Skocz do zawartości

Szampon bez wycierania albo Waterless i Rinseless


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
3 godziny temu, powerf napisał(a):

@D@ViD Tak czy inaczej, płacić 40 czy więcej zł za litr produktu którego się w żaden sposób nie rozcieńcza to wg mnie mało atrakcyjny pomysł. Żeby całe auto lekko zabrudzone umyć, trzeba by minimum pół litra zużyć. Nawet na awaryjne sytuacje wg mnie to przerost formy nad treścią, w takiej sytuacji wolałbym sobie rozrobić np takie ECH2O 1:15 i waterlessem robię całe auto tanio i przyjemnie:)

Bo to jest "waterless" a nie "rinseless". Czyli "bardziej zaawansowane QD". Psikasz i wycierasz 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel No dokładnie, waterless - 60 zł za litr - a żeby całe auto umyć to minimum 0.5l potrzeba, czyli 30 zł za mycie:)

Ekstremalnie nieekonomiczne - a takie ECH2O jako waterless wychodzi kilka zł za litr max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś kiedyś taki przypadek? BRS uległ rozpadowi, druga strona jeszcze gorzej wygląda. Przyznaje, że leżała trochę w ONR i N914, ale to nie przesada? Przy każdym myciu urywają się kostki i rozpada się w rękach. No chyba że jakimś cudem kupiłem podróbkę. Chciałbym uniknąć takiej sytuacji z innymi gąbkami które posiadam do rinselessa. 
 

IMG-2896.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukeu napisał(a):

Miał ktoś kiedyś taki przypadek? BRS uległ rozpadowi, druga strona jeszcze gorzej wygląda. Przyznaje, że leżała trochę w ONR i N914, ale to nie przesada? Przy każdym myciu urywają się kostki i rozpada się w rękach. No chyba że jakimś cudem kupiłem podróbkę. Chciałbym uniknąć takiej sytuacji z innymi gąbkami które posiadam do rinselessa. 
 

IMG-2896.jpg

 

mam ziomka co prowadzi studio i myje ta metoda i ta gabka dzien w dzien ... po 2 latach jego gabka wyglada duzo lepiej niz twoja .. moze reklamacja ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bapko napisał(a):

one jakoś rozpuściły to przy dłuższym leżakowani

Pewnie tu jest przysłowiowy pies pogrzebany. Więc ku przestrodze dla innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bapko napisał(a):

N914 jest na surfaktantach które są agresywniejsze od polimerów w ONR, może one jakoś rozpuściły to przy dłuższym leżakowaniu

Od ponad dwóch lat BRS leży non stop w wiadrze z różnymi szamponami (w tym z 914) i nic się nie dzieje. Moim zdaniem to nie wina gąbki, ani szamponu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się ADS. Co wg was jest obecnie numerem 1 na rynku - albo inaczej - co byście wzięli, gdybyście mieli kupić kolejnego rinselessa? McKees, DIY, czy może ADS? Najbardziej zależy mi na domywaniu i poślizgu podczas mycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się ADS. Co wg was jest obecnie numerem 1 na rynku - albo inaczej - co byście wzięli, gdybyście mieli kupić kolejnego rinselessa? McKees, DIY, czy może ADS? Najbardziej zależy mi na domywaniu i poślizgu podczas mycia

DIY na ten moment według mnie numer 1. Blisko na drugim N914


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 mógłbyś je krótko opisać i porównać? Cena gra mocno na niekorzyść DIY, a galona nie zamierzam brać, bo rzadko myję rinselessami

DIY lepiej zrzuca syf na dno wiadra, poślizg porównywalny, domywanie, ciężko stwierdzić, myśle, że porównywalne, może z delikatnym wskazaniem na mckees. Oczyszczanie gąbki porównywalne. Fakt, że DIY jest zarówno polimerowy jak i „surfaktantowy” jakoś tak lepiej na serduszku brzmi jeden i drugi to dla mnie topka w tej chwili jak byś chciał galona DIY na spółkę wziąć to możemy się dogadać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 na razie galon w scs i tak niedostępny, ale jak coś, to będę pamiętał, do kogo uderzyć. No i w sumie zastanawiam się, czy nie lepiej wziąć McKees właśnie ze względu na brak polimerów, przydatna rzecz przy polerowaniu i aplikowaniu powłok bez garażu

Podobnież nic po sobie z tych polimerów nie zostawia - jest „czysty” jak mckees automotive care mają galona jak coś


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@imola33 od siebie również polecę DIY. Kupiłem chwilę po tym jak pojawił się SCS i od tamtej pory inne szampony (ADS i NoRinse) stoją nie używane. Super sprawdza się jako roztwór do czyszczenia padów, bo jest szamponem zupełnie czystym. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY bardzo fajna rzecz, N914 zresztą też, używam naprzemiennie i nie widzę jakichś wyraźnych różnic między nimi. Oba są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


DIY na ten moment według mnie numer 1. Blisko na drugim N914


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Popieram. Moim zdaniem DIY oczko wyżej niż Mckees.

Patrz jaki syf dziś miałem w wiadrze, a jak wygląda gąbka.

IMG20240317103429.jpg.ca8e006ef2d6fd271598ce1ba5e8425c.jpg


Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Moim zdaniem oczko wyżej Mckees.


Czyli, że mckee’s lepszy niż DIY? bo ta informacja poprzedzona „Popieram” nie do końca jest dla mnie jasna tak czy tak to są dwa topowe rinselessy w moim odczuciu, wskazywania jakichś większych różnic to już dzielenie włosa na czworo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zerowe doświadczenie z rineslesami, ale raz używałem DIY do mycia samochodu i było całkiem fajnie. Kupiłem go właśnie głównie do pad washera gdzie sprawdza się idealnie. Jak wykoncze mała butelkę to pewnie galon zamówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.