Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2019 o 13:10, Adaszek96 napisał:
W dniu 4.02.2019 o 10:12, BRK napisał:
Do szarego metalika jaki wosk, do ciemnych czy jasnych lakierów?

Jak posmarujesz woskiem do ciemnych lakierów karoserie o kolorze białym to nie zrobi się czarna. Też uważam, że to tylko marketing.

Taki pewny jesteś ? 😉

https://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=352299

DSC_0410.jpg 

image001.jpg 

 

@BRK wszystko zależy od producenta i jakich dodatków używa w produktach. Celowo zapytałem czy chodzi o softa99 bo tam są dodatki maskujące rysy w ciemnych a nie typowe barwniki.

Natomiast u innych producentów woski potrafią mieć dodatki barwiące. Przykład powyżej. 

Nie licząc Dodo, potraktuj biały samochód Blackfire BlackICE albo Chemical Guys Black Wax i zobacz co z tego wyjdzie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2019 o 13:52, wanraf89 napisał:

Fusso napewno a collonite nie moge sie wypowiedziec...sa lepsze woski zimowe niz ta pasta do butow...polecam bilt hamber double speed wax 🙂 

A który z nich to pasta do butów?

 

W dniu 7.02.2019 o 12:01, BRK napisał:

Collinite 476s i SOFT99 Fusso Coat 12 Months Light Wax zostawiają nalot na czarnych plastykach i uszczelkach?

Fusso nie miałem, ale jak Kiwami pierwszy raz porównałem z Colli to pierwsze wrażenia były takie, że Colli nie zostawia białego pyłku jak i własnie białego osadu na uszczelkach czy plastikach... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, soulem napisał:

A który z nich to pasta do butów?

 

Fusso nie miałem, ale jak Kiwami pierwszy raz porównałem z Colli to pierwsze wrażenia były takie, że Colli nie zostawia białego pyłku jak i własnie białego osadu na uszczelkach czy plastikach... 

Co do collonite nie moge sie wypowiedziec...wiec wychodzi na to ze fusso capi i nieprzyjemnie sie z nim pracuje...a dsw tez nie pachnie kwiatkami ale wynagradza co latwoscia pracy lookiem i wytrzymaloscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów , 
W związku że sezon letni tuż tuż , mam pytanie jaki wosk polecacie aby nadać samochodowy fajny wet look i zabezpieczyć go na 2-3 mies. Wcześniej używałem fusso ale miałem problem na granatowym bmw robiły się mazy ( próbowałem wszystkich możliwych kombinacji ). Myślałem nad KIWAMI , w grę też wchodziłby zymol titanum ( ale nie występuje już w samplach). I drugie pytanie co polecicie na biały lakier akrylowy do odrestaurowanego 30 letniego BMW, dotychczas po malowaniu nałożona powłoka kwarcowa od Tenzi i spisuje się dobrze, wiem że na akrylach nie ma jak poszaleć ale w grę wchodzi dobre zabezpieczenie + lustro 🙂 . Najlepiej jeśli wosk spełni zadanie na 2 autach żeby nie wydawać zbędnej kasy która można przeznaczyć na inne kosmetyki 🙂 

20180429_144545.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale sprzedam - użytkownik Eryczek ma zymola tytanium sampler do sprzedania 

 

tylko ze do zymola must have cleaner od nich bo inaczej lipa , z mojej strony mogę ci polecić Angelwax body / desirable , tez jest małe opakowanie do zakupienia , musisz popróbować 😁 = have fun 👍😎

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, blady666 napisał:

W dziale sprzedam - użytkownik Eryczek ma zymola tytanium sampler do sprzedania 

 

tylko ze do zymola must have cleaner od nich bo inaczej lipa , z mojej strony mogę ci polecić Angelwax body / desirable , tez jest małe opakowanie do zakupienia , musisz popróbować 😁 = have fun 👍😎

Posiadam cleaner Prima Amigo według mnie świetny ( ładnie wyciąga głębie i fajnie maskuje defekty ) . Dziękuje  bardzo za info o zymolu , czekam jeszcze na inne propozycje aby coś wybrać konkretnego , zastanawiam się nad propozycją kolegi czyli Wolfgang , na zdjęciach zacne efekty 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja będzie "gruba cenowo", ale (tak mi się wydaje) idealna na akryl i biel: Waxaddict Quartz. Trwały i dający efekt. Co prawda drooogi... A z tańszej i mniej trwałej opcji:

3 godziny temu, Chat napisał:

Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Eidos71 napisał:

Moja propozycja będzie "gruba cenowo", ale (tak mi się wydaje) idealna na akryl i biel: Waxaddict Quartz. Trwały i dający efekt. Co prawda drooogi... A z tańszej i mniej trwałej opcji:

 

Cena kosmos 🙂 ale dziękuje 😉 Ogólnie sporo czytałem i zastanawiam się nad 3 woskami :
- ZYMOL Titanium
- Soft99 Kiwami
Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.