Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat 2019


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po prawie 2 tygodniach realizacji i montażu (zajęło mi to tyle czasu dlatego, że miałem natłok obowiązków zawodowych i małe problemy techniczno/sprzętowe), w końcu mogę przedstawić swoją recenzję wosku Soft 99 Fusso w nowej wersji. Jak zwykle - nie jest to test/recenzja profi, ale mam nadzieję, że wyszło przynajmniej "po japońsku", czyli jako-tako 😆 Przepraszam z góry za wszelkie niedociągnięcia i braki/wady recenzji. Przez problemy sprzętowe zniknęła mi mała część zarejestrowanego materiału - mam nadzieję, że nie wpłynęło to na całość recenzji.

 

  • Lubię to 6
  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam.
Po prawie 2 tygodniach realizacji i montażu (zajęło mi to tyle czasu dlatego, że miałem natłok obowiązków zawodowych i małe problemy techniczno/sprzętowe), w końcu mogę przedstawić swoją recenzję wosku Soft 99 Fusso w nowej wersji. Jak zwykle - nie jest to test/recenzja profi, ale mam nadzieję, że wyszło przynajmniej "po japońsku", czyli jako-tako  Przepraszam z góry za wszelkie niedociągnięcia i braki/wady recenzji. Przez problemy sprzętowe zniknęła mi mała część zarejestrowanego materiału - mam nadzieję, że nie wpłynęło to na całość recenzji.



Kozacki tescik! Czapki z głów.
Powiedz jeśli to nie tajemnica w czym obrabiasz filmy

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Eidos71 napisał:

Soft 99 Fusso w nowej wersji.

Mam nadzieje, że się nie obrazisz dla mnie to konstruktywna krytyka i liczę na taką samą w stosunku do moich testów i filmików - wiem ile pracy to kosztuje:

1:50 2:36 - hehe widać przyzwyczajenia do kolistej aplikacji i chyba dwa razy przypomniałeś sobie po kilku sekundach o aplikacji krzyżowej bo zmieniłeś ruchy 😉

3:28 - 3 warstwy wosku ?

5:40 - w zasadzie nie widać czy coś docierasz - nie widać wosku na tym panelu

6:12 - słaba jakość video nie widać spolerowania wosku - jakby czysty lakier

7:46 - coś tu jest z balansem bieli - obraz jest "za jasny" - nie widać na tym panelu żadnego efektu po wosku - oczy pewnie widziały - znam z autopsji ale video tego nie pokazuje

9:41 - gdzie jest nowe fusso, gdzie stare ? lewa/prawa?

10:23 - nowe fusso tak ładnie zrzuca ?

19:30 - uważam że ten srebrny po tym wosku nabrał fajnego szkiełka.

20:00 - zanotowałeś przebieg ? w sumie najważniejsza rzecz jaką ludzi interesuje to trwałość tego wosku - czyli czy wytrzyma zimę 😉 warto to sprawdzać na wielu autach i wyciągnąć jakąś średnią.

 

Generalnie czego mi brakuje w Twoich filmikach to lepszej jakości video - często balans bieli i kontrast szwankuje. Jakbyś to poprawił - a wiem doskonale ile to kosztuje - bo lustrzane kupiłem po 5 latach oszczędzania 😉 - będzie git malina kolastyna - bo niestety/stety w detailingu musimy pokazywać szczegóły. Zostawiam serducho. Keep going !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Domel napisał:

Mam nadzieje, że się nie obrazisz dla mnie to konstruktywna krytyka

Liczę właśnie na uwagi - chcę wiedzieć, co próbować poprawić.

 

53 minuty temu, Domel napisał:

1:50 2:36 - hehe widać przyzwyczajenia do kolistej aplikacji i chyba dwa razy przypomniałeś sobie po kilku sekundach o aplikacji krzyżowej bo zmieniłeś ruchy

Fakt - woski aplikuję zawsze kolistymi ruchami, a krzyżową aplikację rezerwuję dla powłok... Choć Fusso to taka pseudo-powłoka... 😉

54 minuty temu, Domel napisał:

3:28 - 3 warstwy wosku ?

Własnie o tym napisałem na ekranie - stary Fusso tak mi wysechł, że praktycznie nie mogłem go nabrać na wilgotny aplikator. Dlatego te cyrki z ponawianiem aplikacji... Nowe Fusso wchodziło na aplikator należycie 😉

57 minut temu, Domel napisał:

5:40 - w zasadzie nie widać czy coś docierasz - nie widać wosku na tym panelu

6:12 - słaba jakość video nie widać spolerowania wosku - jakby czysty lakier

Sprawdziłem i widać - taki delikatny haze/zamglenie na obu częściach panelu przed spolerowaniem i znikanie go w trakcie polerowania. Winą słabego efektu są możliwości techniczne aparatu i to, że na lakierze leżała naprawdę cienka warstwa obu wosków.

 

Godzinę temu, Domel napisał:

7:46 - coś tu jest z balansem bieli - obraz jest "za jasny" - nie widać na tym panelu żadnego efektu po wosku - oczy pewnie widziały - znam z autopsji ale video tego nie pokazuje

Nie chcę nic kombinować przy rejestracji i obróbce obrazu, aby potem nie było zarzutów, że podkręcam efekt.

Godzinę temu, Domel napisał:

9:41 - gdzie jest nowe fusso, gdzie stare ? lewa/prawa?

Stare Fusso na lewo od taśmy/śladu po taśmie, nowe - po prawej.

 

Godzinę temu, Domel napisał:

10:23 - nowe fusso tak ładnie zrzuca ?

19:30 - uważam że ten srebrny po tym wosku nabrał fajnego szkiełka.

Nowe Fusso rzeczywiście daje fajny połysk i nieźle kropelkuje, jednocześnie zapewniając dobry zrzut wody (niby wzajemnie się wykluczają te cechy). Chociaż stary Fusso też zapewniał połysk i hydrofobowość (zrzut był na akceptowalnym poziomie).

 

Godzinę temu, Domel napisał:

20:00 - zanotowałeś przebieg ? w sumie najważniejsza rzecz jaką ludzi interesuje to trwałość tego wosku - czyli czy wytrzyma zimę 😉 warto to sprawdzać na wielu autach i wyciągnąć jakąś średnią.

 

Mam przebieg Toyoty - wiem, że robi średnio ok. 300-350 km miesięcznie i parkuje pod chmurką, więc kontrola jest 🙂

 

Generalnie wiem, że testy nie są idealne ani jakościowo, ani technicznie - na razie nie posiadam sprzętu do rejestracji za tysiące pln-ów, a jedynie za 1600 pln 🙂 A podkręcać obrazu softem nie chcę....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rygryss napisał:

zawsze po zmontowaniu całości zrobiłbym inaczej.

To prawda. Już w trakcie montażu zawsze dochodzę do wniosku, że większość materiału mogłem zrobić inaczej, z innych ujęć, w innym kadrowaniu 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eidos71 napisał:

innych ujęć, w innym kadrowaniu 😁

Aż tak to nie, łapię za aparat i klik nagrywam, dzisiaj było mycie i pyk dwa filmy...

wolę naturalne nie reżyserowane , które są na siłę poprawne. Często w opisie zgubię literkę, albo wyraz i mam na to wy.... 😂

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się czy wymyc cleaner IPA przed nalozeniem Fusso. To jest cleaner softa99 jak coś. Testował ktoś jak to wplywa na trwałość? Bo niby zima to chciałbym trwałość, ale wygląd też istotny. Na pewno jeśli to ma mi obniżyć trwałość o 50% to pewnie wybiorę wymycie, ale jeśli to jakieś 20-30% A różnica w wyglądzie duża to już bym nie wymywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Soft99 Fusso Coat 2019 - update
# Aplikacja: 31.08.2019 przy przebiegu: 194810
#stan na dzień 01.10.2019 przy przebiegu 195756
# przebieg od aplikacji: 946km
Brak mycia czy chociażby bezdotyku, cały czas pod chmurką sporo deszczu

Strona kierowcy nowy fusso, strona pasażera stara wersja. 483e4f31898eb747c99f9ed798d77934.jpg0aecec18ec39e53771e6895b952e3ff9.jpg863f8efa937b2b3abafb0d9b433e2c1c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszek przerobilem fusso troszke, spokojnie dobijajac do 10, moim zdaniem smarowalność i aplikacja jest mocno poprawiona.
To co miał rygryss było i w starym fusso i pojawia w nowym, mój aplikator się nie pienił jako ciekawostka.


Ja polecam patent całkowitej aplikacji na mokro, fura umyta wypolerowana, odtluszczona i lece z cisnieniowego opryskiwacza troche na element, maczam na bogato aplikatorek, oczywiscie również mokry, ori w puche i np drzwi zaczynam jak powłoke najpierw poziome pozniej pionowe i uwaga wycieram nie czekając.
Często robimy tak, że jedna osoboa aplikuje a druga wyciera po zrobionym elemencie

Taki patent, fusso trzyma jak głupie, kropelki są piękne, wygląda bardzo dobrze, a na czarnym uni po pełnej korekcie która załóżmy zajęła 2 dni nie chce aby cokolwiek mi sie pomazało 🙂
Przy takim sposobie jednak lepiej jak jest te 13 stopni wzwyz, aby dało się dotrzeć tą wode. 

 

Na pewno taka aplikacja ma wplyw na jakies odparowwyanie rozpuszczalnikow i innych bzdetów ale spojnie nie raz trzymało się ponad 6 miesięcy, także nie intere mnie to 😉

A czy wygląda ? No niestety albo stety fusso często daje rade, fura po pełnej korekcie, dużym problemem jest jedynie szybkie zejście pzyciemnienia, max 2-3 miechy i zostaje tylko hydro bez wygladu na samochodac zaniedbanych.

DSC_1709.JPG.afc6fab0ed642b09b5d44078703a9716.JPGh.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Film pewnie przyda się początkującym.

Godzinę temu, rygryss napisał:

Docieranie 5-8 min, ale lepiej dotrzeć wcześniej... hmmm, czyli... albo trafisz, albo nie 

Od lat woskuję samochody niemal wszystkim co jest na rynku nigdy nie patrzyłem na zegarek. 

Zazwyczaj sam obserwowałem zachowanie wosku i dobierałem moment 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost , zdecydowanie tak... nigdy nie czekałem z fusso 5min wiedząc czym to się może skończyć.

Do testów/porównania chciałem to zrobić optymalnie i identycznie z nową i starą wersją. 

Wosk niestety jest wymagający, ale odwdzięcza się trwałością i w arsenale u mnie ma zawsze swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Udało się dzisiaj wziąć urlop i w kilka godzin ogarnąć MK3 mimo napiętego grafiku.

Zrobiłem całą procedurę mycia.

- Dekom chemiczny (deironizacja, tarowanie, odtłuszczanie)

- Dekom mechaniczny czyli glinkowanie rękawicą Farecla

- Cleaner Fireball

- Szampon Megsa

- One Step pastą 3D One Hybrid

- Wosk Fusso

 

Dlaczego Cleaner FB i Szampon Megs przed OneStep ? Bo to tylko 20 minut więcej w fazie mokrej a lakier odżywa. A potem suszenie, 1Step, Ipa i na koniec wosk.

 

Lista produktów poniżej. ADBL SSW na felgi.

 

2019-10-11-10-15-55-1.jpg

W tej pogodzie nie zauważyłem specjalnie podbicia "looku". Miernik połysku i oko raczej sugerują, że wosk na tym lakierze przyciemnia. Odczyty z miernika na całym aucie to między 89 a 91 czyli znacznie poniżej normy wielu GDków.

IMG-3443.jpg


IMG-3445.jpg


IMG-3447.jpg


IMG-3449.jpg


IMG-3452.jpg


IMG-3453.jpg


IMG-3454.jpg


IMG-3455.jpg


IMG-3456.jpg


IMG-3460.jpg


IMG-3463.jpg


IMG-3465.jpg


IMG-3484.jpg


IMG-3512.jpg

Sorki nie umiem tą lustrzanką robić jeszcze fotek. W obiektywie wyglądało to lepiej. Wrzuciłem tylko automatyczny kontrast i kolor - wyszło jak wyszło 😉

Tutaj z komórki:

2019-10-11-13-57-04.jpg


2019-10-11-13-57-12.jpg


2019-10-11-13-57-22.jpg


2019-10-11-13-57-29.jpg

A tu mi jeszcze @BiałyGTi wy naturalizował moje pliki RAW 🙂 Dziękuje 🙂

IMG-3453.jpg


IMG-3454.jpg

IMG-3502-1.jpg


IMG-3511-1.jpg

Jestem bardzo zadowolony z przygotowania lakieru, pasty 3D Hybrid One jako one step, aplikacji i docierania wosku. Tutaj na tym lakierze też było bez problemów.

Z czytujemy przebieg i jazda w zimę 😉

2019-10-11-14-20-29.jpg

Aplikacja 11.10.2019 przy przebiegu 121034 km

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.