Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie będzie to samo bo dla mnie identyczny🤔.niby 50W ma więcej poboru mocy no i rurę plastikową, w sumie cena sporo niższa ale przesyłka odstrasza.Na alledrogo jest też za tyle i nie wiem czy to nie to samo a ze smartem wysyłka free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie chciałem tylko tak informacyjnie przestrzec potencjalnych kupców Profi 50.1. Kupiony w zeszłym roku (kwiecień?), od tamtej pory zrobiłem nim nie więcej niż 10 prań (stawiam, że było to coś w okolicach 7) i po mniej niż roku użytkowania pękła głowica w pompce wody (na zdjęciu). Nowa w granicach 400pln...

 

Czuję się zobowiązany napisać o tym, bo wcześniej bardzo zachwalałem tutaj 50.1 ale jak widać nie ma rzeczy idealnych...

IMG_20210509_161038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2021 o 21:26, RoBee napisał:

Ja w sumie chciałem tylko tak informacyjnie przestrzec potencjalnych kupców Profi 50.1. Kupiony w zeszłym roku (kwiecień?), od tamtej pory zrobiłem nim nie więcej niż 10 prań (stawiam, że było to coś w okolicach 7) i po mniej niż roku użytkowania pękła głowica w pompce wody (na zdjęciu). Nowa w granicach 400pln...

 

Czuję się zobowiązany napisać o tym, bo wcześniej bardzo zachwalałem tutaj 50.1 ale jak widać nie ma rzeczy idealnych...

IMG_20210509_161038.jpg

 

Daj do regeneracji, koszt około 60 zł, lub nową Gotec za 179 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 20:38, Wojteksw napisał:

Zmień na tą od Karcher Puzzi 10/1

ona ma 1.7 bar ta oryginalna ma 4.8....

Jak kupiony w kwietniu ubiegłego roku to jeszcze na gwarancji powinien być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona ma 1.7 bar ta oryginalna ma 4.8....
Jak kupiony w kwietniu ubiegłego roku to jeszcze na gwarancji powinien być
A i owszem jest, tylko ja mieszkam w Norwegii i jak mam im to wysłać na gwarancję i jeszcze sobie odesłać spowrotem, to za tą kwotę kupię nowy 50.1!

Co do pompki to masz rację, ta w 50.1 jest mocniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się spierał co do ciśnienia 4.8 bar, ale myślę, że napisano trochę na wyrost. Stosując pompkę od Puzzi 10/1 można dopasować odpowiednie dysze Tee Jet płasko strumieniowe, będzie ładnie rozpylać płyn. Pompki często padają przy stosowaniu nie odpowiednich płynów piorących, szczególnie zawierających krzemiany.

Ja kupując Karcher Puzzi  10/1 sugerowałem się dostępnością części i możliwością samodzielnej konserwacji. W 50.1 aby dostać się do silnika trzeba wykręcić 29 śrubek, a w Puzzi dosłownie kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz zakupiony wybór padł na techkar ,cena mała bo 399zl.Jestem po testach na dywanie jak narazie jestem zadowolony bo robi to co ma robić.Jedynie jak narazie mogę się przyczepić do 2 rzeczy pierwsza to złączki w odkurzaczu,na zdjęciu są metalowe a ja mam plastikowe (choć na razie nic nie przecieka)i druga sprawa rura jest plastikowa ta długa przy próbie odkurzania i mocniejszego docisku gnie się.Pozostało mi tylko dobór jakiegoś pre-sprayu bo jak narazie mam tylko rm760.

Wyczytałem też tu na forum że niektórzy dodawali płyn do płukania typu lenor aby zapach zostawał po praniu.Czy taki płyn nie wpłynie negatywnie na trwałość pompki i czy to ma sens.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, calypso83 napisał:

Odkurzacz zakupiony wybór padł na techkar ,cena mała bo 399zl.Jestem po testach na dywanie jak narazie jestem zadowolony bo robi to co ma robić.Jedynie jak narazie mogę się przyczepić do 2 rzeczy pierwsza to złączki w odkurzaczu,na zdjęciu są metalowe a ja mam plastikowe (choć na razie nic nie przecieka)i druga sprawa rura jest plastikowa ta długa przy próbie odkurzania i mocniejszego docisku gnie się.Pozostało mi tylko dobór jakiegoś pre-sprayu bo jak narazie mam tylko rm760.

Wyczytałem też tu na forum że niektórzy dodawali płyn do płukania typu lenor aby zapach zostawał po praniu.Czy taki płyn nie wpłynie negatywnie na trwałość pompki i czy to ma sens.?

Producenci nie zalecają używania środków pieniących 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2021 o 14:09, alexander.p napisał:

A mi właśnie dzisiaj padł 2,5letni ostro katowany clatronic, a dokładnie pompa, nie podaje,nie słychać jej. Może płukanka pomoże 😞

On ma chyba 3 lata gwarancji  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu zostałem posiadaczem odkurzacza Hyundai VC5750.

Udało się już zrobić pierwsze pranie. Jak na razie tylko kanapa w domu i 6 krzeseł.

Odkurzacz jak za tą cenę (zaznaczam, że nie mam porównania do innych odkurzaczy) całkiem niezły jakościowo.

Pracuje się nim też dobrze. Po odpuszczenie spustu jeszcze kilka-kilkanaście kropli wylatuje z dyszy rozpylającej i jest to trochę wkurzające.

Niestety pod koniec prania z miejsca zaznaczonego strzałką zaczęła wylatywać brudna woda. Zbiornik nie był pełny, ale nawet po jego opróżnieniu nic się nie zmieniło.

Czekam na jakąś odpowiedź sprzedawcy.

2021-08-07_11h26_55.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez turbinę przechodzi woda, to w niedalekiej przyszłości będzie awaria turbiny. Przyczyną może być zapełniony zbiornik brudnej wody i brak odcięcia na pływaku zabezpieczającym (jeżeli taki posiada) lub używania środków piorących, które wytwarzają zbyt dużo piany, takich należy unikać. W odkurzaczach gdzie zbiornik na brudną wodę jest niewidoczny trudno jest ocenić wielkość napełnienia brudną wodą, praktycznie brak kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.