Skocz do zawartości

Jaka powłoka ceramiczna dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
47 minut temu, Kondziuu napisał:

Właśnie nad nim najbardziej się zastanawiałem. Ciężko zaaplikowac? Jakieś porady co do aplikacji i całego procesu. Mam auto po polerce i nałożeniu wosku softa.

Tak porada taka ze wosk musisz usunąć  umyć auto odtłuścić i położyć powloke 

co do aqua to 2-3 mikrofibry i maske, dach dzielić na 2-3 elementy. Docieranie proste nie ma sie czego obawiać nakładasz czekasz 15 sek i docierasz. Jesli nie kładłes nigdy to dziel sobie na mniejsze elementy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Potrzebuję ogarnąć auto znajomych, pacjent to Volvo V40 w białym kolorze.

Zastanawiam się nad lekką powłoką ze względu że auto raczej nie będzie polerowane, choć ma tylko 30 tys przebiegu i z tego co szybko dojrzałem to lakier jest w dość dobrym stanie.

Zastanawiam się nad FX Vision+Top Coat albo Gtechnic C2v3.
Co jeszcze możecie polecić z lekkich powłok?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekelga 15ml AQUA wystarczyło mi na sporego sedana np Jaguar xf

Jeśli chcesz zastosować "lekką" powłokę, to zamiast Cleanera zrob chociaż szybki Finish. 

Dzięki za informacje!

 

Jednak zdecyduję się na lekki one step i normalną powłokę.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaso Alez oczywiscie, McKee37 Prep Coating, jako cleaner przed powloka.. bajka. Lakier jest tak tepy, jak po malo ktorym cleanerze 🙂 A swoje z lakieru zbiera, pory sie super oczyszczaja, czego nie widac golym okiem, to mozna dojrzec przy np dzieleniu paneli tasma 🙂 McKee na jasne lakiery, podstawa posiadaczy takich autek 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym położyć powłokę na golfa sportsvana. Oddam samochód do mycia detalingowego z dekontaminacją i powłokę chciałbym położyć samodzielnie.

Przeczytałem wątek i myślę nad aqua 9h. Pytanie jakim preparatem odtłuścić przed położeniem powłoki?

Co później do odświeżenia powłoki? Myślałem o jakimś qd żeby po opłukaniu raz na jakiś czas odświeżyć.

Lakier nie jest zniszczony, samochód ma 2 tyg, niechciałbym się pchać w duże koszty, stad pomysł o samodzielnym położeniu powłoki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałbym położyć powłokę na golfa sportsvana. Oddam samochód do mycia detalingowego z dekontaminacją i powłokę chciałbym położyć samodzielnie.
Przeczytałem wątek i myślę nad aqua 9h. Pytanie jakim preparatem odtłuścić przed położeniem powłoki?
Co później do odświeżenia powłoki? Myślałem o jakimś qd żeby po opłukaniu raz na jakiś czas odświeżyć.
Lakier nie jest zniszczony, samochód ma 2 tyg, niechciałbym się pchać w duże koszty, stad pomysł o samodzielnym położeniu powłoki.
 
Dlaczego po prostu nie oddasz samochodu na pełen pakiet ( z położeniem powłoki)? Jeśli i tak musisz tym samochodem wrócić na kołach do siebie to będziesz musiał je umyć, aby usunąć to co zbierzesz podczas jazdy.
Rozumiem, że możesz nie mieć warunków gdzie je umyć itd. Natomiast samochód i tak bym liznal maszyna, żeby ściągnąć choć w minimalnym stopniu zarysowania które na pewno są na nim, a jednocześnie poprawic efekt. Jeśli chodzi o powłokę to nakładałeś kiedykolwiek?


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, michalmichna napisał:

Witam.

Chciałbym położyć powłokę na golfa sportsvana. Oddam samochód do mycia detalingowego z dekontaminacją i powłokę chciałbym położyć samodzielnie.

Przeczytałem wątek i myślę nad aqua 9h. Pytanie jakim preparatem odtłuścić przed położeniem powłoki?

Co później do odświeżenia powłoki? Myślałem o jakimś qd żeby po opłukaniu raz na jakiś czas odświeżyć.

Lakier nie jest zniszczony, samochód ma 2 tyg, niechciałbym się pchać w duże koszty, stad pomysł o samodzielnym położeniu powłoki.

 

Jezeli masz gdzie aplikowac powloke to dlaczego sam nie zajmiesz sie myciem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Luki_m napisał:

Dlaczego po prostu nie oddasz samochodu na pełen pakiet ( z położeniem powłoki)? Jeśli i tak musisz tym samochodem wrócić na kołach do siebie to będziesz musiał je umyć, aby usunąć to co zbierzesz podczas jazdy.
Rozumiem, że możesz nie mieć warunków gdzie je umyć itd. Natomiast samochód i tak bym liznal maszyna, żeby ściągnąć choć w minimalnym stopniu zarysowania które na pewno są na nim, a jednocześnie poprawic efekt. Jeśli chodzi o powłokę to nakładałeś kiedykolwiek?


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Temat dot. powłoki dla początkujących i ja właśnie jestem początkującym. Powłoki nie kładłem. Mieszkam w bloku - nie mam warunków żeby samodzielnie umyć auto.

Studio mam w takiej lokalizacji, ze po wyjechaniu ze studia stoję na zacienionym parkingu, na asfalcie i tam chciałem aplikować powłokę.

Nie oddam auta na cały pakiet bo to koszt min. 1500 zł, a jest to moja pierwsza powłoka i chce niższym kosztem sprawdzić czy będę o nią potrafił zadbać. Mam w garażu podziemnym 30 stopni! - mega wentylator z żabki.

Ew. na co sobie mogę pozwolić to pakiet w studio:

- mycie, dekontaminacja, glinkowanie, maszynowa aplikacja cleanera, przepolerowanie delikatnie porysowanych elementów i zabezpieczenie woskiem premium o trwałości 6 mies.

czy taka opcja będzie lepsza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michalmichna napisał:

mycie, dekontaminacja, glinkowanie, maszynowa aplikacja cleanera, przepolerowanie delikatnie porysowanych elementów i zabezpieczenie woskiem premium o trwałości 6 mies.

czy taka opcja będzie lepsza? 

Taka opcja według mnie lepsza, niż jako laik masz sam kłaść powłokę i to jeszcze na zewnątrz, na powietrzu.... tego tak się nie robi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sparco0 napisał:

A nie lepiej/taniej będzie dogadać się z kimś z forum? No chyba że zależy Ci na fakturze etc.

Bardzo chętnie bym się z kimś dogadał. Żadnych dokumentów nie potrzebuje. Gdzie znajdę odpowiedni dział żeby spróbować kogoś znaleźć? Miasto Wroclaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Totalna amatorka z mojej strony i pierwsze podejście do tematu. Po dekontaminacji nakładanie CarPro CQuartz Lite po części w garażu niestety ze słabym światłem i na zewnątrz. 9f8ca85210d276df602decb6539a2c8f.jpg&key=91f3fc9af58cd5a727596135d60874a3656b0cf82ef01575a50fd374fdb0271f

 

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.