Skocz do zawartości

Jaka powłoka ceramiczna dla początkującego


Ernest86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Chcę (pierwszy raz w życiu) położyć powłokę na dwa auta. Zdecydowałem się na Tevo s36. Jedno auto czarne drugie białe.

I mam w związku z tym kilka pytań.

1. Po otwarciu butelki jaki jest czas przydatności do użycia tego co w niej pozostanie ?

2. Czy tevo s36 mogę nałożyć też na szyby (jako niewidzialna wycieraczka) ? czy jest to bez sensu ?

3. Czy mogę to nałożyć też na felgi ?

4. Jak dbać o tą powłokę ?

 - Czym myć jak się zapcha ?

 - Jakiś reload ? co jaki czas ?

5. Jakieś rady odnośnie użytkowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mk77 napisał:

Chcę (pierwszy raz w życiu) położyć powłokę na dwa auta. Zdecydowałem się na Tevo s36. Jedno auto czarne drugie białe.

I mam w związku z tym kilka pytań.

1. Po otwarciu butelki jaki jest czas przydatności do użycia tego co w niej pozostanie ?

2. Czy tevo s36 mogę nałożyć też na szyby (jako niewidzialna wycieraczka) ? czy jest to bez sensu ?

3. Czy mogę to nałożyć też na felgi ?

4. Jak dbać o tą powłokę ?

 - Czym myć jak się zapcha ?

 - Jakiś reload ? co jaki czas ?

5. Jakieś rady odnośnie użytkowania

 

Nie udzielę odpowiedzi bo nie znam ale polecam też kontakt z "tevo creations poland". Jak poszukasz tego na FB to możesz napisać wiadomość przez massenger, uzyskasz odpowiedź, nawet może dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda aplikacja tevo S60 jeśli chodzi o łatwość  ? Cena zbliżona do S36 ale teoretycznie większa trwałość.

Z tego co wyczytałem to czas przydatności powłok tevo to 18 misięcy jeśli są zamknięte oryginalnie. Po otwarciu to czas do 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomas-sg napisał:

@menior powłokę byś aplikował Ty? 😉

I cxy masz jakieś doświadczenie a powłokami? 

Doswiadczenie mam ale akurat nie o mnie tu chodzi 😉 czesto doradzam innym wiec zbieram informacje ktore tutaj sa bardzo rzetelne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, menior napisał:

A w czym Ci nie podpasowal ? 

Dokładnie chodzi pewnie o to że jest naprawdę upierdliwy w aplikacji i trzeba się konkretnie namachac a potem przyswiecic z 50 miejsc bo zawsze coś znajdziesz i znowu machac 😁 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@menior Jak sama aplikacja byla całkiem spoko to docieranie bylo mega słabe . Juz dokladnie nie pamietam co cie działo ale cos mi świta ze mialem problem z dotarciem tej powloki co skończyło sie ponownym polerowaniem danego elementu ( robiły sie mazy których nie szło dotrzec ) nie jestem pewny czy trafiłem na dana szt trefna czy były zle warunki podczas aplikacji. Ale dodam tylko ze nie mialem z innymi zadnego problemu tyle co z nanolexem. Docelowo wleciała inna powloka 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, menior napisał:

Czy dla kogos kto nie posiada maszyny  ma sens nakladanie takiej powloki jak Fx protect Vision Coating c-12 ? Po recznym wypracowaniu jakiegos czystego cleanera i solidnym wymyciu ipa 

Zrobiłem tak raz. Użyłem maszynowo cleanera PB PP i następnie wrzucilem Visiona. 

Było to gdzieś wrzesień /październik. 

Auto wróciło do mnie w marcu. Dach, maska jeszcze ładnie siedziało, ale doły drzwi juz słabo. Nie robiłem "odtykania". Nie wiem też jak właściciel dbał o auto, ale wróciło od mnie na konkretnego one stepa, bo byl mega zajechany od szczot. 

 

Podsumowując. Można, ale trwałość będzie na pewno gorsza niż po OS. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.