Skocz do zawartości

Pytania/prośby/pomysły do administracji


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Panowie... :roll: regulamin regulaminem, ale nie będzie tak, że ktoś budzi się z ręka w nocniku, odkrywając że potrzebuje tych 10 postów i zaczyna nawalać bzdurne posty w każdym możliwym temacie.

 

Giełda jest dla "normalnego" użytkownika forum,nie potrzeba nam jednopostowych kont ,rejestrowanych tylko i wyłącznie po to żeby zrobić z forum drugie Allegro.

 

Nie ma niestety innej opcji "weryfikacji" osób sprzedających na giełdzie, a szkoda bo o przeróżnych niejanościowach i konfliktach słyszy się często, wydawałoby się przecież że wśród swoich. To teraz dodajcie rzesze tych wszystkich użytkowników rejestrujących się tylko po to żeby coś sprzedać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety innej opcji "weryfikacji" osób sprzedających na giełdzie

 

Czas od rejestracji, bądź godziny spędzone online (licznik jest i działa)... :song::song::song:

 

Na forum już jest napisane prawie na każdy temat i nowy użytkownik może i przez rok tych dziesięciu postów nie napisać nie starając się tego zrobić na siłę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety innej opcji "weryfikacji" osób sprzedających na giełdzie

 

Czas od rejestracji, bądź godziny spędzone online (licznik jest i działa)... :song::song::song:

 

Na forum już jest napisane prawie na każdy temat i nowy użytkownik może i przez rok tych dziesięciu postów nie napisać nie starając się tego zrobić na siłę ;)

 

No i dokładnie oto chodzi, jestem osoba która używa opcji "szukaj" i czytam to na co mam ochotę. Dobrze że w regulaminie niema wymuszenia przeczytania 100 postów żeby wystawić ogłoszenie. Mam swoje ulubione działy i je przeglądam. Co innego jakbym tylko się logował na forum żeby tylko wystawiać ogłoszenia mając 10 napisanych postów to mogłoby być podejrzane.

 

jaka jest różnica w tym co napisałem ja a tym co napisał użytkownik pro rider 12 sierpień 2013 12:21 "Piękne auto"???

 

Można teraz cofnąć ogłoszenie z działu kosz na dział sprzedam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie ja mam większą wiarę w naszych drogich użytkowników

 

A może wychodząc frontem do drogich użytkowników uwarunkować pisanie tych postów funkcją "OR" ;)

 

Czyli

 

10 postów lub (np.) 100 godzin online lub czas od rejestracji > (np.) 3 miesiące

 

:o:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądry człowiek jeśli nie ma nic do dodania milczy/czyta forum, jeśli czegoś nie używałem, nie potrafię dodać nic ponad to to co było powiedziane to nie będę się wypowiadał/nabijał postów. Wiadomo,że KA to nie portal aukcyjny, ale wynosząc doświadczenie z innych forum nie ma za bardzo różnicy czy użytkownik jest"świeży" czy od dawna "udzielający się". Jeden jak i drugi potrafi wprowadzić zamieszanie swoją niekompetencją :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas od rejestracji > (np.) 3 miesiące

 

Ten czas od rejestracji to też tak nie do końca. Użytkownik może w ciągu tych 3 miesięcy zalogować się tylko raz, więc też nie da się go dobrze zweryfikować.

 

Myślę, że czas spędzony na forum byłby tu dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas od rejestracji > (np.) 3 miesiące

 

Ten czas od rejestracji to też tak nie do końca. Użytkownik może w ciągu tych 3 miesięcy zalogować się tylko raz, więc też nie da się go dobrze zweryfikować.

 

Myślę, że czas spędzony na forum byłby tu dobrym rozwiązaniem.

 

Zgadza się, ale przesieje to ludzi, którzy chcą coś sprzedać na szybko i dlatego rejestrują konto.

Z drugiej strony bez problemu można się zarejestrować i w ten sam dzień nawalić 15 postów.

 

Żadne zabezpieczenie nie będzie doskonałe :-] ...ale to z godzinami online wydaje mi się najsensowniejsze z tych trzech.

 

Nie mniej jednak tak jak cichy napisał, problemu może narobić zarówno nowy jak i stary użytkownik :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przeróżnych niejanościowach i konfliktach słyszy się często, wydawałoby się przecież że wśród swoich. To teraz dodajcie rzesze tych wszystkich użytkowników rejestrujących się tylko po to żeby coś sprzedać

 

Cytując Klasyka: ZAMYKAM :D

 

Ale taka prawda. IMO jest dobrze tak jak jest, sam sporo sprzedałem i kupiłem na giełdzie bez żadnych problemów, a nawet jestem w stanie kilku osobom znanym tylko z loginu wysłać towar lub cash w ciemno, bez grama obawy... :roll: Pomysły na usprawnienie ciekawe, ale nie zmierzamy chyba do konkurowania z tablicą czy alegro? Moim zdaniem giełda ma być miłym dodatkiem do forum, a nie na odwrót ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Szanowny Pan Administrator Evo może mi cofnąć moje ogłoszenie z Kosza na dział sprzedam???

 

O co Ci chodzi? wywalił bo było niezgodne z regulaminem :dontknow:

 

Teraz już będzie zgodne, więc napisz jeszcze raz i po sprawie a nie szukaj dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też w pierwszej kolejności mając chęć sprzedania akurat odkurzacza piorącego a nie opon do auta przez to forum pomyślałem najpierw o fanatyku detalingu któremu może się on przydać a nie wystawiać na allegro czy oddać do komisu czy na giełde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ie zmierzamy chyba do konkurowania z tablicą czy alegro?

No właśnie o to chodzi.

 

Zdrowy rozsądek ponad wszystko. Chodzi o to co by nie generować niepotrzebnych postów przez ten zapis o 10 postach.

 

Nie ufasz komuś, to nie wysyłasz kasy i tyle :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Szanowny Pan Administrator Evo może mi cofnąć moje ogłoszenie z Kosza na dział sprzedam???

 

O co Ci chodzi? wywalił bo było niezgodne z regulaminem :dontknow:

 

Teraz już będzie zgodne, więc napisz jeszcze raz i po sprawie a nie szukaj dziury w całym.

 

Tak Evo usunął bo na siłę napisałem pierwsze lepsze 3posty żeby mieć 10 i zarazem możliwość wystawienia ogłoszenia. Tekst typu :-] czy "Fajna fura" jak wiele takich emotków czy krótkich zdań na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja to nie wiem jaki Wy Panowie macie problem. Forum jest czyjas prywatna wlasnoscia i robic z nim moze co chce. W zupelnosci. Rownie dobrze moglby 'pozwalac' na pisanie osobom z nickiem zaczynajacym sie na 'a' 1 dnia miesiaca, na 'b' drugiego i tak dalej. Wszystko kwestia checi osob zarzadzajacych.

 

Mimo wszystko mysle, iz limit postow by dzialac na 'gieldzie' jest juz jakims wyznacznikiem, oczywiscie nie idealnym, ale juz cos mowi. Dodatkowo uwazam, ze osoba udzielajaca sie, a taka ma powyzej ilus tam postow jest duzo bardziej wiarygodna niz ta co ma xx spedzonych na forum godzin. Niejednokrotnie pisanie w tematach wymaga od ludzi myslenia, czytania ze zrozumieniem i refleksji, a tego od osoby wylacznie ogladajacej, no sorry, ale nie spodziewam sie. Tzn, nie az w takim stopniu, bo wiadomo, ze aby przyswoic tresci niekiedy nieproste nalezy sie chwilke poglowic.

 

Pisanie, iz regulamin jest 'be' jest juz najwiekszym dranstwem jakiego mozna sie spodziewac na prywatnym terenie, w koncu zakladajac konto tutaj zapoznales sie z nim i zaakceptowales, prawda?

 

Reasumujac, wedlug mnie limit 10 postow (mimo nieliczenia ich w wiekszosci dzialow) jest smiesznie niski i smialo moglby zostac powiekszony. Wedlug mnie motywowaloby to do wiekszego poswiecenia spolecznosci KA.

 

Dziekuje za uwage i milego dnia zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest czyjas prywatna wlasnoscia i robic z nim moze co chce.

 

zgadza się Krzysiek, ale jeśli rzeczywiście trzymał by się tego co napisałeś, to rejestracja była by tylko dla znajomych a w dodatku po zatwierdzeniu "klienta" przez Admina. Nie tędy droga...

 

Oczywiście "właściciel" ustala reguły, ale jeśli forum jest dostępne dla wszystkich, to trzeba by się do nich w jaki sposób dostosować a przynajmniej znaleźć złoty środek na ten czy inny problem.

 

Na giełdę złotego środka nie ma więc ktoś musiał coś zaproponować a tym kimś był właściciel.

 

Na "moim" forum, choć ja jestem właścicielem, to rządzi większość, więc jak coś chcą dodać albo zmienić to ja nie mam nic przeciwko bo forum jest dla nich zrobione i to oni mają się na nim czuć dobrze a nie ja jako "Właściciel"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Regulamin forum (obojętnie którego 8-) ) nigdy nie będzie WSZYSTKICH zadawalał.

Ciekawostka: największe problemy mają z tym przeważnie "nowi" użytkownicy.

 

"U nas na forum" jest jak jest (reguły znane) i tak pozostanie przynajmniej przez dłuższy okres czasu.

Wymysł nie był mój a powstał po wielu dyskusjach - więc pozwólcie że zakończymy dyskusję na ten temat - jest wiele innych ciekawych i "coś wnoszących" tematów na "naszym forum" ;)

 

 

Edit:

Technicznie jesteśmy również ograniczeni ( rozwiązanie jakie chcieliśmy wprowadzić jest nie do zrealizowania - może jak będzie inny "silnik" forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, chcę złożyć ofertę kupna w dziale giełda, tzn napisać w wątku czyjegoś ogłoszenia i po kliknięciu "odpowiedz" wyskakuje mi że mogą to zrobić tylko osoby z "uprawnieniami dostępu". Nie kumam.

Rozumiem że nie mogę jeszcze sam zakładać tam tematów, to zrozumiałe, ale w chwili obecnej zarejestrowałem się by kupić co nieco (czytam forum od jakiegoś czasu).

Co mam zrobić by dostać taką możliwość?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chcę złożyć ofertę kupna w dziale giełda, tzn napisać w wątku czyjegoś ogłoszenia i po kliknięciu "odpowiedz" wyskakuje mi że mogą to zrobić tylko osoby z "uprawnieniami dostępu". Nie kumam.

Rozumiem że nie mogę jeszcze sam zakładać tam tematów, to zrozumiałe, ale w chwili obecnej zarejestrowałem się by kupić co nieco (czytam forum od jakiegoś czasu).

Co mam zrobić by dostać taką możliwość?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.