Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ari napisał:

Hmmm no nie wiem, czy Koch poszedł w stronę nowych standardów. Anglewaxa też używam, ale finisz 3D 502 to czysta poezja i jest zbliżona pracą do Sonaxa PF. Dla mnie również pod względem pracy na kłopotliwych lakierach jest kozacka a to dopiero pierwsze moje kroki z tą pastą. Pożyjemy, zobaczymy.

Nowej serii Kocha nie miałem jeszcze okazji testować dlatego jej nie wpisywałem w tym kontekście (aa w kontekście niemałej ceny). Starszy H8.02 potrafił delikatnie sypnąć pyłem, ale nie zawsze i nie uporczywie, jak na cięcie to przyzwoicie mało bałaganu zostawiał. Za to w kontekście wykończenia to ich legendarne Antiholo M2.01 zostawia wg mnie jeden z najlepszych połysków.

 

Kozackimi pastami jak dla mnie są:

CarPro ClearCut, bardzo mocno cięcie, rewelacyjne wykończenie jak na typ pasty agresywnej, zero pyłu, łatwe docieranie, w sumie to nie miałem się czego czepić.

Tac System AllInOne  - nie ma mowy o pyle, skutecznie usunęła hologramy i zostawiała piękny finish, łatwość pracy na wszelkich maszynach i na wszystkich rodzajach lakierów, od twardego audi przez średnie po miękkie. Bajecznie się dociera. Cena 70 za pół litra też rewelacja. Czepiłbym się tylko klasyfiacji tej pasty, wg mnie jest błędnie opisana jako One step, na to za mało wycina ryski, jest delikatna, wg mnie to fnish. Mając doświadczenie z tą pastą bardzo ubolewam, że reszta oferty Refinish jeszcze nie dotarła do naszego kraju.

 

O 3d słyszałem dużo dobrego dlatego podobnie jak nowe kochy na pewno będę testował, nie umkną mi 🙂

Mój poprzedni post miał ogólnie na celu podkreślenie, że większość wymienionych firm trzyma podobne ceny, a 3D nie są wyjątkowo wysokie. Powiedziałbym, że takie same jak innych w górnej półce premium.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ari napisał:

finisz 3D 502 to czysta poezja i jest zbliżona pracą do Sonaxa PF. Dla mnie również pod względem pracy na kłopotliwych lakierach jest kozacka a to dopiero pierwsze moje kroki z tą pastą. Pożyjemy, zobaczymy.

Pasty 3D cechuje wysoka jakość, skuteczność, przyjemność z pracy i duże możliwości/uniwersalność.

Dziś nawet rozmawiałem z klientem, który od samego początku, jak tylko się pojawiły na rynku używa tych past i po przerobieniu dziesiątek aut postawił głównie na ten system min ze względu ma wymienione wyżej cechy. Wystarczy je spróbować, bardziej poznać żeby z dużą przyjemnością podchodzić do każdych kolejnych projektów.

Pasty 3D w odniesieniu do nieco wyższych cen cechuje również wydajność 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę własnie butelkę H9 Kocha i nie potrafię zrozumieć w czym jest lepsza od H8 , a cena o 25% większa 🤔 Na bank nie kupię jej po raz drugi .  Poczekam na jakieś "promo -15 %"  i biorę na testy 3D ONE i sprawdzoną już 500 .  Na razie przy tej pogodzie nawet nie chce się wchodzić do garażu 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2019 o 13:26, Ari napisał:

Hmmm jak próbowałem kupić, to były przetrzepane stany magazynowe, więc ktoś to kupuje.
Kup spróbuj, popracuj zanim zaczniesz narzekać na cenę, bo komfort pracy (brak pyłu, docieranie) to bajka i znajdą się ludzie, którzy to docenią.
 

Nie sztuka nakupić drogich past i potem je w kąt postawić. Czy ta pasta 3D jest dobra to się okaże za dłuższy czas ponieważ teraz może działać marketing itp. Nie spotkałem za bardzo polskich filmików z użytkowania tej pasy. Zagraniczne filmiki pochodzą głównie od samej firmy. Jeden filmik oglądałem testera pas to 3d były wysoko ale przegrały z sonaxem.

Szkoda, ze firmy nie chcą udostępniać micro próbek jak powiedzmy na 1 auto. Powiedzmy takie tubki 20-40 ml. wystarczy na przetestowanie danej pasty.

 

Jak zaczynałem przygodę z polerowaniem to prym wiodły menzerny, a teraz coraz mniej o nich się słyszy (marketing). Na przykład w moim mieście prym wiedzie jeszcze 3M można powiedzieć, że zielony korek to podstawa prawie u każdego.  

Jeszcze kilka lat temu jak zagłębiałem temat polerowania i past to opierano się o 3 pasty + anty hologram + wosk. Dziś po kilku latach wszystko idzie w kierunku 2 past + wosk. Za kilka lat dojdziemy do takiego systemu 1 pasty + wosku. Niestety czas to pieniądz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amigo nie każdy produkt/marka, który działa może mieć za sobą i wszędzie gro osób, które produkty cicho lub głośno w jakiś sposób promują.

W skrócie, z marką 3D my polubiliśmy się od pierwszego kontaktu. A za co?

Skuteczność (minimalna ilość wypełniaczy, nawet w przypadku Speed 3in1), efekt końcowy, przyjemność podczas pracy (rozprowadzenie, polerowanie, docieranie) i uniwersalność.

Ten ostatni punkt podnosi praktycznie każdy, kto miał okazję spróbować tych past - mam na myśli głównie pasty polishing/finishing AAT502, ACA520, ONE Hybrid&Compound, Speed i niekoniecznie mus pracy z miękkimi gąbkami bo nawet na twardszych wykonują świetną pracę. Pasty typu cutting też da się lubić, kwestia ich poznania 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrosłem na pastach menzerna i  zawsze przeszkadzał mi pył jaki trzeba było z zakamarków usuwać , potem Koch i Sonax  , tu bez pylenia i wydawało mi się ze to mi starczy 😉  No i zjawił się tu taki z pastami 3D  i zniszczył mi światopogląd na  temat past 🙂  Pasty 3D robią może i robotę ścierną taką co Koch i Sonax ale dotarcie , to już inna liga! Dobra mf , jeden nawet nie mocny ruch i po robocie!  Ostatnio kończyłem butelkę Sonaxa 0406 i naprawdę się cieszę że się skończyła 😉  O ile pracę z nią mogę przeżyć , to pozbycie się jej resztek z pada ... ehh po co się męczyć?  Pady z 3D można w 15 s oczyścić zwykłym APC i szczoteczką do rąk. 

 

PS; co do próbek 30-50ml , to jak z innymi produktami taka ilość jest proporcjonalnie kilkukrotnie droższa niż nawet mała
normalna butelka . Kup pastę 250ml , zrób autko i wystaw na giełdzie nadwyżkę , bo tak stracisz mniej kasy 😉 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zaoszczędzenie IPY i ścierek przy czyszczeniu 3D w porównaniu z Menzerną da porównywalną cenę zakupu obu past. Do tego mniejszy wybór i mniej "nieudanych zakupów", bo sam sugerowałem się tym, że Menzerna wymaga 3 past i wziąłem 400 (który wykończenie zostawia na poziomie ich past polishowych) do tego niepotrzebnie 2500 (która po 400tce już nic nie ma do roboty) i na wykończenie 3800. Mała siła cięcia 400tki względem ACA500 to dodatkowy minus, bo trzeba się posiłkować czymś jeszcze mocniejszym na twardym lakierze i dokupiłem CarPro ClearCUT ... lepiej kupić 2 droższe pasty dające te same efekty w szybszym czasie i finalnie niższym kosztem i nakładem pracy. Finalnie na twardym lakierze CP CC + 400 robiły robotę a na testowym, powtórnie malowanym, elemencie 400 + 3800 więc potrzeba 3 past do ogarnięcia każdego typu lakieru, gdzie ACA500 + 520 działają na obu lakierach i dają te same efekty w krótszym czasie choćby z racji łatwiejszego usuwania resztek a i samo polerowanie wymaga raczej mniejszej ilości przejazdów (nie liczyłem ani nie mierzyłem czasu - takie odnoszę wrażenie).

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005, jeśli masz na myśli 3D One Hybrid Compound&Polish, to pasta bardzo uniwersalna i zmieniasz podczas pracy tylko pady a pasta cały czas pozostaje ta sama od futra do miękkiej gąbki wykończeniowej. Nie zawiera wosku.

Bardzo skuteczna w przypadku miękkich lakierów i twardych ze średnimi zarysowaniami. Pozostawia bardzo ładnie wykończoną powierzchnię, łatwo się dociera.

Do mocniejszych zarysowań skuteczniejsze będą AAT501 (rotacja) lub ACA500 (DA).

SPEED All in One to pasta zawierająca w sobie wosk. Zawiera bardzo mało wypełniaczy, dociera się jak dobry wosk i doskonale radzi sobie nawet na twardej gąbce, ale wycina mniej niż ONE (choć jak na pastę 3w1, subiektywnie, radzi sobie najlepiej, ze wszystkich które  znam).

Wyżej pisałem o tym, że jeśli ktoś bliżej pozna pasty z tego systemu może z przyjemnością podchodzić praktycznie do każdego lakieru i w dużej mierze zapomnieć o schematach 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShiningCar aat501 na da 15' potnie twardy lakier czy raczej nie? Głupie pytanie, wiem. Więc może czym różnią się pasty? 😂 Może jeszcze uda mi się ogarnąć żeby wziąć ACA a AAT oddać. Czy różnicy wielkiej nie odczuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sT3VE, ACA500 jest nieco bardziej zaawansowana w składzie i skuteczniejsza, jednak jakości AAT501 absolutnie nie umniejszam.

Myślę, że warto spróbować na twardej gąbce lub w połączeniu z futerkiem np. FP Pro-wool / LC fioletowe.

Jeden z klientów, który dysponuje wszystkimi pastami 3D (i sporą częścią innych popularnych systemów) używa ich praktycznie od samego początku i ACA500 stała się jego ulubieńcem. Jako pomoc AAT502/ACA520 plus ONE i okazuje się, że większość z wcześniej używanych leżakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamówiłem na testy ACA500     no i .   

Mam wrażenie że jest słabsza od Kocha h8      czy coś źle robię?

Testowane na DA i rotacji

W necie po testach wychodzi że jest mocniejsza  nawet od Sonaxa Cut max  .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.