Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.09.2020 o 13:16, Wojteksw napisał:

Tak się składa, że ja również wiele lat miałem styczność zawodową z urządzeniami piorącymi. Potwierdzam fakt, że Karcher robi coraz słabsze urządzenia, najlepiej wspominam Karcher Puzzi profi 200, duże bydle, ale wykonane wzorowo, połączenia metalowe, pompa wirnikowa do wody na silniku. Dysze z mosiądzu lub stal nierdzewna. Teraz idą na łatwiznę. Ja osobiście teraz mam do celów domowych Karcher Puzzi 10/1, dokonałem pewnych modyfikacji i jestem zadowolony. Musze stwierdzić stanowczo, że dodawane dysze nadają się tylko na śmietnik, każda dysza leje a nie rozpyla płyn. Dysza nie pokrywa całej szerokości ssawki a w części środkowej daje za dużo wody, co skutkuje przemoczenie tapicerki. We wcześniejszych postach już o tym pisałem, dla potomnych zamieszczę jeszcze raz fotki jak wygląda rozpylanie płynu na fabrycznych dyszach, oraz po zastosowaniu dyszy TEEJET 6502E, dysze fabryczne dają rozpylanie w kształcie elipsy i przemaczają tkaninę na środku, natomiast dysze Z literką "E" dają płaski strumień pokrywający 65 stopni. Dysze fabryczne mają zbyt wąski strumień wody, lejąc na środku. Jak ktoś śledzi cały temat, to wcześniej wiele jest opisane.

 

DSCF8284ia kopia.jpg

DSCF8381i kopia.jpg

Witaj. Przeczytałem wszystkie posty ale twój na temat dysz dał mi sporo do myślenia. W moich odkurzaczach wystepował ten sam problem . W Karcher miałem to samo co ty . Postanowiłem zakupić Profi 50.1C i od razu zamówiłem sobie kilka dysz TeeJet oczywiście różne rozmiary ( 110 - 015,02,025,03,04  i 120 - 02,03,04 ) no i oczywiście dysza mosiężna TeeJet 6503 E . W Profi nie trzeba nic przerabiać bo dysze pasują idealnie . I dziś próba na ssawce do tapicerki . Oryginalna dysza w kolorze jasny zielony w Profi daje taką samą szerokość jak mosiężna TeeJet 6503E . Na plastikowej co była oryginalnie brak jakiegokolwiek oznaczenia . Jeżeli chodzi o moc odciągania wody to Karcher niech się schowa . Wody do płukanki wlałem 2litry i na próbie odciągania odessało 1,9 litra . Tapicerka na narożniku po odsysaniu była taka jak by ręcznym atomizerem naniósł mgiełkę . Zanim zdążyłem złożyć odkurzacz to mogłem usiąść na narożniku i nie było czuć wilgoci ( może około 10 minut po zabiegu ) Ale bardzo dziękuję za polecenie tej mosiężnej dyszy i mam nadzieję że posłuży długo . Zastanawia mnie tylko czy nie używać dysz o mniejszym przepływie bo przy tych 03 , 04 przy prawie 5 barach to wody z płukanki ubywa w mgnienia oku haha. Zobaczymy w testach jak będzie i coś się dopasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojteksw napisał:

Ja używam dysz zarówno 03 jak 02 w zależności od sytuacji. 

 

 

 

Ja do siebie też założyłem TeeJet 6503 .A udało ci się rozwiązać problem z dyszami większymi niż 120 stopni . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wojteksw napisał:

Praktycznie używam tylko ssawki do tapicerki i tam tylko dysza 65 stopni.

Dlatego fajnie że wpadłem na twój post o tej dyszy . Dokładnie tylko 65 do tapicerki. Tak jak pisalem w Profi oryginalana w kolorze zielonym bez żadnego oznaczenia rozpyla tak jak ta TeeJet . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.09.2022 o 10:26, Wojteksw napisał:

Ja używam dysz zarówno 03 jak 02 w zależności od sytuacji. 

 

DSCF8367i.jpg

DSCF9325i.jpg

A mógłbyś zdradzić w zależności od czego zależy że używasz 6502 lub 6503 . Dziś do mnie dotarła 6502 . Mam wrażenie że na 6503 szybciej ubywa płukanki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza 03 daje tak zwany szybszy przebieg, daje więcej płynu i trzeba szybciej przesuwać ssawkę po powierzchni aby nie przemoczyć tkaniny, chyba, że sytuacja tego wymaga (tkanina mocno zabrudzona). Przy dyszy 02 możemy pracować wolniej, bez ryzyka przemoczenia powierzchni czyszczącej. Najlepiej sprawdzać metodą "prób i błędów" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, spotkaliście się w george z pęknięciem w miejscu, gdzie przykręca się rurę? Piorąc w tym tygodniu zauważyłem małe podłużne pęknięcie, chyba wykruszył mi się też jakiś ząbek/ogranicznik, bo rura trzyma się właściwie głównie dzięki sile ssącej w miejscu i przy nieostrożnym pociągnięciu potrafi się odczepić... będę reklamował/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, janekbossko napisał:

Ktoś używa BISSELL SpotClean Pro?

na yt zagraniczni detailerzy są zgodni ze to bardzo dobry odkurzacz piorący.

cena około 950 zł.

@Domelchyba zakupił, może coś skrobnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, #kris napisał:

@Domelchyba zakupił, może coś skrobnie 

Tak jak wszyscy zagraniczni youtuberzy chwalą 😉 To dla domowego użytkowania i raz w roku jakiegoś prania auta - Prima sort 🙂

Mam jakieś przebitki z poprzednich prań to może coś złożę w kupę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janekbossko jeżeli czaisz się na ten model to polecam obserwować Amazon , kilka razy był w cenie poniżej 700 zł. 

Miałem go jakiś czas , ale sprzedałem. Jak dla mnie jest po prostu za słaby i wąż był za krótki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janekbossko napisał:

Czaje czaje @AudiBlask

wiekszego budżetu jak 1000 zł nie przeznaczę a chyba nic lepszego w tej cenie nie znajdę 

To już jak coś to chyba wolał bym Karcher SE 4002 od tego Bissela. Oczywiście jeżeli to ma być do użytku domowego a nie zarobkowego. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janekbossko w tej cenie jest jeszcze Karcher SE4001. Ale w nim trzeba uważać aby turbina nie zaciągła brudnej wody. Można to wyeliminować, wystarczy wstawić do środka przeciętą bańkę 5L 🤣

Jeżeli nie przeszkadza Ci mniejsza siła odsysania , to Bissell będzie jak najbardziej dobrym wyborem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, zastanawiam się nad jakimś odkurzaczem piorącym, przewertowałem temat, ale nadal mam kilka wątpliwości.

Wybór oczywiście padł na 3 modele:


1. Dżordż - Nie mam żadnego odkurzacza na sucho, ale w sumie jak popatrzyłem to może tego WD3 bym zakupił, bo by się przydał nie tylko do auta, ale i do domu ogarnąć coś lepiej niż robi to np. Roomba. Do tego jakieś remonty, więc pyły itd. Pomijając miejsce na graty itp. czy warto zakupić dwa oddzielne sprzęty ? Jakie są wady tego, że Numatic jest "2w1" ? Czy to np. mniejsze zbiorniki na wodę kosztem właśnie tego ? Ogólnie byłem na niego zdecydowany, ale jakoś od zawsze uważam, że coś do wszystkiego jest do niczego - czy to sprawdzi się również w tym przypadku ? Sprawa serwisu, czy raczej wszystkie cześci są dostepne bez problemu ? Widziałem, ze kolega tutaj z forum ogarnia nawet serwis d2d, więc na prawdę fajna opcja. No i nie wiem czy słusznie, ale przykuwa też uwagę ilość akcesoriów do niego. Zakładam, że nic więcej nie będe musiał dokupywać, żeby ogarnąć auto i przeprać jakaś kanapę lub dywan w domu ?


2. Profi 50.1C - od początku jakoś nie zachwycił mnie jak Numatic, ale to polska firma, wszystkie częsci na pewno są na miejscu bez problemu, tak samo jak pewnie i serwis ? Do Profiego 100% musiałbym dokupić cos do odkurzania na sucho, tj wyżej WD3. Parametrowo są one podobne, prawda ? Kwestię miejsca potrzebnego do do pracy pomijamy - z tym raczej nie będę miał problemu jeżeli chodzi o garaż np., chodzi mi o to, że Profi nie jest okrągły. Tutaj też chyba - jeżeli chodzi o akcesoria to mam wszystko w zestawie ? Jedynie chyba gdzieś tam wcześniej ktoś pokazywał długą szczelinówkę do niego, która ułatwi pracę przy aucie. Większa "moc turbiny" od Georga i od 10/1 oraz podciśnienie


3. 10/1 - o tych żółtych maszynach już dawno słyszałem, że to nie to samo co kiedyś - i potwierdziło się to tutaj na forum. Chociaż w innym wątku WD3 jest nadal polecany :D. Szczerze powiem, że szkoda mi troche tych 3k na ten sprzęt, bo chyba tak na prawdę to ma największy wydatek powietrza z tych 3 propozycji, ale nie wiem czy jest główna zaleta tego sprzętu ? I prócz marki nic innego nie winduje ponad 1k zł większej ceny od tych 2 w/w. Do Karchera chyba będę musiał dokupywać jakieś akcesoria. dodatkowo, zgadza się ?

Na prawdę nie wiem, które paramatery brać pod uwagę jako naistotniejsze. Z tego co wyczytałem ze specyfikacji na alledrogo, to chyba George ma "najsłabsze parametry" ? Będzie to mój pierwszy odkurzacz piorący, coś tam kiedyś mi się przewineło przez recę, ale będe dopiero sie uczył, więc dobrze by było, żeby były jakieś zabezpieczenia anty idiotowe :D.

Chciałbym kupić coś, co posłuży jakiś dłuższy czas oraz jak będzie okazja to popracuje nim nawet cały dzień.

Prosiłbym kogoś, kto mogłby się do tego ustosunkować i cos podpowiedzieć. Jakaś tam sabrina się jeszcze przewinęła w tym watku, ale nie wiem czy jest sens oglądać to ?

Z góry dzięki wszystkim za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Adzio napisał(a):

3. 10/1 - o tych żółtych maszynach

Ja polecam 8/1. Taniej a równie dobrze co 10/1.

Z każdym sprzętem jest taka prawda, że jak dbasz, tak masz. Polecam białym smarem w spray psiknąć na oringi w złączkach plus w złączki.

Ja jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu. 
Mobilny, zgrabny, moc jest. Szybki w obsłudze. Wylewaniu brudnej wody i dolewaniu czystej. Widać ile został jeszcze płukanki. Tego np w dżordżu nie ma 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adzio

Tak jak pisał @D@ViD - w Profi i 10/1 widzisz bez rozbierania odkurzacza ile masz brudnej wody, ile masz płukanki którą możesz dolać w każdej chwili bez kombinowania ze zdejmowaniem czegokolwiek. To w moim przypadku od razu dyskredytowało dżordża.

Spokojnie możesz wybrać Profi 50. Mam przeszło 2 lata i sprawuje się dobrze. Zaoszczędzone pieniądze w stosunku do 10/1 możesz wykorzystać na zakup drugie odkurzacza na sucho (WD3 śmiało kupuj), na zakup szczelinówki i chemii.

PS. Ostatnio tak sobie myślałem, że Profi mogłoby wypuścić ssawkę do prania o połowę węższą niż ta do tapicerek. Kilka razy brakowało mi takiego akcersorium. Taki set w zupełności by zaspokoił potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xadamx napisał(a):

Spokojnie możesz wybrać Profi 50

Myślę, że też będzię ok 🙂 

18 minut temu, xadamx napisał(a):

PS. Ostatnio tak sobie myślałem, że Profi mogłoby wypuścić ssawkę do prania o połowę węższą niż ta do tapicerek

i tutaj plus dla karchera bo ma ssawkę szczelinową z natryskiem. Dzięki niej pranie auta to dla mnie teraz przyjemność i nie muszę wykręcać foteli za każdym razem.

image.png.ffdb4854a7f240188a094062851ed962.pngimage.png.bdc9b2268b7c471fa67ff4bd59e63f4b.png

 

Oczywiście jest to dodatkowe akcesorium, które można dokupić. Cena ok. 100PLN - myślę, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, D@ViD napisał(a):

Myślę, że też będzię ok 🙂 

i tutaj plus dla karchera bo ma ssawkę szczelinową z natryskiem. Dzięki niej pranie auta to dla mnie teraz przyjemność i nie muszę wykręcać foteli za każdym razem.

Oczywiście jest to dodatkowe akcesorium, które można dokupić. Cena ok. 100PLN - myślę, że warto.

Dawid taką ssawkę Profi też ma.

Ja myślałem o tej płaskiej do tapicerek ale o połowę węższej.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.