Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

zastanawiem się nad kupnem takiego odkurzacza... czy ktos może mi powiedziec czym się kierować przy wyborze? na co zwracać uwagę? jakich ssawek szukać, jakie proszki do prania są dobre? ogólnie piszcie wszystko co wiecie ;)

budżet około 700zł... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam Karcher'a NT35/1 Eco plus bo chyba taka jest jego pełna nazwa. Może wciągać wodę, ale nie jest to strickte odkurzacz piorący. Nosiłem się z zamiarem zakupu Puzzi 8/1. Jest przeznaczony do samochodów. Podobno te urządzenia ekstrakcyjne mają mierzoną siłę ciągu na wyjściu. Jeden i drugi mają po 230 bar, ale puzzi z krutszym i cieńszym wężem będzie mocniejszy od NT (tak podpowiada fizyka). Warto zwrócić uwagę na siłę płukania takie odkurzacza. Myślę że za mnijeszą kasę niż puzzi nic dobrego nie kupisz (ok. 1500PLN brutto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

w takim budzecie, ze sprzetow profesjonalnych polecam Truvox Hydromist Lite, cena ok 1500. Parametry porownywalne z puzzi 200 ktury kosztuje dwa razy tyle a pod wzgledem ergonomii to cudem nie jest. przy wiekszym budzecie polecam maszyny Santoemma model Sabrina, na pewno jest to lepszy produkt niz puzzi i przy tym stricte profesjonalny (czego nie mozna powiedziec o puzzi 200 np)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zastanawiam się nad zakupem takiego urządzenia. I mam dylemat- czy lepszy będzie typowo samochodowy Puzzi 8/1 czy też SE4001. Sprzętu zamierzam używać zarówno to auta jak i też w domu. Problem polega na tym, że Se4001 jest sprzedawany razem z rurami i szeroką końcówką do prania dywanów, ewentualnie dorzucają gratis w postaci końcówki przezroczystej samochodowej(takiej jak tu). Puzzi 8/1 przekonuje wielkością zbiorników, nie ma natomiast rur i szerokiej końcówki do dywanów (można dokupić ale robi się już z tego droga impreza), ma natomiast moim zdaniem lepszą końcówkę do prania tapicerki samochodowej - taką jak tu http://www.allegro.pl/item804148687_ory ... 0_200.html

 

I szczerze mówiąc nie wiem co wybrać.... Wydaje mi się że ta końcówka z allegro będzie dokładniej wysysać zanieczyszczenia z tapicerki samochodowej nić jak ta od se4001. Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncowka moze i lepsza ale se jest slabszy duzo, wiec tu sie chyba nie ma nad czym zastanawiac, chociaz cena 1800 z kompletem akcesorii mocno zniecheca, za taka kase mozna juz miec maly semiprofesjonalny ekstraktor

 

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=809531978 -> puzzi 8/1 z zestawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś takiego spełniłoby moje oczekiwania. Porównałem sobie SE4001 z puzzi8/1 i wychodzi na to że se ma większą o 20W moc silnika od 8/1, natomiast 8/1 ma lepsze o 20mbar podciśnienie. Wychodzi więc na to, że 8/1 to sprzęt raczej do auta (bo jest sprzedawany bez rur i ssawki szerokiej dywanowej). Czyli raczej będę decydował się na 8/1 z takim wyposażeniem jakie mi podałeś- z tym że będę szukał najtańszej oferty. Warto dodać, że niekoniecznie moc silnika świadczy o "ciągu" takiego odkurzacza. Mój odkurzacz domowy panasonica ma 1700W(najzwyklejszy odkurzacz workowy). Odkurzacz piorący kumpla- 12-sto letnia Rowenta ma 1200W i ciągnie dużo lepiej niż jak mój domowy- jest też od mojego panasonica ze 2 razy większy. Istotna jest więc wielkość samej turbiny, a nie moc silnika, o czym warto pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nieduże pieniądze można nabyć Sprintus SE7- parametry lepsze od Puzzi, cena katalogowo 2144zł brutto- taka mała maszynka.

 

Z droższych polecam AX14- z Nilfiska Advance- lepsze parametry, cena wyższa- katalogowo 3764zł brutto.

 

Poza tym Sabriny jak najbardziej, te małe są trochę głośne, ale to bardzo dobry sprzęt.

 

Jeśli chcecie mieć odkurzacz sucho-mokro i ekstraktor w jednym to polecam odkurzacze o innej budowie- jak tu podane. Np. Ghilbi M26, Soeteco Strorm i im podobne- chodź oba podane mają osprzęt i kilka wykończeń jakości Karchera- czyli taka sobie- cena 4392zł brutto katalogowo za Ghilbiego.

 

Jak coś do 1000zł to może być coś z Soteco, Numatica- ale to raczej hobbystyczne maszynki. Jak ktoś szuka sprzętu dla siebie- do domu, swojego mieszkania- to nie ma sensu wydawać dużo PLNów, natomiast jak chcecie do swojej firmy- czyścić tapicerki to warto dołożyć do czegoś porządnego.

 

Do tego ważna jest dobra chemia- polecam- Tersus, Prochem, Alfachem- na tym ostatnim sam pracuję kilka lat (Koberal, Koberal TM) i jest bardzo zadowolony- w przystępnej cenie. Poza tym mają ciekawy preparat do zanieczyszczeń ropopochodnych- mycie silników, posadzek etc.- Boxer.

 

Każdy producent chemii profesjonalnej ma coś w swojej ofercie. Warto pamiętać o środku odpieniającym do maszyny- to uchroni silnik przed spaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://www.komfort.pl/uslugi/search/id/13

a ja stwierdziłem, że nie warto kupować, skoro mogę wynająć:D i na wiosnę biorę maszynę, i jadę 3 auta i wypoczynek.. od rana do nocy:D tylko muszę dokupić jakieś środki ten prespray i jakiś lepszy proszek niż ten co tam mają.. ale jak skalkulowałem, to lepsze rozwiązanie niż kupować specjalnie odkurzacz na raz w roku:) zdam wiosną relacje jak poszło. i poszukam jakiegoś prespraya w rozsądnej ilości do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby wypozyczyc w komforcie, musisz u nich kupic srodki, maja bodajze firmy "dr schutz" sa takie srednie.

Co do zakupu innych rzeczy to prespray i proszki ekstrakcyjne sa sprzedawane z reguly w tak duzych opakowaniach, ze ci sie to nie kalkuluje.

3 auta i wypoczynek w jeden dzien? no brachu plan masz konkretny ;)

 

[ Dodano: 15 Grudzień 2009, 09:22 ]

i jeszcze dodam cos do wypowiedzi powyzej bo dojrzalem ;)

 

kolego megachem sprintus se-7 za 2144 pln? bezposrednio od dystrybutora truvoxa mozna taki kupic za 1250 pln, netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 Auta w jeden dzien? To chyle czoła mnie sie nigdy nie udalo zrobić wiecej jak jedno, a podejrzewam że mam troszke wiecej wprawy kolego. Odkurzaczyk to cleanfix taki podstawowy sprzecik, jak ja wypozyczałem to ciezko było o ssawkę do tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jasne, wiesz co nie wiem ile kosztuja u nich te srodki, nie ma pojecia.

jak napisal kolega powyzej nie nastawiaj sie, ze zrobisz to wszytko co zaplanowales bo nie dasz po prostu rady, dzien wczesniej odkurz wszytko co chcesz zrobic i sobie wszystko przygotuj to ci szybciej pojdzie praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numatic zrobił na mnie takie wrażenie, że postanowiliśmy je wprowadzić do sprzedaży :)

Metalowe złączki i solidne tworzywa. Mamy u siebie 2szt, w tym jeden na dwóch turbinach, robi robotę: :-]

 

Podoba mi się to że nie ma różnic w jakości wykonania pomiędzy najniższymi i najwyższymi modelami. Widać że solidna robota made in U.K a nie "małe chińskie rączki" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.