Skocz do zawartości

Jaka powłoka ceramiczna dla początkującego


Ernest86

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie kluczowe znaczenie ma oświetlenie. Samo docieranie nie jest problematyczne (aplikator do powłok + 3 suede, dwie fibry do dotarcia WaxPRO NoLimit Mango 360gsm zużyte) jednak przez słabe światło mam kilka miejsc niedotartych. Po godzinie wleciał reload. Powłoka położona przez laika bez korekty. Jak na pierwszy dryg jestem zadowolony z efektu, ale szału nie ma.

 

BTW. Na moją kruszynę poszło z 50 ml specyfiku, a sądziłem, że przy moich zdolnościach pęknie cały flakon haha (więc faktycznie nie trzeba litrów).

 

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W przypadku czarnego uni najlepiej się skupić na powłoce która nie będzie trudna do dotarcia i mało problematyczna. Zgadzam się z kolega wyżej S36 to powłoka bardzo prosta w aplikacji, cquartz 3.0 również nie jest trudny ale dociera się go bardziej "tępo" Aqua nie używałem jeszcze więc się nie wypowiem. @Crasher wspominał że warto dać 2 warstwy Aqua

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiszę pytanie do tego tematu, nie mam doświadczenia z ceramiką i pomyślałem by nałożyć na felgi, sporo ceramiki zostanie i teraz czy z taką ceramiką coś się stanie do wiosny, traci swoje właściwości po otwarciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Godzinę temu, Bitek napisał:

Dopiszę pytanie do tego tematu, nie mam doświadczenia z ceramiką i pomyślałem by nałożyć na felgi, sporo ceramiki zostanie i teraz czy z taką ceramiką coś się stanie do wiosny, traci swoje właściwości po otwarciu?

Kup sobie 10ml na CarPro
https://mrcleaner.pl/powloki-ceramiczne-kwarcowe/carpro-cquartz-uk-edition-3-0-latwa-w-aplikacji-powloka-kwarcowa-zestaw-10ml-2-mikrofibry?from=listing&q=co+uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
8 godzin temu, asaledr napisał:

Chciałbym położyć dluxa na plastiki na zderzaku. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak położyć i czym powłokę w miejsca gdzie aplikator się po prosru nie zmieścić?

Płatek kosmetyczny, lub zdejmujesz ściereczkę SUEDE z aplikatora i nią manewrujesz 🙂 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a moje pytanie może z trochę innej beczki do tych co już mieli do czynienia z tą powłoką a mianowicie Gyeon QMohs. Moim zdaniem pracuje się przyjemnie nie sprawia większych kłopotów (dobre oświetlenie podstawa) ale zmierzając do sedna jak z jej trwałością? Zabezpiecza nam lakier w miarę fajnie czy np lepsza opcją była by c1 a może aqua 9h czy coś od ultracoat? Według producenta powłoką po 12 miesiącach traci tylko 20% swoich właściwości.. Może się ktoś wypowiedzieć na jej temat? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jimi4101 napisał:

Panowie a moje pytanie może z trochę innej beczki do tych co już mieli do czynienia z tą powłoką a mianowicie Gyeon QMohs. Moim zdaniem pracuje się przyjemnie nie sprawia większych kłopotów (dobre oświetlenie podstawa) ale zmierzając do sedna jak z jej trwałością? Zabezpiecza nam lakier w miarę fajnie czy np lepsza opcją była by c1 a może aqua 9h czy coś od ultracoat? Według producenta powłoką po 12 miesiącach traci tylko 20% swoich właściwości.. Może się ktoś wypowiedzieć na jej temat? 🙂

po roku musisz zrobić porzadny serwis jak jeździsz jakies 20k km jak latasz kolo >10k km to jest całkiem odpowiednia

aqua fajna i wytrzyma i dluzej ale przygotuj się na boosterowanie dedykowanym boosterem, bo z tego ze woda ucieka i faktycznie mniej sie rysuje, jak jest tempo i brud wcale lepiej nie odłazi, dedykowany boster co 3 miesiace zapobiega problemowi
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gozdziu23 czyli mówisz że ten mohs nie najgorszy? Zastanawiam się jeszcze nad c1 i żeby jako top poleciało exo v3. Bo szczerze powiem że ten mohs wydaje mi się nie chronić za bardzo lakieru 😕 Ale to może mi się tylko wydawać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema, aby nie zakładać nowego tematu napisałem tutaj. 😉 
Chciałbym zacząć przygodę z powłokami, przeczytałem trochę tematów z tym związanych i chciałbym skupić się na mniej wymagających powłokach dla początkujących i łatwych w aplikacji. Dlatego też myślałem nad wyborem niekoniecznie pełnowymiarowych powłok, tzn mam na myśli takie powłoki jak:
Ultracoat Scoat
Mothers CMX Ceramic Spray Coating
CarPro Reload
Gyeon Q2 Can Coat
CarChem Hydro Coat
FX Protect Vision Coating
GTECHNIQ C2 v3 Liquid Crystal
Tac System Moonlight
CARPRO CQUARTZ LITE
ULTRACOAT HYDRO HD

Nie wiem na ile dobrze każda z nich radzi sobie z samodzielnym zabezpieczeniem lakieru i jaka jest ich trwałość, a przede wszystkim która opcja będzie najlepszym wyborem?
Obecnie jestem najbardziej przekonany do Tac System Moonlight, jednak producent zaczął coś mieszać ze składem i trafiają się różne opinie co do produktu, a nawet i marki. Na pewno chciałbym coś bardziej w tej formie, niż w forimie CQuartz Lite lub Ultracoast hydro hd. Co sądzicie o tych propozycjach i na co wy byście postawili na moim miejscu? Auto do zabezpieczenie Accord VII. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @powalla zapomniałem o Tenzi, ale ogólnie chyba krócej siedzi niż taki CanCoast lub Moonlight. 

@powalla @Arkeolowy a jak to jest z tym moonlightem dalej go warto kupować i kłaść czy coś się zmieniło i są lepsze środki tego typu? 

I jak wyglada Carchem hydro coat i Ultracoat scoat lub gtechniqc2 v3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powalla napisał:

10ml cquartza 3.0 i przy odrobinie chęci całe autko nim objedziesz .

Producent rekomenduje 2 warstwy cquartza, nie rozumiem sensu aplikowania aż tak bardzo ubogo byle by wystarczyło na samochód 10ml. Przypominają mi się problemy osób co aplikowali bardzo oszczędnie uncr. 
 

@rudi0018 kup sobie cquartz lite lub tacsystem moonlight. Gwarantuje że będziesz zadowolony a nie zmęczysz się przy docieraniu, visiona nie używałem to się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rudi0018 napisał:

jak to jest z tym moonlightem dalej go warto kupować i kłaść czy coś się zmieniło i są lepsze środki tego typu? 

Moonlight jak tylko się pojawia to zapas ze sklepu znika w ciągu kilku dni więc aktualnie zapomnij 🙂

Konkurencja jest duża, tu masz kilka przykładów

 

 

Przetestuj coś nowego lub mało popularnego żeby było o czym pisać na forum 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.