Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

@_arek_ ogólnie system 3D dobrze współgra o ogólnie dostępnymi padami polerskimi w tym również z gąbkami 3D.

Jeśli chodzi o twarde lakiery futro/twarda pianka ACA 500 / AAT 501, (w razie czego ONE) i następnie na gąbkach typu polishing/finishing AAT 502.

Miękkie lakiery, w zależności od stanu lakieru stosujemy podobne połączenie (zdarza się często, że ONE + AAT 502 robi mega korekty ;-) ).

Skuteczność i możliwości tego systemu są naprawdę bardzo duże.. kwestia podejścia 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.05.2019 o 13:11, _arek_ napisał:

Pany potrzebuję pomocy... Chciałbym wskrzesić mój arsenał, co prawda mam jakieś gąbki, ale to już raczej śmietnik - mam jeszcze URBANY.... 

Jaki gąbki i futerko będące teraz na rynku możecie polecić na rotację do tych past ??  Generalnie wypadłem już dawno z obiegu i nie wiem co teraz dobrego się pojawiło....

NAT, Detailing Mafia, Lake Country, Scholl, Royal Pads, Rupes, Koch chemie i tak w nieskończoność... wybierz sobie na własną kieszeń

Urbany to chyba teraz Honeycombination

 

Z zagranicznych lubię Koch chemie, mają fajną relację ceny do jakości.

A jak ma być tanio to polskie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku systemu 3D, każda z tych past na futrze będzie skuteczna AAT501, ACA500 i ONE Hybrid&Compound, zarówno na DA jak i rotacji.

Później ewentualnie wykończenie AAT502 / ACA 520 i mamy na większości lakierów super wykonaną pracę.

ps.

Kilka osób pytało właśnie o pastę ACA520 i pojawiła się w sprzedaży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@salvien dobrze sprawdzą się znane niebieska (ewentualnie FP Pro-wool jeśli lakier twardy)/ czerwona a w razie czego można zakupić żółtą.

Świetne jakościowo, ale nieco droższe są LC niebieska/czerwona i 3Ddark purple/czarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rudi0018 napisał:

@ShiningCar Jaki maksymalny okres czasu po otwarciu można korzystać z past ONE i AAT 502, czy dobrze przechowywane mogą stać sobie spokojnie 2-3 lata?

Nie wiem jak 3D, ale miałem pasty różnych firm i po otwarciu wykorzystywałem je 2-3 lata później i spełniały swoje zadanie 😉

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim teście na kawałku maski chyba muszę potwierdzić większość o ile nie wszystkie zalety past 3D (mam ACA500 i ACA520).

1wsze - wycieranie - wziąłem do tego celu najgorsze i najwredniejsze co mam (nienadające się do niczego mikrofibry z Tesco) i przy odrobinie wytrwałości można wytrzeć obie pasty przy czym 500tkę łatwiej i szybciej

2gie - 500tka jest tak mocna, że na rotacji i zielonej gąbce 3M (najtwardsza) zbiera z 19-letniego lakieru Audi najgrubsze możliwe do usunięcia rysy (Clear Cut robił to nieco słabiej, Menzerna FG400 co najwyżej średnie ruszała)

3cie - 520tka zarówno na różowym NAT-cie i na czarnym waflu 3M pozostawia całkiem niezłe wykończenie i przy okazji zbiera także niewielkie rysy, na czymś miękkim pewnie i one-stepa można tym zrobić

 

Za jakiś miesiąc czeka mnie usuwanie wtrąceń z lakieru i polerka przed powłoką/woskiem więc wtedy będę mógł coś więcej napisać - na razie wiem tyle, że do twardych lakierów taki zestaw spokojnie się nada, czego niestety nie mogę napisać o pastach Menzerny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już 520 zdziwiła tym, że niby to pasta finish/polish i bardzo twardy lakier a usunęła nawet mięciutkim waflem jakieś rysy, gdzie Menzerna 2500 w zasadzie nie była w stanie nic zrobić. Oby tylko dawała dobry finish również na miękkim niefabrycznym lakierze i wtedy będę w szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, amigo napisał:

Witam Jakieś promocje na te pasty będziecie mieli? Chciałem przetestować te 3D Car ale jak patrzę na ceny to delikatnie mówiąc bardzo drogo. Z takimi cenami niestety rynku 3D nie zdobędzie.

Hmmm jak próbowałem kupić, to były przetrzepane stany magazynowe, więc ktoś to kupuje.
Kup spróbuj, popracuj zanim zaczniesz narzekać na cenę, bo komfort pracy (brak pyłu, docieranie) to bajka i znajdą się ludzie, którzy to docenią.
 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, amigo napisał:

Z takimi cenami niestety rynku 3D nie zdobędzie.

Przyzwoite ceny miał Koch Chemie 8,5,2... ale już nowa seria jest droższa 9, 6,3

Jak się popatrzy na inne marki typu Sonax, Scholl, Meguiars, Angelwax, CarPro to ceny są dość zbliżone. Firmy/studia wybiorą takie pasty, którymi efektywnie się pracuje i dostaną dobry rabat.

Pasjonaci przy tak małych różnicach wybiorą po prostu taką pastę, z którą im się dobrze pracuje.

 

Godzinę temu, Ari napisał:

narzekać na cenę, bo komfort pracy (brak pyłu, docieranie) to bajka i znajdą się ludzie, którzy to docenią.

Brak pyłu i łatwe docieranie oferuje już wiele firm chociażby CarPro, Angelwax, TacSystem... itd.. w zasadzie w pastach nowych generacji efektywność i komfort pracy stają się standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ghost napisał:

Brak pyłu i łatwe docieranie oferuje już wiele firm chociażby CarPro, Angelwax, TacSystem... itd.. w zasadzie w pastach nowych generacji efektywność i komfort pracy stają się standardem.

Hmmm no nie wiem, czy Koch poszedł w stronę nowych standardów. Anglewaxa też używam, ale finisz 3D 502 to czysta poezja i jest zbliżona pracą do Sonaxa PF. Dla mnie również pod względem pracy na kłopotliwych lakierach jest kozacka a to dopiero pierwsze moje kroki z tą pastą. Pożyjemy, zobaczymy.

  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.