Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przeglądam ten temat naprawdę z mega ciekawością. Niektóre odpowiedzi czytam po kilka razy. I dochodzę do wniosku, że nie odwazylbym się na taką zabawę. Po pierwsze z obawy przed jeszcze większym uszkodzeniem lakieru. A po drugie chyba już wolę na bezdotyku spłukać. Lub prewash i  płukanie. Ok może nie umyje dobrze ale na pewno nie porysuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał82 ja uważam że metoda jest jak najbardziej ok. O ile detailingowe mycie musi być wykonane z głową na karku, to już mycie bez spłukiwania musi być zrobione naprawdę z rozumem 😉

Chyba każdy producent szamponów no-rinse zaleca porządny prewash więc nie za bardzo też rozumiem po co te filmiki z upi*******ymi autami 🙄

P.s dopiero się zbroje do no-rinse 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo też rozumiem po co te filmiki z upi*******ymi autami

P.s dopiero się zbroje do no-rinse

Moim zdaniem bo to efektownie wyglada, ale prawie nikt, realnie pod inspekcja nie porównuje jak lakier wyglądał przed, a jak po takim myciu uwalonego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bapko napisał:


Koim zdaniem bo to efektownie wyglada, ale prawie nikt, realnie pod inspekcja nie porównuje jak lakier wyglądał przed, a jak po takim myciu uwalonego auta

A potem opinie że ludzie nie wierzą w takie mycie 😉 tak samo po dobrym pre washu nie ma sensu używania dwóch wiader ale to też wygląda bardziej PRO z dwoma 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
17 minut temu, Tomas-sg napisał:

tak samo po dobrym pre washu nie ma sensu używania dwóch wiader ale to też wygląda bardziej PRO z dwoma

Tez tak uważam, dużo zależy od efektywności spłukiwania myjka i samej myjki, np tu :

 

Praktycznie nie ma co zbierać po spłukaniu, ale myjka tez ma powera, btw gościu używa pędzli @Good Stuff

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledze @ Tomas-sg nabyłem szampon Meguaiers rinse free express wash. Pytanie do osób które go używały aby poleciły najlepsze rozcieńczenie bo producent zaleca 30ml na 4 albo na 8 litrów wody... a to jednak spora różnica w rozcieńczeniu!@Eidos71 chyba go używałeś z tego co pamietam, coś podpowiesz?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Berd napisał:

@Bapko 
30 ml / 4 l - mycie bez spłukiwania

30 ml / 8 l - jako QD

 

czyli rozumiem ze roztwor w proporcji 30ml/4litry bedzie tak skuteczny jak inne szampony jak: ONR 30ml/8litrow, Wolfgang 20ml/8litrow, Ech2o 40ml/8litrow a roztwor Megsa 30ml/8litrow bedzie slabiej domywal od wyzej wymienionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Berd napisał:

@Bapko 

Dokładnie. 
Megs Rinse Free 30 ml / 8 l to będzie taki Megs Last Touch

 

A myjac 30ml/8l nie narobi sie balaganu na lakierze? tzn nie bedzie za mala lubrykacja itp? Wychodzi na to ze  przy regularnym co tygodniowym myciu nie ma sie co bawic w 30ml/ 8litrow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko 

krótko mówiąc

30 ml / 4 l - auta mocniej zabrudzone

30 ml / 4 l - auta lekko zakurzone

w przypadku aut mocno zabrudzonych , zabłoconych, etc Meguiars rekomenduje spłukanie auta wodą przed użyciem szamponu. Ja nie ryzykuję i przemywam na bezdotyku  programem ,, mycie zasadnicze”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Bapko napisał:

@Domel jak tam wstępne testy na masce z ONR?emoji6.png jakieś pierwsze obserwacje?

 

Na razie wszystko się kisi na balkonie, jeszcze nie wiem jak do tego podejść rzetelnie 😉

2020-01-27-12-15-20-1.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Domel napisał:
Na razie wszystko się kisi na balkonie, jeszcze nie wiem jak do tego podejść rzetelnie

 


Ładnie „zanieczysciles” ja
Wg mnie żeby przybliżyć realne warunki w jakich większość osób by myła tak zabrudzone auto to:
1. Prewash z np citrus oila
2. Wypłukać pod ciśnieniem
3. Oprysk z ONR 1:256
4. Mycie ONR + BRS 1:256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To się wszystko względnie spłuka przy pierwszy dużym deszczu - który notabene właśnie trwa 😉 Chodzi o to żeby zostały tylko "piaszczyste" zacieki, które będziemy jakoś usuwać 😉 Taka symulacja laboratoryjna lakieru po jeździe w deszczu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Arkosxd napisał:

Witam.Mam do Was prośbę o polecenie jakiegoś szamponu 2w 1,którego nie trzeba wycierać(osuszyć).Coś w stylu sonax2w1tylko lepszy jakościowo produkt

Przepraszam, przeczytałeś chodź jedną stronę tego tematu ? Produkujemy się, robimy testy, zamieszczamy opinie, tematy, zdjęcia. Przeczytaj proszę chodź dwie ostatnie strony. Bo teraz pytasz o nazwę produktu a w następnym poście zapytasz "a jak się to używa". 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Domel napisał:

Przepraszam, przeczytałeś chodź jedną stronę tego tematu ? Produkujemy się, robimy testy, zamieszczamy opinie, tematy, zdjęcia. Przeczytaj proszę chodź dwie ostatnie strony. Bo teraz pytasz o nazwę produktu a w następnym poście zapytasz "a jak się to używa". 🙂

Ale każdy poleca produkt,który nie wymaga spłukiwania.Ja natomiast oczekuję produktu,który umożliwi umycie samochodu i że będzie on czysty bez wycierania mikrofibrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, Arkosxd napisał:

Ja natomiast oczekuję produktu,który umożliwi umycie samochodu i że będzie on czysty bez wycierania mikrofibrą

Każdy szampon to zrobi 😄 Wymyjesz i auto jest czyste 😉

Ale rozumiem drugie dno tego pytania, Tobie pewnie chodzi o szampon który nie zostawi zacieków, waterspotów, myjesz, spłukujesz, zostawiasz, woda odparowuje i jest cudny lakier.

Problem jest złożony, bo jeśli sam szampon pięknie się wypłukuje to i tak w 99% odparowująca woda z lakieru zostawi kamienne osady, water spoty lub zacieki. Każdy z nas się z tym męczył. Nie ma dobrej solucji. Czasem zależy od stopnia "obojętności" na stan lakieru.

Ja polecam mycie obojętnie czy tradycyjne (dwa wiadra) czy waterless czy rinseless ale po wszystkim wytrzeć lakier albo z dmuchać wodę dmuchawą, bo to jej pozostałości psują mocno efekt końcowy z którym często ciężko sobie poradzić i potem w innym dziale "czym usunąć pozostałości po twardej wodzie" szukamy preparatów do usuwania water spotów.

Wiele osób przed Tobą o to pytało. Fizyki niestety nie oszukasz. Czasem "normalne" mycie i wycieranie jest szybsze niż potem usuwanie wżerów lub water spotów etc etc.

Spróbuj metody waterless albo rinseless - opisane w tym temacie, może Ci przypasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkosxd Tylko ze pre wash to jeden z ważniejszych etapow mycia swoich kółek. Wyobrażasz sobie ze ktoś kto dopiero, co  ma wyprowadzone Czarne uni na błysk . Które po tygodniu jeżdzenia w takich warunkach (ciagłe deszcze itp. ) Podchodzi do swojego auta I od razu myje auto rękawica. W Detalingu nie można isc maksymalnie na skróty. O to w tych chodzi, aby się wyluzować , I cieszyć się z każdego etapu pielagnacji swoich kółek. I usłyszeć  od przecietnego Kowalskiego który komplementuje twoje prawie 20 -letnie Stilio😁.jak wyszło zajebiscie. (kiedy nie wie ze bawiles sie w to  4h walki z woskowaniem itp .) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.