Skocz do zawartości

Jaka powłoka ceramiczna dla początkującego


Ernest86

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, xeii napisał:

A jeśli chodzi o trwałość będzie lepsze carpo 3.0 UK czy FX Vision? 

to w takim razie polecę Ci Aqua 9h 🙂 możesz kupić 15ml i spokojnie wystarczy Ci na auto 🙂 bardzo łatwa w aplikacji. Ma zdolności samoregenerujące 🙂 znajdziesz o tym w google 😉 

Obecnie fajna promocja jest u @mx_nowicki https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/aqua-coating-15ml.html?fbclid=IwAR3honmgkqxt6zFNhZU888aV3BcE85Zb9uPXOLY3eGciFYdXbXVi4BhrJPo

5 godzin temu, xeii napisał:

I czy warto robić jakieś zaprawki odprysków pędzelkiem? Jeśli tak to przed czy po polerce? 

Warto 🙂 bo zostaną "białe kratery" po polerce 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Czy powłoka Aqua 9h jest w stanie uchronić przed odpryskami? W ogóle zastanawiam się czy ceramika będzie dobrym pomysłem, ponieważ u mnie tych odprysków jest dosyć sporo i czy nie staną się bardziej widoczne. Może lepszym wyjściem będzie jakiś wosk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do standardowych powłok ceramicznych potrzeba korektę i dobrze oświetlony garaż.

A jak to jest z powłokami z atomizera na kilka miesięcy typu Quartz Protection Hadwao, czy GYEON Q2 CanCoat?

Czytam instrukcję to jest tylko dekontaminacja.

Teoretycznie powłoka ceramiczna uwidacznia ewentualne rysy. Jak to jest z powłokami z atomizera? Czy można je nakładać na zewnątrz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3 również powinno się "odświeżyć" lakier. Im lepiej przygotowana powierzchnia, tym lepsze wiązanie LSP z lakierem(na pewno odwdzięczy się to trwałością). Oczywiście nikt ci nie zabroni kłaść po samej dekontaminacji 🙂 Warto jeszcze cleaner wrzucić i wtedy taką "powłokę" jak SONAX PNS, FX Protec Vision. GYEON CanCoat itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.
Ja dwukrotnie przed korektą, po samym dobrym przygotowaniu lakieru (dekontaminacja, odsmolenie itd - raz chyba nawet bez cleanera) stosowałem FX Vision i efekt był bardzo dobry. FX nawet troszkę maskuje rysy, przynajmniej u mnie na ciemnym lakierze tak było.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chciałbym trochę odświeżyć ten temat.  Jaką powłokę ceramiczną polecacie dla laika, która łatwo się aplikuje i laik sobie z tym poradzi. Oglądałem na YT, że Gyeon Q2 CanCoat jest spoko i jakis moonlight czy jakos tak? Mozna to polecić dla początkującego, czy maci inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx wlasnie szukam powloki ktora jest bardzo rposta w obsludze i sobie krzywdy tym nie zrobie, Cena nie gra roli .

Kolega poleca FX Vision, ale o Gyon CanCoat tez mozna poczytac ze to bardzo prosty produkt. Kurcze moze jakis ranking zrobic?

@zeea uu daleko od ślaskiego niestety

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 no ok ale jesli jestes "zielony" to nie wiem czy jest sens nakladania powloki 🙄 nawet i najlepsza powloka  polozona na nie przygotowana powierzchnie moze rozczarowac,nie wiem czy nie lepiej zaczac od jakiegos wosku czy spray waxa 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za daleko na wizyte przy kawie i posmarowanie auta 🤪

Ranking Ci nic nie da. Musiałbyś porównać produkty w labolatoryjnych warunkach żeby mieć miarodajne  wyniki. Za dużo zmiennych by oceniać i układać ranking tych produktów. 

Uwierz, że jak położysz powłoke typu lite czy roczną to i tak bedziesz zadowolony z efektu na początek o ile przygotujesz lakier w odpowiedni sposób 👍

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zeea napisał(a):

Za daleko na wizyte przy kawie i posmarowanie auta 🤪

Ranking Ci nic nie da. Musiałbyś porównać produkty w labolatoryjnych warunkach żeby mieć miarodajne  wyniki. Za dużo zmiennych by oceniać i układać ranking tych produktów. 

Uwierz, że jak położysz powłoke typu lite czy roczną to i tak bedziesz zadowolony z efektu na początek o ile przygotujesz lakier w odpowiedni sposób 👍

Niestety, ale jak już to grzaniec, albo inny trunek :x
 

27 minut temu, menior napisał(a):

@Tedek564 no ok ale jesli jestes "zielony" to nie wiem czy jest sens nakladania powloki 🙄 nawet i najlepsza powloka  polozona na nie przygotowana powierzchnie moze rozczarowac,nie wiem czy nie lepiej zaczac od jakiegos wosku czy spray waxa 

Marku, polecisz mi jakiś apliaktor ktory sluzy do nakładania powłoki?

 

23 minuty temu, menior napisał(a):

@Tedek564 przeczytaj intrukcje jakiejkolwiek powloki i masz napisane o koniecznym przygotowaniu(dekontaminacja,polish,ipa) tak tylko po umyciu powlok sie nie naklada 

Jakie sa zagrożenia gdy lakier nie bedzie odpowiednio przygotowany?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564  moze byc bardzo wiele "zagrożeń" od tego ze szybko ci splynie,jej osiagi beda bardzo slabe(znam wiele takich przypadków) az po to ze pojawia Ci sie smugi/mazy (tez znam takie przypadki) ktore zeby usunąć bedziesz musial polerowac,dlatego takie "januszowe" nakladanie powlok nie jest zalecane! Jak myslisz dlaczego nałożenie powloki jest tak drogie? Sama czynnosc nalozenia powloki jest dziecinne prosta,ale przygotowanie wymaga czasu i umiejetnosci  

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tedek564 napisał(a):

Jakie sa zagrożenia gdy lakier nie bedzie odpowiednio przygotowany?
 

Średni efekt wizualny, powłoka krócej będzie siedzieć na aucie, cięższa aplikacja, rysy mogą zrobić się jeszcze bardziej widoczne.

Aplikacja powłoki na w ogóle nie przygotowany lakier nie ma zbytnio sensu. To tak jakbyś chciał wysmarować skórę balsamem po całym dniu pracy w polu bez porządnego umycia się. Niby można ale to nie o to w tym chodzi

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 Osobiście jako laik kładłem Ultracoat One + Hydro HD. W Zestaw zawiera również dedykowany aplikator. Jestem bardzo zadowolony, nie miałem problemów z położeniem, ani dotarciem.  Tak więc polecam. Wiele dobrego słyszałem również o Cleantle Admire, można go nakładać nawet na dworze. Tak jak pisali przedmówcy - podstawa do dobrze przygotowana powierzchnia, inaczej mija się to z celem, lepiej położyć jakiś wosk, gdzie cleanerem przygotujesz lakier pod wosk nawet ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.