Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 3.12.2020 o 10:20, STR napisał:

@ppp Dzięki za odpowiedź - zdecydowałem się jednak na Sabrinę w wersji czarnej. Udało mi się ją dostać w spoko cenie jeszcze jako blackweek - ogólnie jestem mega zadowolony jeśli chodzi o pierwsze wrażenia, mega solidne i masywne wykonanie. Dzisiaj lecę z pierwszym użyciem także czek mnie zabawa 

Jeżeli można spytać to gdzie i za ile udało Ci sie kupić bo tez nad tym odkurzaczem sie zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STR, gratuluję zakupu, oby Ci ta Sabrinka służyła jak najlepiej i jak najdłużej :-)

 

@Wojteksw, sęk w tym, że reklamacja już była i została odrzucona. Odkurzacz ponoć działa prawidłowo. I to raczej nie jest wina pokrywki, tylko samego korpusu. Jak na złość po wczorajszym odkurzaniu zauważyłem jeszcze małą plamę wody pod odkurzaczem. Przyjrzę się temu przy następnym odkurzaniu - mam nadzieję, że to nie jest jakaś nieszczelność przy wężyku od natrysku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 17:14, ppp napisał:

 

 

@Wojteksw, sęk w tym, że reklamacja już była i została odrzucona. Odkurzacz ponoć działa prawidłowo. I to raczej nie jest wina pokrywki, tylko samego korpusu. Jak na złość po wczorajszym odkurzaniu zauważyłem jeszcze małą plamę wody pod odkurzaczem. Przyjrzę się temu przy następnym odkurzaniu - mam nadzieję, że to nie jest jakaś nieszczelność przy wężyku od natrysku...

@ppp W dniu wczorajszym korzystałem z mojego Puzzi 10/1 i po zebraniu 3/4 zbiornika brudnej wody nie widzę żadnej wody w obudowie odkurzacza. Po wyjęciu wiaderka jest sucho.

Jeżeli chcesz mogę zamieścić fotki jak u mnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy Karchera se 4001. Prałem łóżko w dość małym, zamkniętym pokoju, nagle zauważyłem że jest siwo. Odkurzacz lekki dymek puszcza, praktycznie nie widoczny ale spalenizny nie czuć , tylko ewidentnie płyn do prania. Chemia do prania to ADBL. Dodam że poziom brudnej wody nie został przekroczony. Słabo trochę, odkurzacz trzeci raz użyty... Ciekawe jak szybko zdechnie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AudiBlask napisał:

Pytanko do posiadaczy Karchera se 4001. Prałem łóżko w dość małym pokoju, nagle zauważyłem że jest siwo, odkurzacz lekki dymek puszcza ale nie żadna spalenizna, tylko czuć ewidentnie płyn do prania. Chemia do prania to ADBL. Dodam że poziom brudnej wody nie został przekroczony. Słabo trochę, odkurzacz trzeci raz użyty... Ciekawe jak szybko zdechnie 🤣

Tez mam 4001 i nie mam tego problemu. Wypralem poki co 3 samochody, kilka krzesel i duza kanape i wszystko ok. Wkurza mnie tylko malo poreczna koncowka do prania z dodatkowa przedluzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudiBlask napisał:

@Aivars to może mój jakiś trefny... Dokup sobie małą końcówkę, coś około 50-60 zł. Ta duża to okrutna w pracy jest 

Mam taka 😉 chodzi mi bardziej o to ze miedzy koncowka rury a sama ssawka potrzebna jest jeszcze rurka ok 10cm i przez to calosc robi sie malo wygodna. Tez tak masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AudiBlask napisał:

@Aivars wrzuć foto 🙂 nie kojarzę tam żadnej rurki, po założeniu małej ssawki pracowało mi się wygodnie, ale to na domowe użytki. 

Chodzi o czarna rurke, ktora wystepuje przy modelu 4001. Przy ‚wyzszych’ modelach jej nie ma wiec cala koncowka z ssawka jest jakby krotsza

7D06531A-B037-4246-89F2-30B53737D88B.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.12.2020 o 18:20, Wojteksw napisał:

@ppp W dniu wczorajszym korzystałem z mojego Puzzi 10/1 i po zebraniu 3/4 zbiornika brudnej wody nie widzę żadnej wody w obudowie odkurzacza. Po wyjęciu wiaderka jest sucho.

Jeżeli chcesz mogę zamieścić fotki jak u mnie to wygląda.

@Wojteksw, dziękuję, ale nie trzeba.

Krople wody pod wiaderkiem pojawiają się u mnie przy podnoszeniu pokrywki - z kolanka spływają jedna, może dwie krople pod wiaderko. Na szczęście nie jest to żadna nieszczelność (tak mi to początkowo wyglądało).

Dziękuję też za sporo informacji, które tu dostałem. Faktycznie, Puzzi 10/1 wygląda na konstrukcję całkiem nieźle przemyślaną. Mam tu na myśli turbinę i jej zabezpieczenie przed zalaniem samego silnika.

Mimo to, w dalszym ciągu uważam, że sposób w jaki mój konkretnie odkurzacz zbiera wodę nie jest prawidłowy. Tym bardziej, że nie spotkałem podobnego przypadku, a porównywałem go z wieloma innymi takimi samymi odkurzaczami. Na moje oko korpus mojego odkurzacza jest źle spasowany, przez co pokrywka położona jest wyżej niż powinna i część wody jest podsysana w górę, a następnie osiada na pokrywce. Inna część jest zasysana w okolice filtra pyłków i pewnie trochę jej przelatuje przez turbinę. Mimo zabezpieczeń silnika uważam, że im mnie wody przez tą część elektryczną przeleci, tym lepiej. Reklamacja odrzucona, na razie nie reklamuję dalej, bo nie widzę szans na powodzenie. Jako ciekawostkę powiem, że problem doraźnie rozwiązałem kawałkiem sztywnej i mocnej taśmy - przedłużyłem nią to kółko na pokrywce w dół o jakieś 15-20 mm w dół po całym obwodzie i teraz woda w całości ląduje w wiaderku. Okolice wlotu do turbiny suche, powierzchnia pokrywki sucha. Wydaje mi się, że jedynym sposobem naprawy byłaby wymiana plastikowego korpusu, a co za tym idzie zmiana numerów seryjnych, czyli nowy odkurzacz. I właśnie dlatego spodziewam się, że reklamacja została odrzucona. Bo nie chce mi się wierzyć, że profesjonalny serwis na tym poległ, a mi się udało znaleźć przyczynę w domowych, amatorskich warunkach.

Trudno, szkoda tylko czasu i nerwów, które na tym zjadłem. Póki co, odkurzacz działa wyśmienicie z tym moim doraźnym rozwiązaniem. Wyprałem nim już trochę tapicerki i dywanów, i za każdym praniem jestem zadowolony z efektów.

@Wojteksw, jeszcze raz dziękuję za wszystkie informacje, które od Ciebie dostałem, są one bardzo pomocne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ppp jeszcze mam pytanie, jakie środki używasz do prania, może jest za dużo piany i dlatego zasysa więcej wody na ściany boczne. Jeżeli stwierdziłeś wady na korpusie, to bym interweniował w serwisie, albo napisz do centrali pokazując zdjęcia, filmy.

U mnie wygląda tak podczas ściągania wody i po otworzeniu pokrywy, żadnej wody na wejściu do turbiny i na dnie zbiornika po wyjęciu wiaderka.

 

DSCF8993i.jpg

DSCF8998i.jpg

DSCF9003i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś może Bissella SpotClean ProHeat? Warte to zakupu? Chciałem takiego małego zawodnika kupić do szybkiego ogarnięcia plam głównie w domu, czasami w samochodzie. Synek chodzić zaczyna, a mi się rozkładać z Karcherem nie chce co chwilę 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na wstępie musze przyznać że jestem w szoku widząc kulturę i chęć pomocy , co w dzisiejszych czasach niestety jest rzadkością 😞 

Jestem totalnym amatorem i auta robię z przyjemności znajomym i rodzinie. Chce jednak zacząć bawić się w to trochę poważniej bo będę 0miał teraz więcej miejsca wiec zaczynam kompletować sprzęty :

Odkurzacz piorący :

po przeczytaniu wielu stron tego tematu mój wybór padł na PROFI 50.1C  ( chyba że w miedzy czasie znajdzie się jakiś używany Puzzi 10/1 ) - z racji tego że będę to robił w czasie wolnym od pracy zawodowej i nie wiem jak moja przygoda się potoczy wydanie 3000zl to troszkę dużo a PROFI nawet jak zostanie nie wykorzystany zarobkowo to zawsze przyda się w domu.

odkurzacz na sucho: 

Karcher WD3 ( w następnej kolejności bo puki co wystarczy ten który mam)

Dodatkowo Tornador Gun + dobry ( wystarczajacy) kompresor. To będzie kolejny zakup po odkurzaczu piorącym.

Może macie jakieś uwagi co do mojego ''planu'' ? Piszcie !! 

Gdzie najtaniej kupie PROFI 50.1C ?? Może ktoś chce się pozbyć starego Karchera ? Dajcie znać 🙂

Pozdrawiam wszystkich 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się

O Puzzi, Sabrinach, Georgach juz czytałem.... puzzi 200 mialem mozliwosc  użytkowania i raczka pekła jak dla mnie przemaczał i ogolnie karcher wydaje mi się przereklamowany troszke. 

Interesuje mnie czy ktoś przerabiał temat Bissell spotclean pro/ Bissell sporclan pro heat  oraz Mytee Lite dwa ostatnie są z podgrzewaniem wody. Widzę że za oceanem dość popularne u nas może byc problem z ewentualna naprawą na gw a wysyłanie   do stanów naprawa i odsyłka to z rok potrwa.

 

Bissell ma taką poręczną koncówke z tego co widze a znowu Mytee ma aluminiową co za tym idzie moze nie pęknie jak w puzzi.

Jaki macie stosunek do podgrzewanych odkurzaczy ? Spoko ? Czy wolicie grzac wode w czajniku :)?
 

Ps. 
odkurzacz do studia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Haos napisał:

Podłącze się

O Puzzi, Sabrinach, Georgach juz czytałem.... puzzi 200 mialem mozliwosc  użytkowania i raczka pekła jak dla mnie przemaczał i ogolnie karcher wydaje mi się przereklamowany troszke. 

Interesuje mnie czy ktoś przerabiał temat Bissell spotclean pro/ Bissell sporclan pro heat  oraz Mytee Lite dwa ostatnie są z podgrzewaniem wody. Widzę że za oceanem dość popularne u nas może byc problem z ewentualna naprawą na gw a wysyłanie   do stanów naprawa i odsyłka to z rok potrwa.

 

Bissell ma taką poręczną koncówke z tego co widze a znowu Mytee ma aluminiową co za tym idzie moze nie pęknie jak w puzzi.

Jaki macie stosunek do podgrzewanych odkurzaczy ? Spoko ? Czy wolicie grzac wode w czajniku :)?
 

Ps. 
odkurzacz do studia

Mam odkurzacz Bissel SpotClean ProHeat. Poki co wypralem dwa auta w rodzinie i jestem zadowolony z porecznosci samej koncowki a na tym mi zalezalo najbardziej. Sila ssania, rozpylanie cieczy sa na dobrym poziomie, jednak nie mozna oczekiwac od niego cudow. Do prania srednio zabrudzonych aut bedzie git, jednak warto miec w zanadrzu jakiegos wiekszego zawodnika. Ja mam jeszcze 4001 i calkiem dobrze sie calosc uzupelnia 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Aivars napisał:

Mam odkurzacz Bissel SpotClean ProHeat. Poki co wypralem dwa auta w rodzinie i jestem zadowolony z porecznosci samej koncowki a na tym mi zalezalo najbardziej. Sila ssania, rozpylanie cieczy sa na dobrym poziomie, jednak nie mozna oczekiwac od niego cudow. Do prania srednio zabrudzonych aut bedzie git, jednak warto miec w zanadrzu jakiegos wiekszego zawodnika. Ja mam jeszcze 4001 i calkiem dobrze sie calosc uzupelnia 😉 

 

jaką masz ile natrysku w tym Bisellu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.