Skocz do zawartości

Jaka powłoka ceramiczna dla początkującego


Ernest86

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, menior napisał:

No tak ale mi chodzi nie maszynowo tylko recznie 😀 takie pytania mi czesto zadaja znajomi bo koniecznie chca powloki i nie wiem co odpowedziec 

Jeżeli zrobi się pełny proces, decon, glinka, cleaner, prep to nie powinno być problemu.

Problemem będzie to, że często powłoki nie ukrywają defektów, niektóre je uwidaczniają. Więc kładziesz trwałe zabezpieczenie na lakier, który nie wygląda super. 

O trwałości nie można powiedzieć nic do momentu aż ktoś zrobi 50/50 na lakierze po korekcie i bez.

Jest też duża szansa, że lakier bez korekty jest mniej śliski. Dlatego samooczyszczanie i właściwości hydrofobowe mogą być gorsze.

 

Powłoki nie są tanie w stosunku do innych lsp, więc pytanie czy warto inwestować w coś czego nie wykorzysta się w 100%.

 

Bez korekty poleć znajomym Fusso Coat 12 jako powłokę teflonową, pare defektów ukryje a i tak nie ma czego się wstydzić przy wybranych powłokach typu lite 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost swietne podsumowanie na temat watpliwosci jakie mam w temacie,teraz taka moda na powloki ze kazdy na nie cisnie 😆 znajomy na wlasciwie nowe auto upiera sie na "powloke" wiec pomyslalem wlasnie o Visionie bo to tania i prosta w nalozeniu "pseudo" powloka,mysle ze swietnie podsumowales plusy i minusy takie rozwiazania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior dla mnie Vision jest super, no i trwałość nie jest najgorsza. Jak ktos będzie dbał, mył, płukał, to powłoka Vision odwdzięczy się trwałością. 

Z mojego punktu widzenia, Vision to lepszy wybór niz Fusso. 

- dziecinna aplikacja i docieranie 

- żadnego wypacania się 

- zerowe przyciaganie kurzu

- właściwości samoczyszczące (tutaj potwierdzeniem jest test kolegi @rudi0018 i ja u siebie też to zauważyłem) 

- cenowo Vision nie jest drogi, bo mozna z jednej butelki zrobić dwa auta 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 11:45, david2888 napisał:

@menior dla mnie Vision jest super, no i trwałość nie jest najgorsza. Jak ktos będzie dbał, mył, płukał, to powłoka Vision odwdzięczy się trwałością. 

Z mojego punktu widzenia, Vision to lepszy wybór niz Fusso. 

- dziecinna aplikacja i docieranie 

- żadnego wypacania się 

- zerowe przyciaganie kurzu

- właściwości samoczyszczące (tutaj potwierdzeniem jest test kolegi @rudi0018 i ja u siebie też to zauważyłem) 

- cenowo Vision nie jest drogi, bo mozna z jednej butelki zrobić dwa auta 

Nie da się tym sp..ć lakieru, poprzez złe rozprowadzenie, dotarcie itp ? Tak się właśnie zastanawiam nad tą powloką zamiast szybkiego wosku, który na ogół stosuje co kilka myć. (szybkie spryskanie i przetarcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin zależy jakie masz doświadczenie i jakimi warunkami dysponujesz 🙂 aplikacja na zewnątrz, czy w pomieszczeniu (wtedy dobre oświetlenie). 

Raczej nie powinni być problemu, ale... Nie znam cie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tego sie boje ze podłoże będzie takie sobie...za duzo pracy, mało możliwości technicznych i lokalowych......wiec tak sie zastanawia czy ową powlokę czy wosk Prostaff, no nic pomyślę nad tym, bo czytam o tej powłoce i super komentarze dla laików którzy nie kładli wcześniej powłok , ale tak jak piszesz podłoże to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie da się nic zepsuć przy aplikacji Visiona, bardzo fajny produkt.

Pierwszy próbny raz kładłem go bez korekty, nawet one step i tak dał super efekty.

Bardzo fajny efekt choć krótszy w czasie daje sam TopCoat od FXa.

 

Ja stosowałem kanapkę Vision+Top.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 11:45, david2888 napisał:

@menior dla mnie Vision jest super, no i trwałość nie jest najgorsza. Jak ktos będzie dbał, mył, płukał, to powłoka Vision odwdzięczy się trwałością. 

Z mojego punktu widzenia, Vision to lepszy wybór niz Fusso. 

Czy Vision'a aplikuje się w dwóch warstwach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto w którym zrobiłem wstępną korektę lakieru, ale nie jest on w idealnym stanie, bo kilka elementów było wcześniej lakierowane i jest sporo odprysków. Jaką powłokę polecicie do zabezpieczenia lakieru przed dalszym odpryskami? Myślałem o FX Vision i na to FX TOP Coating CH3 tylko z czy polepszy się trwałość nakładając 2? Głównie zależy mi na jak największym i najdłuższym zabezpieczeniem lakieru przed dalszym niszczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Vision to powłoka hydrofobowa, nie jest ona specjalnie twarda, za to CQ UK jest powłoka ceramiczna i z tego co wiem to jest dość twarda więc jeżeli chcesz uniknąć zarysowań to lepiej zainwestować w UK 3.0. trwałość lepsza będzie mieć UK, a co do zaprawek to zawsze je warto zrobić 🙂 ja osobiście tobie przed polerka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.