Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.01.2020 o 09:18, david2888 napisał:

1:10-1:15 - WATERLESS - mycie bezwodne, czyli tak jakbyś aplikował QD

Potwierdzam.
Stosuje od 2 lat szczególnie w okresie jesień/zima Waterless z Ech2o 1:15 i sprawdza mi się baardzo dobrze.

Nawet wczoraj robiłem nową butle roztworu 😉 

20200113_213311.jpg.2d8d880bf3dd6ff07221250af9d0b6cb.jpg

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ghost napisał:

powiedzcie mi na ile bezpieczna jest metoda z tego filmu

Też myje klasycznie i też mnie kusi podziałać z tym ECH2O 🙂 nawet mam już w głowie ułożony szablon mycia.

Co do filmu.... taki "poziom" zabrudzenia (według mnie dużo piachu jest na lakierze) na pewno potraktowałbym najpierw Pre-Wash'em i spłukał myjką ciśnieniową np na bezdotyku 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja to ciągle sprawdzam ale nie przekonuje mnie to do końca (taki syf jak na aucie z filmiku). Okazjonalnie sam to robiłem i robię od lat ale generalnie aż taki brud jak na filmiku najpierw trzeba jechać spłukać - wedle mojego doświadczenia 😉 To już jest za dużo jak dla mnie a pierniczenie sie z 10 mikrofibrami pod blokiem jest wkurzające.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ghost napisał:

powiedzcie mi na ile bezpieczna jest metoda z tego filmu

Jakoś nie jestem przekonany do mycia lakieru metodą bezwodną... W metodzie bez spłukiwania obszar myty jest najpierw spryskiwany, a po chwili myty mokrą gąbką/padem/MF. Takie mycie uważam za skuteczne i bezpieczne. A mycie takie, jak na filmiku jest dla mnie zbliżone do wycierania brudu samym QD. Autor filmu nawet nie dał czasu chemii, aby zmiękczyła i odseparowała trochę brud od lakieru - spryskał niezbyt bogato i zaczął trzeć lakier suchą MF... To nie jest - wg mnie - ani skuteczny, ani bezpieczny sposób mycia lakieru... Może się to sprawdzić przy czystym, a jedynie zakurzonym lakierze, ale nie przy takiej warstwie brudu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost zgadzam się z poprzednikami.

1. U mnie taka ilość brudu jak na filmiku od razu zalicza się do podjechania na szybki bezdotyk z ostatnim programem (zazwyczaj wlatuje też oprysk 1:20/1:30 z pianą CT Citrus Foam/SG Citrus Oil).
2. Dopiero jak mam 'względnie czysty' lakier zaczynam od nałożenia Ech2o 1:15 (polecam atomizer Guala, podaje dużą ilość produktu w szerokiej mgiełce, pracowałem rok z ori CarPro jak na filmie, ale podawał punktowo i jednorazowo małą ilość produktu)
3. Daje chemii popracować!
4. Zwilżam również MF
5. Dopiero teraz zaczynam 'mycie' jak na filmie

U mnie taki sposób sprawdza się nawet na czarnym lakierze w superbie, tylko zaznaczam... zawsze patrze na ilość syfu na aucie.
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, 126tomek napisał:

Koledzy a czy myjąc w sposób normalny auto warto używać szamponu Optimum n? Czy ograniczy on ilość nowych rys?
Pytanie drugie: czy można go normalnie splukiwać?

https://youtu.be/NDEibck-558

Nikt nie zabroni Ci uzywać go wedle "widzi mi się" ;) Wedle manuala - nie spłukuje się bo spłukujesz te polimery.

Ja śmiem twierdzić,- na bazie moich testów -  że NIE wymywanie zatyka mi LSP ;)  Ale to już inna historia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, Bapko napisał:


Czyli wymywasz po takim myciu te polimery? Jak tak to czym? W przypadku ech2o tez może zauważyłeś takie zatykanie?

Zależy jak myję. Jeśli robię typowy Rinsless pod blokiem - to nie spłukuję tylko wycieram MF. I ostatnio głównie tak testowałem te metody. Czyli się LSP trochę przytkało.

Jeśli już jadę na myjnię to robię prewasha, mycie gąbką onr i spłukanie.

Nie mam jeszcze jednoznacznego obranego kierunku. Wyciskam każdą metodą ile wlezie i sprawdzam co i kiedy mi bardziej spasuje. Pewnie za kilka miechów będę bardziej świadomym człowiekiem.

Więc nie chcę wam mieszać w głowie. Najlepiej niech każdy sprawdzi wedle instrukcji obsługi a potem najwyżej dobierze do siebie metodę. Pewnie można zrobić mix i też będzie dobrze.

Ale jeśli ktoś szuka i widzę non stop te pytania - CZY SIE RYSUJĘ - ja głowy za to nie dam. Na czarnym i tak wyjdzie hardcore na moich beżowych jest bardzo przyzwoicie więc się nie przejmuję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak myję. Jeśli robię typowy Rinsless pod blokiem - to nie spłukuję tylko wycieram MF. I ostatnio głównie tak testowałem te metody. Czyli się LSP trochę przytkało.
Jeśli już jadę na myjnię to robię prewasha, mycie gąbką onr i spłukanie.
Nie mam jeszcze jednoznacznego obranego kierunku. Wyciskam każdą metodą ile wlezie i sprawdzam co i kiedy mi bardziej spasuje. Pewnie za kilka miechów będę bardziej świadomym człowiekiem.
Więc nie chcę wam mieszać w głowie. Najlepiej niech każdy sprawdzi wedle instrukcji obsługi a potem najwyżej dobierze do siebie metodę. Pewnie można zrobić mix i też będzie dobrze.
Ale jeśli ktoś szuka i widzę non stop te pytania - CZY SIE RYSUJĘ - ja głowy za to nie dam. Na czarnym i tak wyjdzie hardcore na moich beżowych jest bardzo przyzwoicie więc się nie przejmuję

Kolega@Eidos71 wielokrotnie podkreślał, ze jednym z najczystszym rinseless-ów, nie zaburzającym hydro jest MEGUIARS RINSE FREE EXPRESS WASH. Chyba trzeba się nim zainteresowac ale z tego co szukałem to tylko w pojemnościach 3,8litra a na domowe testy na jednym aucie to duuzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, 126tomek napisał:

Chyba kupie na testy ten szamponik:-) Ale w moim przypadku do ''normalnego'' mycia:-)

Generalnie to nikt Ci nie zabroni, ale po co? ONR za tani nie jest, stworzono go w konkretnym celu, a do normalnego mycia masz masę szamponów, do wyboru do koloru. Jak Twój szampon daje kiepski poślizg to poszukaj innego.

@Bapko Myję czasami samochód za pomocą Ech2o. Tragedii z zapychaniem nie ma. Warto jednak pamietać jednak, że bieżące LSP zostaje przykryte jakąś tam warstewką Ech2o, a ten specyfik mistrzem kropel nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nikt Ci nie zabroni, ale po co? ONR za tani nie jest, stworzono go w konkretnym celu, a do normalnego mycia masz masę szamponów, do wyboru do koloru. Jak Twój szampon daje kiepski poślizg to poszukaj innego.
@Bapko Myję czasami samochód za pomocą Ech2o. Tragedii z zapychaniem nie ma. Warto jednak pamietać jednak, że bieżące LSP zostaje przykryte jakąś tam warstewką Ech2o, a ten specyfik mistrzem kropel nie jest.

Ja dlatego przy osuszaniu wspomagam się Elixir-em który zdecydowanie podbija hydro i look.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko Ja myję tak: psikam Ech2o na panel, biorę namoczoną w wodzie z szamponem fibre, składam na 4 i myje. Jak wszystkie strony sa brudne to wyjmuję następna namoczona, a brudną odkładam. Panel wycieram i aplikuję QD. Jak stosuje WG to czasem już i przy wycieraniu psiknę.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bapko Ja myję tak: psikam Ech2o na panel, biorę namoczoną w wodzie z szamponem fibre, składam na 4 i myje. Jak wszystkie strony sa brudne to wyjmuję następna namoczona, a brudną odkładam. Panel wycieram i aplikuję QD. Jak stosuje WG to czasem już i przy wycieraniu psiknę.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Jak WG zachowuje się przy aplikacji na mokro (trwałość, look, kropelki)? Wiem ze producent daje taka możliwość ale nigdy tego nie próbowałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak WG zachowuje się przy aplikacji na mokro (trwałość, look, kropelki)? Wiem ze producent daje taka możliwość ale nigdy tego nie próbowałem
Przy normalnym myciu czesto go dawałem na niedosuszony lakier. Początkowo trochę sie rozmazuje, ale wyciera sie szybciej za to:). Kropelki i look myślę że takie same jak przy aplikacji na sucho. Co do trwałości to się nie wypowiem, nie testowałem.
Jednak odkąd mam PIN Towel Fireball'a to przed aplikacja lakier mam suchy. Szybciej idzie wtedy.
Po Ech2o daje troche przy wycieraniu, a potem już klasycznie jak zwykły QD.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Trzeba tez zdawać sobie sprawę do jakiego typu brudu chcemy używać danej metody.

Dziś bawiłem się na panelu testowym, na którym hoduje zanieczyszczenia z powietrza 😉

Maska obsrana, pełna kurzu, dziwnego Śląskiego osadu, dziwnych grudek na powierzchni. Normalnie czuć tarcie pod mikrofibrą jakby cała powierzchnia miała jakieś pryszcze. Bardzo nie przyjemne uczucie. I mimo obracania MF podczas pchania - mam obawy co łapę w ścierkę a co idzie po lakierze. Więc mycie takie brudu - bez spłukania wcześniej - Waterlessem to dla mnie - dramat.

Spoleruje ją sobie na błysk i zobaczymy ile ryś wpadnie next time.

2020-01-16-15-50-33.jpg
2020-01-16-15-50-38.jpg
2020-01-16-15-50-46.jpg
2020-01-16-15-50-49.jpg
2020-01-16-15-50-53.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dobrze byłoby myć pół maski klasycznie z wycieraniem ręcznikiem do sucha, aby mieć porównanie o ile bardziej agresywne są to metody. Bo to, że z czasem pojawia się rysy, jest dla mnie oczywiste.

Wysłane z mojego Mi A3 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kudlaty86 napisał:

Bo to, że z czasem pojawia się rysy, jest dla mnie oczywiste. emoji846.png

Zgadza się. Mycie metodą tradycyjną, z osuszaniem ręcznikiem również wygeneruje z czasem zarysowania lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eidos71 napisał:

Zgadza się. Mycie metodą tradycyjną, z osuszaniem ręcznikiem również wygeneruje z czasem zarysowania lakieru.

Potwierdzam 😄 w maju robiłem na swoim samochodzie "ONE STEP" i już widzę nawet na dachu jakieś podłużne ryski 😮 😥😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.