Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat 2019


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Soft99 Fusso Coat New 2019 Version - Update oraz Soft99 Bazooka

#Po 6525km i 332 dni co stanowi 10 miesięcy i 28 dni od aplikacji Fusso
#Aplikacja Fusso: 31.08.2019 - 84467km
#Mycie: 28.07.2020 przy 90992km

#Aplikacja Soft99 Bazooka: 11.04.2020 przy 89149km
#Dystans Soft99 Bazooka: 25.06.2020 przy 90992km - czyli dystans: 1843km i 108 dni co stanowi 3 miesiące i 17 dni.

Fusso OLD i New dalej pięknie leży oprócz dołów kierowcy i pasażera.
Zero wspomagaczy lub odtykaczy wosków.
Bazooka zaczyna umierać na masce a na dachu już chyba zeszła bo widoczna jest linia podziału old vs new Fusso.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, ghost napisał:

11 miesięcy... i mają sie dobrze

 

Czyli w sprzyjających warunkach i małych przebiegach można osiągnąć deklarowane 12 mies

Dokładnie, małe przebiegi (stety/niestety) auto garażowane, myte raz w miesiącu lub tyle razy ile updajetów robiłem. Zero podbicia QD etc etc, mycie tylko szamponem neutralnym.

Jedziemy dalej na rekord.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
11 godzin temu, kubisek.g napisał:

Gdzie taka informacja widnieje? A zalecają tez IPE po cleanerze, czy niekoniecznie?

A gdzie może być... Na stronie producenta:

"Przygotuj swój samochód dokładnie myjąc go ręcznie szamponem o neutralnym pH, osuszając i oczyszczając powierzchnię przy użyciu glinki, cleanera"

 

Ja nie wiem co ludzie mają z tą ipą... ten temat wraca jak zaraza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Pyknął rok. Licząc wszystkie filmy na YT - wynika, że auto było myte 8 razy w ciągu roku 🙂

 

Soft99 Fusso Coat New 2019 Version - Update oraz Soft99 Bazooka

#Po 7699km i po 393 dniach co stanowi 1 rok, i 27 dni.
#Aplikacja Fusso: 31.08.2019 - 84467km
#Mycie: 27.09.2020 przy 92166km

#Aplikacja Soft99 Bazzoka : 11.04.2020 przy 89149km
#Dystans Soft99 Bazzoka : 27.09.2020 przy 92166km - czyli dystans: 3017km i 169 dniach co stanowi 5 miesięcy i 16 dni.

 

1. Bazzoka minimalnie jeszcze na panelu 20cm x 20 cm coś zrzuca - reszta tafla - proponuje zakończyć jej test w tym dniu.

2. "New" i "Old" Fusso dalej siedzą z przewagą na plus dla "New" Fusso. Po stronie "Old" placek w zrzucie na drzwiach pasażera - ale osuszanie i oczyszczanie lakieru z wody wciąż bardzo dobre ale po stronie "New" jest bardziej widowiskowe i szybsze.

"Old" Fusso na tylnym zderzaku umarło a "New" dalej pięknie zrzuca i oczyszcza lakier z wody.

Generalnie po 7699km i po 393 dniach co stanowi 1 rok, i 27 dni - działanie jak i efekt wizualny na tym lakierze na duży plus dla "New" Fusso.

 

 

  • Lubię to 7
  • Dziękuję 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomek mówił, że na jego aucie też w niektórych miejscach jeszcze widać. Podejrzewam, że nowe FUSSO.

Najlepsze jest to,  że umyłem auto tylko raz detailingowo i do tej pory nie wiem jak, gdzie i czym jest myty🤭

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
56 minut temu, Strus napisał:

@Domel, jak to już ktoś na forum napisał.... skoro na mojej masce wytrzymało 6 miesięcy to nowe to jest bezkonkurencyjne 🙂

To auto robi tylko przebiegi miejskie, praca, dom, zakupy, garażowane dlatego ciężko nie ma, kilometrów mimo wszystko trochę pykło. NIGDY nie podbite żadnym QD !!!!! Myte dokładnie tyle razy ile filmików na YT, korci mnie już jak cholera żeby zdjąć to Fusso ale dla dobra nauki zobaczymy czy dożyje wiosny 2021 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel zaczniesz zarzucać QD i będziesz szybko zabijał fusso.

Już dawno zauważyłem, że najlepiej położyć dany produkt, dać mu spokój, a jak umiera, dorzucić coś co z danym produktem wspaniale zagra.

FUSSO uwielbia Luxury Gloss

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
27 minut temu, rygryss napisał:

@Domel zaczniesz zarzucać QD i będziesz szybko zabijał fusso.

Już dawno zauważyłem, że najlepiej położyć dany produkt, dać mu spokój, a jak umiera, dorzucić coś co z danym produktem wspaniale zagra.

FUSSO uwielbia Luxury Gloss

Dokładnie, potwierdzam i popieram.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2020 o 18:32, Domel napisał:

Pyknął rok. Licząc wszystkie filmy na YT - wynika, że auto było myte 8 razy w ciągu roku

Mała ilość myć sprzyja trwałości.

5 miesięcy temu nałożyłem Infinity Wax optic. Z tego co się dowiedziałem samochód myty do tej pory jakieś 6 razy. Przebieg 1tys km miesięcznie i jeszcze siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czym spróbować umyć/odetkać samochody na które było kładzione fusso w sierpniu i niestety we wrześniu dorzucone morning dew, bo myślałem że będzie lepiej. Efekt jest taki, że maska i dach tafluje wodę z powolnym zrzutem. Teraz zastanawiam się czy, to morning dew tak namieszało i już nic z tego fusso nie będzie czy może spróbować umyć czymś kwaśnym i zacznie to współpracować.

Kładzione było na lakier po usuwaniu smoły, deironie i cleanerze softa. Jedno auto bez wymywania cleanera, a drugie po wymywaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4dminwhyyyyy napisał:

Czym spróbować umyć/odetkać samochody na które było kładzione fusso w sierpniu i niestety we wrześniu dorzucone morning dew, bo myślałem że będzie lepiej. Efekt jest taki, że maska i dach tafluje wodę z powolnym zrzutem. Teraz zastanawiam się czy, to morning dew tak namieszało i już nic z tego fusso nie będzie czy może spróbować umyć czymś kwaśnym i zacznie to współpracować.

Kładzione było na lakier po usuwaniu smoły, deironie i cleanerze softa. Jedno auto bez wymywania cleanera, a drugie po wymywaniu

CarPro Reset prawde powie.

Wątpie, że to wina morning dew skoro tylko dach i maska tak tafluje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś z was był na tyle odważny i położył jasne fusso na ciemny lakier i odwrotnie ciemne fusso na jasny lakier ? 
podejrzewam ze trzeba mieć zaje*iscie silną  psychikę aby dokonać takiej aplikacji i jaja ze stali ;d 

 

do tej pory pamiętam ze było ' to nie robi ' ale jak jest z nowa wersja ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem stare Fusso na jasne i ciemne lakiery i jak dla mnie bez różnicy, z białego nie zrobił się czarny lakier 😝 

Soft kiedyś podawał informacje na temat wersji Fusso do ciemnych i jasnych, ciemny bardziej krył niedoskonałości bodajże a jasny dawał lepszy look, chyba taka jest różnica w tych wersjach. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.