Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
2 minuty temu, Sztarkel napisał:

czy 8 litrów roztworu (np. ech2o) wystarczy tylko na jedno mycie?

Wystarczy.

Tylko nie trzymaj ECH20 za długo nie używanego - nalej i użyj - taki kisiel się robi po 2 tygodniowym leżakowaniu w wiadrze ;)

 

Po lewej 2 tygodniowy ONR po prawej 2 tygodniowy ECh2O

Zrobiłem sobie dwa wiadra i jakoś tak leżały w piwnicy ;)

 

image.png.563af030ace98fbdc99b4df4dc2d3e3a.png

 

image.png.b6a55cd3faca7954854432c7c73f1804.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Domel napisał:

Wystarczy.

Tylko nie trzymaj ECH20 za długo nie używanego

No właśnie - bardziej chodziło mi o to czy wystarczy tylko na jedno mycie, czy np. po myciu z roztworu 8l zostaje jeszcze 3/4 w wiadrze (brud na dole w GG) i czy to zostawiacie na kolejną akcje? Widząc ten kisiel może lepiej spróbować np roztwór 4/5l przygotować na jedno mycie i później wylać bez skrupułów 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Sztarkel napisał:

No właśnie - bardziej chodziło mi o to czy wystarczy tylko na jedno mycie, czy np. po myciu z roztworu 8l zostaje jeszcze 3/4 w wiadrze (brud na dole w GG) i czy to zostawiacie na kolejną akcje? Widząc ten kisiel może lepiej spróbować np roztwór 4/5l przygotować na jedno mycie i później wylać bez skrupułów 😀

No jeśli chodzi o EcH2 - nie jest to typowy produkt "waterless" dlatego lepiej robić tyle ile potrzeba. Zresztą po użyciu i tak trzeba wylać - obojętnie czy zrobić 4, 8 czy 12 litrów - bo po waterless'ie woda jest brudna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sztarkel napisał:

No właśnie - bardziej chodziło mi o to czy wystarczy tylko na jedno mycie, czy np. po myciu z roztworu 8l zostaje jeszcze 3/4 w wiadrze (brud na dole w GG) i czy to zostawiacie na kolejną akcje? Widząc ten kisiel może lepiej spróbować np roztwór 4/5l przygotować na jedno mycie i później wylać bez skrupułów 😀

Zależy jaką techniką chcesz myć 🙂

1) 1 wiadro i gąbka, rękawica  - to tutaj 8 l to musisz płukać 

2) 1 wiadro - kilka mikrofibr do namoczenia - tu wystarczy 4/5l bo każdą mikrofibre po uzyciu dajesz na bok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sztarkel  w mojej technice wystarczy ci na jakieś 4 mycia 🙂

Tyle tylko że ja rozrabiam pod jedno mycie zawsze - w sumie 2l roztworu - 1.5l w stężeniu 1:200 do moczenia mikrofibr i 0.5l w stężeniu 1:60 do wstępnego oprysku.

@ghost potwierdzam, po kilku dniach trzymania takiego roztworu ech2o wytrąca się osad - ale jeśli pracujesz z wodą demineralizowaną to praktycznie nie ma osadu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości czym wycieracie po rinselesie? Fluffikiem, waflem, czy może czymś z twisted pile? Co się wam najlepiej sprawdza i jest oczywiście najbezpieczniejsze dla lakieru? Przymierzam się żeby dokupić jakiś ręcznik do osuszania właśnie po rinselesie i postanowiłem zasięgnąć waszej opini i doświadczenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 23:32, Bapko napisał:

Tak z ciekawości czym wycieracie po rinselesie? Fluffikiem, waflem, czy może czymś z twisted pile? Co się wam najlepiej sprawdza i jest oczywiście najbezpieczniejsze dla lakieru? Przymierzam się żeby dokupić jakiś ręcznik do osuszania właśnie po rinselesie i postanowiłem zasięgnąć waszej opini i doświadczenia emoji4.png

 

Ja używam do tego kliku sztuk waxpro nolimit. Mniej więcej jedna mf na dwa elementy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem szamponów typu Rinseless (ew. Waterless).

Z dostępnych u nas kojarzę

Optimum no rinse

Wolfgang uber

Meguiars Rinse free

CarPro Ech2o

Duragloss 931

Chemicalguys rinse free

3D waterless

Dodo Juice Low on EAU Rinseless Wash 

 

Do ściągnięcia

Blackfire,

Mckees37

Griots garage

Ultima

Feynlab

Pinnacle

Adams

Ultra luster

Jax wax rinseless (edit dodano dzięki @Tomas-sg)

 

@ktm950 @Eidos71 orientujecie się jak wypada Meguiars Rinse Free, ewentualnie duragloss 931 w stosunku do klasyka optimum?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Do osób które testują i używają szamponów No rinse itp: Czy próbowaliście kiedyś przed myciem odtłuścić lakier i po myciu ponownie wyjałowić lakier. Żeby zobaczyć ile wizualnie faktycznie wnosi duża ilość polimerów zawarta w tych szamponach?   Być może był robiony taki test, niestety akurat tematu rinselles wash na świecie zbyt mocno nie śledzę i może ktoś ma taką wiedzę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, ghost napisał:

orientujecie się jak wypada Meguiars Rinse Free, ewentualnie duragloss 931 w stosunku do klasyka optimum?

 

Chodzi Ci o...? Skuteczność mycia, dodany połysk, czy pozostawianie czegoś na lakierze.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
55 minut temu, ghost napisał:

Pogoda nie sprzyja, ale jak się lekko ociepli, to będę robił takie pomiary połysku Glossmeterem po szamponach, już mam wszystko gotowe 🙂

 

 

No i ewentualny poziom "maskowania"

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Eidos71 napisał:

Chodzi Ci o...? Skuteczność mycia, dodany połysk, czy pozostawianie czegoś na lakierze.. ?

Myślałem, że skuteczność ciężko porównać, ale jeżeli masz spostrzeżenia to chętnie.

 

Chodzi głównie o komfort pracy z produktem: śliskość, bezpieczeństwo, brak dziwnych smug. No i może pare słów ogółem czy są jakieś drastyczne różnice czy wszystko na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skuteczność, to każdym z nich umyje się samochód - wszystko zależy od dokładności. DG zapewnia chyba największą śliskość podczas pracy - zapewne z uwagi na dodatek wosku. Optimum również nadaje śliskości w czasie pracy - tutaj zapewne dzięki naładowaniu szamponu polimerami.  Meg's z tej trójki jest najbardziej "tępy" z całej trójki - mam czasem wrażenie, że myję samą wodą. Co do bezpieczeństwa podczas pracy tymi szamponami - nie wypowiem się. Najczęściej pracuję w rękawiczkach nitrylowych, jednak po kontakcie tych szamponów ze skórą nigdy nie miałem żadnych podrażnień, ani reakcji alergicznych. A smużenie występowało przy Optimum i Meg'sie, gdy robiłem zbyt bogaty roztwór - wtedy po wytarciu powierzchni lakieru, zostawał na nim rodzaj tłustawego filmu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost szczerze mówiąc Duragloss #931 jest jednym z moich ulubieńców stricte do mycia typu Rinseless, ale i przy Waterless radzi sobie bardzo dobrze. Po dodaniu do wody - roztwór robi wrażenie gęstego i takiego trochę "lepkiego i śliskiego". Łatwo się dociera, nie zostają smugi, nie trzeba docierać na kilka fibr (do wycierania ogólnie polecam ręczniki waflowe). Co do waterlessa - to też daje radę, chociaż nie daje takiej śliskości jak np. Ech2o, czy Pinnacle waterless wash. Co więcej - ogólnie im lakier cieplejszy tym waterlessy łatwiej się docierają, gdyż więcej wody ma szansę odparować. Przy niskiej temperaturze i dużej wilgotności wykańczam lakier OPT Opti-sealem - bardzo dobrze radzi sobie z resztkami wody.

W przeciwieństwie do ONRa, przy myciu Duraglossem brudzi się roztwór, dlatego też warto używać fibr, bądź rękawicy. Moją ulubioną do tego typu szamponów (oprócz rzecz jasna ONR) jest ta: 
https://www.autopia-carcare.com/microfiber-rinseless-wash-mitt.html#.XlUwD5VKhdg

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ktm950 napisał:

Przypuszczam, że nie do nabycia w PL...? Mam podobne rękawice, ale chyba nie z takim włosiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.