No faktycznie, kilka wyników, w tym większość od czapy.

Ale wpiszmy :

Cytat:

"przemądrzały ewo z ka"

i już sprawa wygląda inaczej, mamy dokładnie to czego chcieliśmy.

 

No widzisz Piotrek, Ty to wiesz, ja to wiem, pewnie kilka osób z stąd też, ale jednak dla większości ludzi jest to wiedza tajemna i nigdy pewnie nie słyszały o tym, że należy wpisywać "w cudzysłowach" czy bez :dontknow:

W okienku "Szukaj" , po lewej stronie od pola do wpisania frazy są krótkie instrukcje

 

no właśnie, ale:

 

w ferworze detailingowego szału nie zawsze jest przeciez czas ;)

 

I o to właśnie chodzi :good: Jeżeli ktoś, kto do tej pory używał tylko tempo i plaka, z wypiekami na twarzy, już szósta godzinę kompletuje swój pierwszy zestaw, swoją psychikę mają wykończoną niczym poseł Gabriel Janowski ;) U niego też o czytaniu żadnych instrukcji nie było wtedy mowy :P

 

Generalnie upraszczając moje przydługie wypowiedzi: "zostawmy piaskownicę". Kto nie chce, niech kliknie ignoruj i tyle. :good::song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam czy jest jakaś statystka która pokazuje ile osób zagląda najpierw do działu testy a potem zadaje pytanie w dziale zestaw?

BTW przydałoby się bardziej uściślić listę kategorii w dziale testy lub utworzenie działów testów w poszczególnych kategoriach np woskowanie lakieru i tam dział testy zabezpieczeń lakieru.

 

A na koniec zapytam się dlaczego video nie jest dodawane w oknie?

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 076#359076

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A ja się zapytam czy jest jakaś statystka która pokazuje ile osób zagląda najpierw do działu testy a potem zadaje pytanie w dziale zestaw?

 

Nie ma

 

BTW przydałoby się bardziej uściślić listę kategorii w dziale testy lub utworzenie działów testów w poszczególnych kategoriach np woskowanie lakieru i tam dział testy zabezpieczeń lakieru.

 

 

Można zrobić, sam o tym niedawno myślałem :good:

 

 

A na koniec zapytam się dlaczego video nie jest dodawane w oknie?

 

 

Bo źle wkleiłeś link, format ma być zawsze http://www.youtube.com/watch?v=CU7iK_sTFHE& , a nie http://youtu.be...

 

Linki do wklejania adresów najlepiej brać prosto z paska przeglądarki, a nie z opcji na stronie Youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.