Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

to tamte podane  się nie nadają czy jak ?
 to może jeszcze jakieś inne - nie patrzmy na ceny. Chciałbym nim zarówno odkurzać jak i prać różnego rodzaju powierzchnie.
 
Profi 50.1 EW to ekstraktor, a nie 2w1. Od serii 50.1 różni się dodaniem czujników, które pomogą go nie zepsuć niedoświadczonemu użytkownikowi (zmiana na +, ale cena mocno w górę).

7.0 max nie znam, ale jest to rozwiązanie gorsze od 50.1, a George jest tylko nieznacznie gorszym ekstraktorem od 50.1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RoBee napisał:

Profi 50.1 EW to ekstraktor, a nie 2w1. Od serii 50.1 różni się dodaniem czujników, które pomogą go nie zepsuć niedoświadczonemu użytkownikowi (zmiana na +, ale cena mocno w górę).

7.0 max nie znam, ale jest to rozwiązanie gorsze od 50.1, a George jest tylko nieznacznie gorszym ekstraktorem od 50.1

czyli george to 2 w 1 czy nie  ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć, musiałem założyć nowe konto bo niestety moje stare z niewiadomym przyczyn zostało zawieszone albo możliwe że po prostu nie pamiętam hasła... 😛od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna odkurzacza piorącego. Czy ktoś z Was może używał odkurzacza piorącego z Lidla i może coś oni więcej powiedzieć? Tak wiem, każdy poleca numatica albo Profi ale nie zamierzam porównywać odkurzacza za 500 zł do takiego za 1400. Ten odkurzacz ma mi posłużyć do wyprania bardzo okazjonalnie jakiegoś auta i czasami kanapy w domu. Proszę tylko o opinię czy ktoś ewentualnie m, jak z jego wydajnością i czy w ogole sie sprawdza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, to te lidlowe odkurzacze potrafiły się doslownie "przypalić" po kilku użyciach - problemy z przepięciami/zwarciami. Były takie wpisy na forum.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie opłaca sie kupować odkurzacza piorącego do 1000zl? Czy idzie kupic cos sensownego? Z tego co czytalem w poprzednich postach to karcher 4001 tez miewal rozne problemy. Chyba ze faktycznie sie nie da z to co lepiej wybrac: profi 7.0 max, karcher 6.100, ewentualnie cos innego, albo sprobowac dorwac uzywanego numatica georga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć 
Szybkie pytanie George czy Profi 50.1C ? Do odkurzania na sucho mam już Karchera WD3. Wiec nie wiem czy potrzebuje odkurzacza 2 w 1.  Jest może jakiś użytkownik Profi, bo spotkałem się z dużą ilością opinii na temat nie za dobrej jakości plastików i szybkozłączek. 

 

image.png.78e008671bef1e900ca64c456bc44376.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheRamzeso Profi 50.1c mam dopiero z dwa tygodnie. Ogólnie jestem zadowolony ale mam lekki niesmak , ponieważ wręcz tragiczne są dysze w obu ssawkach.

Przy ssawce do tapicerki podawała towar za szeroko , oraz potrafiło z niej kapać co jest upierdliwe przy poziomych przejazdach. Wymieniłem oring na grubszy , jest ok. Dysze zamówiłem dwie mosiężne o różnych rozmiarach , jeszcze ich nie testowałem. 

Szybko złączka w ssawce do tapicerki jest ruchoma , nie wiem czy tak ma być bo na FB od Profi odpowiedzi nie dostałem.

Dysza w ssawce do dywanów podaje zaś strumień węższy, także też do wymiany. 

Może to są pierdoły , ale mnie to lekko zirytowało , do tego jeszcze brak odpowiedzi od producenta na zapytanie o wymiary dyszy... Ogólnie odkurzaczem pracuje się dobrze jeżeli chodzi o ergonomię 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie panie i Panowie. Widziałem że w kilku postach było zapytanie o Zelmer Aquawelt. Dla osoby chcącej wyprać coś samemu w domu można go polecić ze względów dużej siły ssącej . Tylko jedno małe ale . Na początek przerobienie dyszy spryskującej , szczota na wkrętarkę/wiertarkę , dobry pre-spray lub jak to woli przy dużych zbrudzeniach APC no i wiadomo płukanka . Wielka uwaga przy opróżnianiu wiaderka z brudną wodą ( nie dopuścić do wypadnięcia z rąk bo koszt takowego to około 120 - 140 zł ) dla porównania wiadro na brudy do Profi 34 zł .  Wrzucę kilka fotek z pranych foteli w busie właśnie tym odkurzaczem . Na samym dole APC odciągnięte Karcher WD3 z ssawką od SE 4002. Dla siebie zamówiłem Profi 50.1 C . Zobaczymy jak się bedzie sprawował . Oczywiście na pewno bedzie zmiana dyszy na TeeJet 65 st.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

22.jpg

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PPiotrekP napisał:

Cześć, mam szybkie pytanko co lepiej wybrac? Karcher 6.100 czy Profi 7.0 max?

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy potrzebujesz odkurzacza na sucho i do prania czy tylko i wyłącznie do prania. Jeżeli tylko do ekstrakcji to albo Profi 50.1C albo Numatic GVE 370 George . U mnie wybór był może nie tak prosty ale padło na Profi . Przeczytałem wszystkie 104 strony 😀 i dalej miałem mętlik w głowie . Postawiłem na nasz produkt ze względu na dostępności części i w dodatku można dokupić akcesoria w przyzwoitej cenie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mija właśnie rok od zakupu George’a. Był to drogi sprzęt ale przekonał mnie argument o jakości. 
Odkurzacza używam regularnie do odkurzania domu na sucho oraz raz ma kwartał piorę meble oraz tapicerkę w swoich 2 samochodach. 
Żonie powiedziałem, że dałem 800 zł. Niestety znalazła paragon i zrobiła mi awanturę. Teraz po roku dziękuje mi za ten zakup. 
Odkurzacz jest ciężki, ale nie przeszkadza to moim córkom czy żonie w odkurzaniu. Ma ogromną moc ssania, jest stosunkowo cichy. Ogromny zbiornik pozwala na jakiś czas zapomnieć o workach. Co do prania to też pozytyw. 
Czy ma jakieś wady? Znalazłem dwie. W pierwszym dniu użytkowania pękła plastikowa końcówka węża (tam gdzie wchodzi rura czy nakładka piorąca). Powstało to podczas mycia tapicerki. Nie jest chyba gotowa na przyjmowanie takich sił jakie są używane podczas przyciskania. Srebrna taśma załatwiła sprawę - do teraz to rozwiązanie funkcjonuje. Druga wada to dysze, a dokładnie sposób rozpylania wody. To co wiele osób opisywało nie tyko przy tym odkurzaczu, a mianowicie strumień leci głównie na boki a po środku - ledwo ledwo. Trochę poskrobalem nożykiem do tapet i się polepszyło. Jednak nadal uważam, że mogłoby być lepiej. Tak przy okazji, ktoś może polecić jakieś konkretne, zamienne dysze?

Podsumowując bardzo udany zakup mimo wspomnianych mankamentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.