Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Macie rację, lakier po one stepie i na dachu zauważam podłużne ryski, zachodziłem mocno w głowę od czego to.. no i jest wniosek, osuszanie ręcznikiem. Wydawało mi się to niemożliwe ale jednak. Mocno obserwuję ten temat, myję tylko na 2 wiadra a mycie waterless w takim okresie jak zimą wydaję się fajnym rozwiązaniem ale wciąż mam obawy że takim myciem zrobię kuku na lakierze 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Mycie metodą tradycyjną, z osuszaniem ręcznikiem również wygeneruje z czasem zarysowania lakieru.
To właśnie miałem na myśli , że obie metody rysy zostawiają , a my próbujemy je jedynie minimalizować
Absolutnie nie jestem wrogiem rinselessa - sam kończę galonową butlę duraglosa. Jako mieszkaniec bloku wolę czyste auto aniżeli bez rys , ale uwalone niczym stół Durczoka
No i po czasie przynajmniej pojawi się pretekst do one stepa

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek, była poruszana kwestia gąbek Soft99 Smooth Egg Sponge. I jak to z nimi jest, nadają się do rinseless washa?

Od siebie mogę jedynie powiedzieć to co chyba już wyzej pisałem, ze jak dla mnie, jest mała, i jednostronna przez co bardzo często trzeba ja moczyć i strasznie tępo mi szła po lakierze. Ze względu na to mało nią myłem, wiec niech się tez wypowiedzą osoby które więcej ja użytkowaly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rinsless nie próbowałem, ale kiedyś spróbowałem na dwa wiadra i czuć było, że to nie to. Ta gąbka przystosowana jest do polania jej szamponem i pracy bezpośrednio na strzeżonym środku, a nie na rozcienczonym. Pracując bezpośrednio na szamponie Soft99 idzie po lakierze jak wacek wiadomo gdzie 😉 - poślizg jest elegancki i ładnie zbiera brud. Na dwa wiadra czuć było, że syf ją "hamuje". Z rinsless raczej bedzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Bapko napisał:

Widział ktoś jakieś promocje na ONR? Chciałem dam mu druga szanse

Nawet z allegro znikły ;/

 

Wracając do szmat. Szczerze polecam Janka. Czułem się jak za dawnych czasów. Duży, puszysty, chłonny, delikatny 😄

2020-01-24-12-08-31-1.jpg


2020-01-24-12-12-56.jpg


2020-01-24-12-12-56-1.jpg


2020-01-24-12-13-00.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tomas-sg napisał:

Trzeba pisać do Pana Szkatuły 🤷

Tak tez uczyniłem, ale jedyne co uslyszalem: ONR + Opti Seal bomba i bede zadowolony... Ponawialem pytanie o żółtego ONR, ale nie uslyszalem odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest optimum no rinse a drugie opticoat no rinse i sklasyfikowane w kategorii pielęgnacji powłoki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A w praktyce poza kolorem się czymś różnią? Jakieś dodatki SiO2 czy cuś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 minut temu, Domel napisał:

Jak dla mnie zbyt hardcorowo - taki brud jak dla mnie klasyfikuje sie najpierw do prewasha.

Ktoś ma fantazje myć tak uwalone auto tym sposobem, ja to rozumiem jak auto złapało delikatny deszcz czy jest ukurzone to mozna sie tak bawić, ale to auto jest mega uwalone i na początek dałbym TRF i dopiero mozna sie tak bawic bo to że on sobie tak łądnie podwija ten ręcznik to nie zmienia fakt że i tak brud łapany jest w niego i szura po lakierze

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Domel napisał:

Jak dla mnie zbyt hardcorowo - taki brud jak dla mnie klasyfikuje sie najpierw do prewasha.

Prewash tak. Ale jak koleś doszedł do wprawy to nie zdziwiłbym się jak by robił mniej rys niż 99% ludzi przy zwykłym glinkowaniu 🙂

zbliżenia z halogenami nie pokazują zbyt swirli. Przydałby się zoom ze scangripem po takiej operacji

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
43 minuty temu, Bapko napisał:

Dla mnie tez ale z tego co mowil to straszne mrozy były i nie miał Jak prewasha zrobic.

Z takim podwijaniem mikrofibr to jak dla mnie już za duża zabawa...

Godzina pierniczenia jak nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.