Skocz do zawartości

3D Car Care - Pasty Polerskie


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

@shinekamcar, dzięki za pokazanie! Jak na pastę 3w1, Speed robi czasami niesamowite rzeczy a w dodatku wypełniaczy zawiera praktycznie nic..

Próbowałeś kiedyś na nieco twardszej niż pośrednia gąbka? Na niektórych lakierach to połączenie też potrafi zaskoczyć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2019 o 16:01, ShiningCar napisał:

@shinekamcar, dzięki za pokazanie! Jak na pastę 3w1, Speed robi czasami niesamowite rzeczy a w dodatku wypełniaczy zawiera praktycznie nic..

Próbowałeś kiedyś na nieco twardszej niż pośrednia gąbka? Na niektórych lakierach to połączenie też potrafi zaskoczyć 😉

Tak próbowałem i rezultaty równie dobre wszystko oczywiście zależy jaki lakier, gąbka czasami robi dodatkową robote;) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2019 o 21:11, ShiningCar napisał:

Świetnym uzupełnieniem tego zestawu jest AAT 502, moim skromnym zdaniem najlepsza pasta wykończeniowa na rynku, która co ciekawe, w niektórych przypadkach nawet na nieco twardszej gąbce potrafi wykonać niesamowite rzeczy.

Czy ta pasta AAT 502 nadaje się na one step na miękkim lakierze Hondy na jakieś średniej/średnio-miękkiej gąbce? Czy lepiej iść w ONE? 

Czym różni się seria AAT od ACA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One, świetna pasta. Fajnie pachnie, dociera się bajka, lepiej niż nie jeden wosk, praktycznie nie pyli, nie wypełnia, nie brudzi uszczelek, dobrze tnie i pięknie wykańcza. Miałem w zanadrzu antiholo, ale nie był potrzebny i pięknie wyszło na rotacji. Pady niebieski i czarny nat. Jedynie na dołach drzwi i masce wspomagałem się aca500.

f33552b639111bc6med.jpg

2x wymyte SG scan.

2cae4bb951794e24med.jpg

Wybaczcie za jakość i kadry, ale zdjęć to ja nie umiem robić.

12b5a4f445bcabd7med.jpg

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 tak ja piszą koledzy wyżej, ONE Hybrid&Compound jest na tyle uniwersalny (używasz 1 pastę zmieniasz tylko gąbki futro/cutting/polish/finish) że będzie bardzo dobrą opcją bo z pewnością w razie potrzeby ściągnie nieco większe defekty niż AAT502 przy podobnym wykończeniu.

Wiem jednak o potwierdzonych przypadkach kiedy AAT502 na twardszych gąbkach robiło również niesamowitą robotę, także ogólnie system polerski 3D jest MEGA uniwersalny i zdecydowanie wychodzi poza przyjęte schematy 😉

Seria ACA w systemie 3D pozycjonuje się nieco wyżej m.in. ze względu na skuteczność i nieco lepsze wykończenie niż AAT.

Dodatkowo ACA 500 usuwa głębsze rysy czy zadrapania bez generowania dużej ilości ciepła. Jest wystarczająca agresywna aby korygować najtwardsze nowe ceramiczne bezbarwne powłoki i udoskonalona do tego stopnia, że nawet cienkie warstwy lakieru (do granic możliwości) nie są przecinane.

Ogólnie połączenie ACA 500 (choć AAT501 też braku skuteczności nie można zarzucić) + AAT502 + ONE Hybrid&Compound / SPEED jako pomoc doraźna, wdrożyło już sporo osób i spisuje się bardzo konkretnie 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShiningCar Zrobię mały offtopic, ale mam nadzieję, że nic złego się nie stanie. Jak porównasz system 3D do Menzerny i Koch'a? Pod względem czy pylą, czy są mokre, ilości wypełniaczy, łatwości wymywania? Jest coś lepszego niż 3D, czy 3D dla amatora jest o wiele lepszym rozwiązaniem od Menzerny i Kocha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pasty 3D mało pylą, przyjemnie się nimi pracuje, docierają się bajecznie łatwo a wypełniaczy zawierają bardzo mało.

Rynek daje wybór, 3D to jedna z tych skuteczniejszych opcji, zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów, warto sprawdzić jego możliwości.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę od siebie, że komfort pracy jest całkiem inny względem 3d a menzerna. 3d mniej zapycha pady, można długo na nich pracować, lakier mniej się grzeje, pylenie praktycznie zerowe (wcześniej po fg400 po jednym elemencie miałem więcej pyłu niż teraz po 2 etapach na całym aucie po 3d), spokojnie możesz robić 2-3 elementy i potem przejść do bezproblemowego docierania. Po 2 krotnym przemyciu na bogato SG scan, 0 zmian. Aca500 pachnie jakby wiśniami?

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padnie na pewno na pastę 3D, teraz tylko czy AAT502 czy ONE. 😉 

@ShiningCar kiedy można spodziewać się dostępny AAT502? 

Na ile aut typu Accord wystarczy Ok 250 ml opakowanie na one step? Bo mam do zrobienia accorda, polo i fabia i nie wiem czy wystavzy małe opakowanie czy od razu duże brać 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sparco0 napisał:

3d mniej zapycha pady

Oprócz tego co już wyżej napisano dodam że bardzo łatwo ją wymyć z gabki , czyli psiknięcie APC  , chwila na działanie chemii , mała szczoteczka . kilka ruchów i po robocie .

12 minut temu, rudi0018 napisał:

nie wiem czy wystavzy małe opakowanie

Spokojnie starczy mała butelka.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rudi0018 napisał:

@ShiningCar kiedy można spodziewać się dostępny AAT502?

Małe opakowanie AAT502 będzie dostępne za około 2 tygodnie, 946ml jest dostępne.

W nowej dostawie będzie również ACA520 o którą część z Was również dopytuje 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się skusiłem na 3D ACA 500 i One step, póki co wypróbowałem tą pierwszą razem z flexipads pro wool i niebieską gąbką ADBL na DA 15mm i robi robotę, polecam 🙂

Dwie foty podglądowe, SAAB 9-3, wcześniej była korekta ADBL ONE STEP + Koch H8 na tej samej maszynce.

fhjvlbZ.jpg

JB4RrR3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ShiningCar napisał:

ACA500 ? Bo ona wykończenie też ma bardzo konkretne

Czyli ACA500 swoją mocą, to taki odpowiednik Menzerny FG400? Usuwa w miarę mocne zarysowania i pozostawia dobre wykończenie (na poziomie FG2500) czy może jego zakres mocy jest przesunięty/poszerzony w którąś ze stron? Pomijam już samą pracę, bo każdy chwali 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElSor, tak, ACA500 to odpowiednik FG400, ale w mojej ocenie, skuteczniejszy.

Jak w przypadku Menzerny czasami trzeba użyć właśnie czegoś pośrodku, żeby wykończenie było ok, tak w 3D, użycie połączenia ACA500 + AAT502 daje takie właśnie rezultaty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pany potrzebuję pomocy... Chciałbym wskrzesić mój arsenał, co prawda mam jakieś gąbki, ale to już raczej śmietnik - mam jeszcze URBANY.... 

Jaki gąbki i futerko będące teraz na rynku możecie polecić na rotację do tych past ??  Generalnie wypadłem już dawno z obiegu i nie wiem co teraz dobrego się pojawiło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.