Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wielu udzielających się tutaj w temacie stanąłem przed dylematem. Konkretnie przed wyborem między Profi 7.0, a słynnym George GVE 370. I tutaj moje pytanie do użytkowników Profi 7, czy po pewnym czasie użytkowania kupilibyście drugi raz ten odkurzacz? Zdaje egzamin? Wiem, że George to pewniak, ale za 2/3 jego ceny mam Profi i stąd ten dylemat. Odkurzacz do użytku prywatnego, głównie samochody. Z drugiej strony nie chce przez kilka stów później pluć sobie w brodę, że nie dołożyłem do Georga. Help

Edit: Widziałem jedną bardzo niepochlebną opinie nt. Profi i filmiki na YT pokazującą jego jakość wykonania, i to głównie ona skłoniła mnie do napisania tego posta. Sam ten temat przeczytałem prawie cały 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiś czas nie było mnie na forum. Jakby kto pytał o Profi 7, to posiadam Profi 7 Max. Jestem  zadowolony, kupiłbym jeszcze raz. Użytkuję głównie na sucho w domu. Duży worek zapewnia komfort pracy na 2 do 3 miesięcy w zależności od powierzchni. 

Na szczególną uwagę zasługują długie węże oraz przewód zasilający, wygoda. Z jednego gniazdka odkurzam całe mieszkanie. Pranie ekstrakcyjne bardzo w porządku. Odsysanie też bardzo dobrze. Trzeba pamiętać o płukaniu dysz po zakończeniu pracy. 

Mam tylko problem z doborem dyszy do dużej ssawki. Kupiłem o kącie o ile dobrze pamiętam 130 lub 140 °, ale po jakimś czasie przestała rozpylać na całą powierzchnię ssawy. Pomimo płukania. Ktoś ma jakieś sugestie co kupić? Może być drożej, byle starczyło na dłuższy czas. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Przemek DL napisał:

Jakiś czas nie było mnie na forum. Jakby kto pytał o Profi 7, to posiadam Profi 7 Max. Jestem  zadowolony, kupiłbym jeszcze raz. Użytkuję głównie na sucho w domu. Duży worek zapewnia komfort pracy na 2 do 3 miesięcy w zależności od powierzchni. 

Na szczególną uwagę zasługują długie węże oraz przewód zasilający, wygoda. Z jednego gniazdka odkurzam całe mieszkanie. Pranie ekstrakcyjne bardzo w porządku. Odsysanie też bardzo dobrze. Trzeba pamiętać o płukaniu dysz po zakończeniu pracy. 

Mam tylko problem z doborem dyszy do dużej ssawki. Kupiłem o kącie o ile dobrze pamiętam 130 lub 140 °, ale po jakimś czasie przestała rozpylać na całą powierzchnię ssawy. Pomimo płukania. Ktoś ma jakieś sugestie co kupić? Może być drożej, byle starczyło na dłuższy czas. 

Pozdrawiam 

Możesz zainteresować się dyszami firm TeeJet lub Lechler, wybieraj dysze z mosiądzu, stal nierdzewna lub z wkładką ceramiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jak wszyscy tutaj szukam odkurzacza pioracego.  Mam tez swoj koncert zyczen.

Odkurzacz sucho-mokro

najlemiej nie okragly 

niezbyt duzy.

W miare cichy

niezbyt ciezki

Biore pod uwage

profi 50-1

sprintus se7

pytanie czy one moga odkurzac na sucho, do profi jest dostepny worek wielorazowy ale w opisie nic nie ma na temat pracy na sucho.

ewntualnie

profi 7 max 

ghibli power ekstra 7p  3 i 1

Odkurzacz wylacznie do uzytku domowego.

Ewentualnie co innego byscie polecili do kwoty  2300. George odpada 

 

Jakie sa wymiary profi 50-1 ?? na stronie profi podano ze iddentyczne co profi 7 max

 

Co byscie polecili ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, witiaw napisał:

Masz??, uzywasz ???

Nie, kopiuję opinie i wklejam, słyszałem, czytałem,mówili 🙂

oczywiście, że mam i używam jak polecam. Za tą kasę super, moc jest, wygodą jest. Dyszą szybko się wyrobiła od natrysku i podaje szerszy strumien niż ssawka, muszę to jakoś ogarnąć, żeby za chwilę nie podawała za szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie, kopiuję opinie i wklejam, słyszałem, czytałem,mówili 

oczywiście, że mam i używam jak polecam. Za tą kasę super, moc jest, wygodą jest. Dyszą szybko się wyrobiła od natrysku i podaje szerszy strumien niż ssawka, muszę to jakoś ogarnąć, żeby za chwilę nie podawała za szeroko.

Mozna go uzywac do codziennego odkurzania na sucho ?? na stronie prod jest dostepny worek  ale w opisie brak info o pracy na sucho

Jakie sa wymiary ?? na stronie prod takie same jak profi 7 co wydaje sie malo realne

Jaka jest glosnosc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem 🙂

Przeleciałem kilkadziesiąt stron. Pytań jak i odpowiedzi podobnych do moich jest dużo,a w sumie wpadłem tutaj przypadkowo, przed "finalnym zakupem". Bardzo jesteście pomocni i dzięki Wam nie kupiłem puzziego 🤪

Do rzeczy... Chciałbym zająć się usługą prania tapicerki meblowej i samochodowej w formie zarobkowej. Do tej pory prałem na pożyczanym od szwagra puzzim (jeszcze żółta wersja) - on narzekał/naprawiał, a u mnie nic 😄

Wobec tego, że nazbierałem troche złociszy, mój budżet to 3-4k. Na tą chwilę piorę około 30 tapicerek miesięcznie, natomiast na przyszłość planuje podwoić tą liczbę. 

Według historii tego tematu mam dwóch kandydatów, problem w tym, że jeden od drugiego różni się ceną dwukrotnie stąd ten dylemat

- Profi 50.1C

- Santoemma SW15

Nie mam zamiaru wchodzić do biur, ani prać dywanów. Zakres prac to samochody i mieszkania. Czy jest w podanym przedziale cenowym jeszcze jakiś sprzęt, który mógłbym rozważyć? Czego bym oczekiwał? Przede wszystkim żebym nie musiał znać imion pracowników serwisu 😄 Ponadto, fajnie byłoby mieć poręczny sprzęt (często biegam po klatkach), który w razie awarii mógłbym załatwić w formie door to door lub przynajmniej mają kilka punktów na terenie PL. Przychodzę z prośbą o poradę czy jest powiedzmy sens dopłacać do Sabriny i jeśli tak to jakie stoją za tym argumenty ? 

 

Druga sprawa i może delikatny offtop (a nóż znajdę odpowiedź) ,ale widzę, że również są tu osoby, które czynnie piorą. Osobiście używam chemii firmy CHEMSPEC i nie wszystko idzie nią załatwić. Czy zestaw Maxifi Master Pre-Spray + Power Rinse, który był tutaj chwalony poradzi sobie z plamami krwi całkowicie  (do tej pory zostawiałem wyblakniętą plame) oraz zafarbowaniem ( mam na myśli jasny wypoczynek, który zafarbował od ciemnych ubrań).

Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.11.2021 o 19:40, witiaw napisał:

Do 50,1 c jest dostepny zestaw do odkurzania na sucho.

https://ktrade.pl/produkty/838-zestaw-akcesoriow-do-odkurzania-na-sucho-profi.html

A  w profi 50,1C nie ma możliwości bez tego zestawu, przejechać tapicerki na szybko żeby ją odkurzyć przed praniem ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartekk napisał:

A  w profi 50,1C nie ma możliwości bez tego zestawu, przejechać tapicerki na szybko żeby ją odkurzyć przed praniem ? 

 

Mnie nie pytaj. Jeszcze nie kupilem odkurzacza pioracego. Ale podobno kazdym typu profi 50, mozna na sucho. Kilkadziesiat stron temy niejaki kanar o tym pisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.