Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat 2019


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Teraz, Grzechu23 napisał:

@Domel zarzuciłeś Fusso na całe autko już docelowo na zimę?
Nie chciałeś zestawić kilku smarowideł obok siebie? 😉

Tak docelowo na zimę.

Nie zdążyłem wybrać i zakupić nic co mogło zostać "tytanem zimy" + mega napięty grafik na tą robotę - wrzuciłem tylko Fusso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, ghost napisał:

Przyznam, że szkoda, że nie ma kilku  odczytów gloss metera z różnych etapów.

Przed myciem, po myciu, po korekcie, po wosku.

Zapierniczałem, żeby zdążyć odebrać dzieci z przedszkola, że dopiero na końcu przypomniałem sobie o GlossMeterze 😞😞😞Sorry My Bad GIF by chuber channel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Soft99 Fusso Coat 2019
#After 1156km
#Aplikacja: 31.08.2019 - 84467km
#Mycie Kontrolne 19.10.2019 - 85623km

Na masce @DETAILiNK Body Armor i ShowWax. Producent mówił, że ShowWax jest mega słaby - 2-3 tyg i schodzi. Nie wiem - nie potwierdzam tego. Przetrzepałem ten produkt na balkonie i do słabych nie należy według mnie, co chyba pokazuje mój filmik - Body Armor umarł po 1156km a ShowWax dalej jeszcze siedzi. Body Armor miał fajne wyniki w testach balkonowych - ale na aucie coś tu nie zabanglało.

Załatwiacie konto "Partnera" ? Przydało by się - moglibyście czynnie dyskutować o waszych produktach 😉

Fusso na razie bez problemów.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć mam pytanko : po otwarciu nowej puszki nowej wersji fusso coat wosk w środku jest pęknięty , czy jest to normalne ?czy z produktem jest coś nie tak ? Np. źle przechowywany ? Jest to nowa wersja więc raczej mrozu nie widział , zakupiony miesiąc temu trzymany w domu w temp.24 ° Gdzieś czytałem że ktoś miał taki sam problem po otwarciu i podgrzal puszkę w garnku z gorącą wodą , zostawił do zastygnięcia. Wosk po tym zabiegu już nie stwarzał problemu z rozprowadzaniem go po panelu. Pytanie czy nie pogorszy to jego wlasciwosci i nie bardzo mi sie usmiecha   bawić z nowym produktem za który zapłaciłem a nie dostałem za fri .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maybach_exelero napisał:

Rozumiem więc zostawie go w takim stanie .Rozumiem ze nie zaleca sie podgrzewania bo to wosk techniczny a czy woski naturalne gdy sa spękane  można podgrzać aby się spoiły w puszcze w całość? i nie osłabi to ich właściwości ?

Żadnych. Naturalne tak samo ludzie często trzymają w lodówkach, a Ty chcesz podgrzać żeby rozpuszczalniki odparowały i nie wiadomo co jeszcze.

 

Po co to ruszać, skup się na estetyce samochodu, a nie puszki 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ghost napisał:

Żadnych. Naturalne tak samo ludzie często trzymają w lodówkach, a Ty chcesz podgrzać żeby rozpuszczalniki odparowały i nie wiadomo co jeszcze.

 

Po co to ruszać, skup się na estetyce samochodu, a nie puszki 

W lodówce powiadasz 😁 to będę musiał trochę browarków usunąć i zrobić miejsce 😁

Zapytałem z ciekawości bo przeglądając forum przewinął mi się temat przetapianie wosków. Swoją drogą tak na logike co ma odparować z zamkniętej puszki , podgrzać nie znaczy doprowadzić do stanu płynnego. Dodatkowo fakt spękania wosku np. Fusso nowego nigdy nie otwieranego sygnalizuję na wstępne wysuszenie i odparowanie towaru przez nieszczelne opakowanie - to tak na chłopski rozum , dlatego pytałem czy miał ktoś tak z nowym bo rozumiem , że tak mają woski kilkadziesiąt razy otwierane itp. to rozumiem  ale nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pierwsze mycie od 19 października.

#After 1345 km

#Aplikacja 11.10.2019 przy przebiegu 121034 km

#Mycie 15.11.2019 przy przebiegu 122358

 

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowygaraz #domelowewoskowanie #wosktest #domelowewoski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 minuty temu, david2888 napisał:

@Domel w końcu jakiś konkretny "dystans" 👍 teraz mi się podoba ta aktualizacja hahah

Konkretną aktualizację zobaczysz w marcu na toyocie 😉 Bo do marca ani razu nie zostanie wymyta 🙂

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
22 godziny temu, Domel napisał:

Konkretną aktualizację zobaczysz w marcu na toyocie 😉 Bo do marca ani razu nie zostanie wymyta 🙂

 

23 godziny temu, david2888 napisał:

@Domel w końcu jakiś konkretny "dystans" 👍 teraz mi się podoba ta aktualizacja hahah

Dobra, sorki nie dałem rady dziś 😛 Ale następne mycie w Marcu 😛

Soft99 Fusso Coat 2019
#After 1904km
#Aplikacja: 31.08.2019 - 84467km
#Mycie Kontrolne 16.11.2019 - 86371km

ShowWax dalej daje oznaki życia. Także jestem pod małym wrażeniem. A mial to być wosk na 3tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 Pewnie @Domel jak wrocił do zdrowia to nawet tego czarnego Sejkola co nie raz na nim testuje też umył bo tak mu brakowało detailingow I testów. A wlaśnie swoją droga @Domel na tym Sejkolu masz coś położone do testow czy tylko byl na połowie maski enzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Qlimaxss napisał:

na tym Sejkolu masz coś położone do testow czy tylko byl na połowie maski enzo.

Generalnie plan jest taki że w tym miesiącu pójdzie na pełne cięcie do "krwi" 😉 i nałożymy kilka produktów. Tylko gryzie mnie czy nakładać powłoki czy bardziej coś klasycznego. Generalnie uważam - może błędnie niech mnie spece poprawią - że powłoki mocno ingerują w lakier, wiążą się z nim permanentnie - więc nie chciałbym, żeby w przyszłości taka powłoka fałszowała wyniki testów.

Jeszcze badam temat 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale pytanie: po czym poznać, że powłoka jest gotowa do dotarcia - nie do konca rozumiem na czym polega 'test palca', a właśnie zabieram się za nakładanie...

 

EDIT: DOTYCZY STAREJ WERSJI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.