Skocz do zawartości

Jaka powłoka ceramiczna dla początkującego


Ernest86

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Gardor napisał:

nie rozumiem sensu aplikowania aż tak bardzo ubogo byle by wystarczyło na samochód 10ml.

Jedna warstwa spokojnie wytrzymuje 12-15 miesięcy  i to są wyniki nie wyssane  z palca lecz tyle mniej więcej wytrzymuje na autach które robię/zrobiłem. Czy warto wydać ok 70zł na tę powłokę żeby przez rok mieć spokój?  To już zostawiam do własnej oceny pytających 😉 

 

PS: znam powłoki których wystarczy ok 5ml na całe auto i też rok siedzą  ... ale znam też ludzi którym pucha fusso starczyła na 2 auta (fabia i polo) 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam FX Protec Vision. Aplikacja i dotarcie łatwiejsze niż niejeden wosk. 

Producent każe cała buteleczke wylać na 1 auto typu sedan. Mi przy aplikacji na bogato nie udało się tego zrobić. Położyłem 1 warstwę i została połowa buteleczki. 

Powłoka do dziś ma się świetnie po przebiegu małym ale jakimś 5 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor Moonlight był u mnie pierwszym wyborem, ale przez jego dostępność szukam również alternatyw. 😉 

 @ghost Być może będzie dostępnym koniec grudnia/styczeń więc uda się kupić tero Moonlighta, a na razie mi się nie spieszy z jego zakupem, jest czas do wiosny 😉 

Chciałbym przetestowac najlepiej wszystkie produkty, ale niestety nie jest to możliwe 😞 

a o 3 pozycjach podanych na końcu mojego poprzedniego posta jest ktoś w stanie coś powiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc cos w stylu Moonlighta to czemu nie Cancoat ktory jest bardzo podobny 😉 rozwazylbym napewno tez Cquarz lite o ktorym bardzo dobre opinie,produkty typu c2v3 czy ten mothers jak dla mnie z powlokami maja malo wspolnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@wyimaginowany88  Tylko ciekawe ile taki klasyk zrobił kilometrów a nie miesięcy w garażu. 

Więc moja lista zawęziła się do tych 5 powłok na którąś z nich się zdecyduje, jeśli jeszcze ktoś testował lub używał któreś z nich to podzielcie się informacjami, lub macie linki do testów z nimi.

Gyeon Q2 Can Coat
FX Protect Vision Coating
Tac System Moonlight
CARPRO CQUARTZ LITE
Tenzi Quartz Coat

Nadal jednak nic nie doweidziałem się na temat Ultracoat Scoat, CarChem Hydro Coat, ULTRACOAT HYDRO HD, więc też proszę o jakieś informacje na ich temat jeśli ktoś posiada. 😉 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
33 minuty temu, dawidsx napisał:

A ja mam pytanie z drugiej strony. Która z tych powłok da najwięcej do look'u?

Najwięcej da poprawna korekta, plus ewentualnie długi finisz wymyty jakimś lżejszym Prep’em niż IPA 50% +

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 tak jak kiedyś widziałem we wszystkim różnicę tak teraz dam stówę, że położę na jednym panelu csl + exo 4 na drugim moonlight i nie zgadniesz gdzie co jest... Najwięcej daje korekta/przygotowanie lakieru. Powłoka kwestia jak długo utrzyma ten efekt szklistości/przyciemnienia. Natomiast jak szukasz połysku i widocznej szklistości to bierz Moonlight 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siema, postanowiłem zrobić test LITE powłok. Część powłok kupiłem, a część udało mi się zdobyć z wielką pomocą użytkowników tego forum:
Tac System MoonLight
Gyeon CanCoat
CARPRO CQUARTZ LITE
FX Protect Vision Coating C-12
Tenzi Quartz Coat
K2 Gravon Lite
9H MR.FIX
CarPro Essence
Soft99 Fusso Coat - Postanowiłem uwzględnić go w tym teście, aby pokazać trwałość tego produktu na tle powłok. 

Czy macie propozycje, aby uwzględnić jeszcze jakąś powłokę tego typu? 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CarlosBlack Essence będzie aplikowany jako samodzielna powłoka, oraz jako baza pod wszystkie powłoki.

@Gardor Cała maska będzie miała pełną dekontaminacje, następnie delikatny one step pastą 3D CarCare AAT 502 i później wymycie Wipe Outem, maska na pół i jedna połowa zostaje pod aplikacje powłok a druga będzie miała położony Essence jako baza pod powłoki. Aplikacja w ogrzewanym garażu, jednak proces mycia i dekontaminacji będzie na dworze, wiec auto postoi w garażu aby lakier się nagrzał. Głównym celem jest porownanie trwałości powłok, kropelkowanie, zrzutu wody, utrzymania czystości. Ale na łatwość aplikacji i look również zwrócę uwagę i napisze kilka słów. 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Planuje położyć CQ UK 3.0 na dużego sedena BMW 5. I mam do Was kilka pytan.
Ile powłoki będę potrzebował na dwie warstwy? Nakładać je w odstępie godzinnym czy polecanie jakis inny odstęp czasowy?
Jako top coat myślałem żeby nałożyć Tac Moonlight. Co o tym sądzicie? Ktoś probowal takiej kanapki? Ma to sens?
Ile mikrofibr na docieranie CQ UK 3.0 i po jakim czasie? Na coś jeszcze zwrócić uwagę przy jego aplikacji?
Z góry dziekuje za rady i Pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Planuje położyć CQ UK 3.0 na dużego sedena BMW 5. I mam do Was kilka pytan.
Ile powłoki będę potrzebował na dwie warstwy? Nakładać je w odstępie godzinnym czy polecanie jakis inny odstęp czasowy?
Jako top coat myślałem żeby nałożyć Tac Moonlight. Co o tym sądzicie? Ktoś probowal takiej kanapki? Ma to sens?
Ile mikrofibr na docieranie CQ UK 3.0 i po jakim czasie? Na coś jeszcze zwrócić uwagę przy jego aplikacji?
Z góry dziekuje za rady i Pomoc


Weź 50ml na dwie warstwy, 30 może być na styk. Zamiast moonlight kup dedykowany Gliss. Będziesz potrzebował jakieś 8-10 fibr na CQ w dwóch warstwach (poczekałbym 3-4h, zależnie od warunków aplikacji) i policz 4 fibry na Gliss.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Weź 50ml na dwie warstwy, 30 może być na styk. Zamiast moonlight kup dedykowany Gliss. Będziesz potrzebował jakieś 8-10 fibr na CQ w dwóch warstwach (poczekałbym 3-4h, zależnie od warunków aplikacji) i policz 4 fibry na Gliss.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka


O kurcze aż tyle fibr?! Czyli co dwa elementy zmieniać? Dzieki za odpowiedz! Będę musiał dobrac do zamówienia jeszcze trochę fibr.
Pytam o moonlighta bo akurat takowego mam i nie chce pchać się w większe koszta, najwyżej na koniec pójdzie Watergold jako ochrona. Myślałem ze moonlight da jakieś dodatkowe profity jak szklistość i look ale obawiam się tez żeby nie dało jakich negatywnych efektów. Nie znalazłem nigdzie żeby ktoś stosował taka kanapkę.
Bede aplikował w temperaturze 6-10 stopni
Pijakom czasie docierać?
Dziekuje bardzo za odpowiedz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko Mamy Glissa ,możemy odsprzedać na jedną warstwę starczy na bank a z pewnością zostanie jeszcze......Docieranie zależy też od wilgotności ale w takiej temperaturze nie musisz się spieszyć i nawet po 10 min spokojnie dotrzesz.Ja bym jednak poczekał i drugą warstwę kładł po ok 4 godz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Chciałbym położyć powkłokę na czarnego sedana Audi A6. Dwa lata temu zaaplikowałem MAX PROTECT Ultimate Nano Coat-R Powłoka UNC-R. Efekty były bardzo fajne i trzymała sie nieco ponad rok na autku. W tym roku myślałem żeby zaaplikowac coś nowego. Na podstawie powyższych postów biorę pod uwagę :

Nanolex Si3d

- Aqua Coating 9H 

- GTECHNIQ C1 Crystal Lacquer 

-  UNC-R ( sprawdzone)

Co polecacie z własnego doświadczenia. Oczywiście wcześniej planuje delikatną koretkę lakieru (glinka, Meguiars ultimate compound oraz polish, i IPA) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.