Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Kamsyyo napisał:

Nie bo po za tym niczego innego nie dojrzałem.

Zastanawia mnie jeszcze ten wężyk co wodę zaciąga, czy jest on na tyle wytrzymały że nie pęknie po jakimś czasie, gdy np kładzie się pokrywe na ziemi? On wtedy jest dość mocno wygięty,

Też o tym pomyślałem jak go oglądałem. Mógłby być w tym miejscu zgięcia wzmocniony. Myślę że trzeba uważać jak się odkłada silnik lub kłaść na bok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Iwon44 napisał:

Też o tym pomyślałem jak go oglądałem. Mógłby być w tym miejscu zgięcia wzmocniony. Myślę że trzeba uważać jak się odkłada silnik lub kłaść na bok. 

Przy odkurzaniu na sucho on też jest troche wygięty, mniej ale jednak prosty nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kamsyyo napisał:

Przy odkurzaniu na sucho on też jest troche wygięty, mniej ale jednak prosty nie jest.

Ta guma jest w miarę wytrzymała moim zdaniem. Od takiego wyginania się nie złamie. Trzeba uważać żeby nie przyciskać jej do kąta ostrego. 

Anuluję swoją reklamacje w takim razie. Nie ma sensu sklepowi dupy zawracać skoro Ty masz podobnie. Reszta wyglądała na oryginalnie spakowane.. Odkurzacz jest ogólnie w miarę cichy porównując go do np. graphite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem na własny użytek puzzi 8/1 i rozpoczynam poszukiwanie dyszy pasującej do małej ssawki. Zakupiłem dyszę TEEJET 6502E jednak jej podstawa różni się nieco od tej oryginalnej i nie pasuje do ssawki. Czy osoby które zamontowały tą dyszę przerabiały ją?

Wołam jeszcze specjalistę w tym temacie z tego wątku od którego czerpałem najwięcej informacji - @Wojteksw

IMG_2052.jpeg.180c472c4ca1de3eb6f384dbe9365f1b.jpegIMG_2055.jpeg.9abf9b29f5f66fc929d597cb74693f74.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Qn666 napisał:

Zakupiłem na własny użytek puzzi 8/1 i rozpoczynam poszukiwanie dyszy pasującej do małej ssawki. Zakupiłem dyszę TEEJET 6502E jednak jej podstawa różni się nieco od tej oryginalnej i nie pasuje do ssawki. Czy osoby które zamontowały tą dyszę przerabiały ją?

Wołam jeszcze specjalistę w tym temacie z tego wątku od którego czerpałem najwięcej informacji - @Wojteksw

IMG_2052.jpeg.180c472c4ca1de3eb6f384dbe9365f1b.jpegIMG_2055.jpeg.9abf9b29f5f66fc929d597cb74693f74.jpeg

Na Twoim miejscu bym ją zeszlifował tak jak oryginał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam Tobie, dysze Teejet zawsze były sprzedawane w takim kształcie i łatwo dopasować do dyszy niebieskiej. Dawniej Karcher miał właśnie dysze okrągłe i nie było problemów z zamianą. Teraz wprowadzono mocowanie z bocznymi wypustami aby dysza układała się prawidłowo. Ja kupując te dysze szlifowałem pilnikiem boki dopasowując do wielkości dyszy niebieskiej.

Z dyszy 6502E będziesz bardzo zadowolony, rozpylanie równo na całej szerokości, a nie tak jak w niebieskiej tylko częściowo.

 

DSCF9025i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem sie czysto informacyjnie dla innych, chcialem kupić profi 50.1C po rozmowie telefonicznej z kolegą@poorboy mówił że warto dopłacić i kupilem od niego FlexCat133. Jak tylko odkurzacz przyjechal na dzien dobry dostal 2 roboty w postaci prania tapicerki samochodowej i dywanu. Sprzęt tak jak przy rozmowie okazal sie solidniej wykonany niz profi (wcześniej juz nim pracowalem takze moge to ocenic 😅) . Zbiornik na wode czysta i brudna ma duża pojemność, rura ssaca z kablem sa długie wiec nie trzeba latać dookola auta i go ciągle przenosić, dysza spryskuje na cala szerokość ssawki, a duża zaleta jest pływak w zbiorniku ktory wyłączy odkurzacz wiec nie trzeba go ciągle kontrolować😀 szybka i mila obsluga polecam tego Pana 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Przeczytałem naście stron ale dalej mam problem co zakupić.

Chciałbym kupić odkurzacz piorący - użytek typowo amatorski, pranie aut, ewentualnie jakieś meble, z planami, że jak się spodoba to będzie używany częściej bardziej komercyjnie. 

Do odkurzania na sucho mam WD3, czy ktoś może coś polecić? Nie mam doświadczenia z żadnym odkurzaczem piorącym, sam zastanawiałem się nad karcherem se 4001 lub profi 50, jeśli chodzi o cenę zakupu raczej nie ma górnej granicy, jednak nie chciałbym wydać więcej niż 3 tyś, fajnie jakby sprzęt był w miarę poręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poleci ktoś coś porządnego?

Myślałem nad Sabrina SW15 ale obawiam się, że sprzęt jest dość duży i mało poręczny, z kolei po przeczytaniu kilkunastu stron tematu mam obawy o produkty karchera [puzzi]

Ktoś polecił FlexCat 133 i sprzęt wydaje się z parametrów całkiem spoko i w przystępnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zacząć przygodę z praniem tapicerek samochodowych. Puki co dwa samochody wyczyściłem MPM jakimś tam, no i oczywiście po paru godzinach pracy odkurzacz zażądał reklamacji. Ma być to dla mnie forma dorobku ale będę głównie pracował w weekendy, także czas pracy będzie dość długi prawdopodobnie. Stąd też moje pytanie który z poniżej wymienionych odkurzaczy sprawdzi się najlepiej (budżet do ok 2tyś choć jeśli coś jest dobre, łatwe w naprawie i niezbyt kosztowne to również rozważę) :

Numatic GVE370

Numatic 470-2 (na granicy budżetu)

Profi 50.1C (boję się tylko tu dwóch kwestii - ilość końcówek/ssawek oraz brak funkcji odkurzania?) 

FlexCat 133 - ktoś wspominał ale znalazłem najmniej informacji o tym odkurzaczu

Karsher 8/1 z tego co wiem wchodzi w grę ale szczerze powiedziawszy nie jestem fanem tej firmy.

Rozważyłbym Sanntoemę używaną ale generalnie nie mam aż takiej wiedzy o odkurzaczach. (Jeśli ktoś jest z okolic Łodzi i coś ciekawego znajdzie w okolicy i się na tym zna to proszę o PW)

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie nakierowania różnice i podobieństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Potrzebuje porady. Jestem na etapie zakupu odkurzacza priorącego. Wybór padł na Numatic CT 470-2 jednak czytając powyższe posty odniosłam wrażenie że od odkurzacza George GVE370 różni się jedynie pojemnością zbiorników. Wobec tego czy jest sens dopłacać jeśli nie zależy mi na większej pojemności? A może to nie jedyna różnica.

Może ktoś ma porównanie, pracował na obu tych odkurzaczach?



Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Georga GVE370, jestem naprawdę zadowolony z zakupu. Wyprał już wszystkie prywatne auta, parę dywanów w domu, ale mam jedno wielkie ALE. Rura do odkurzania na sucho ostatnio po używaniu typowo amatorsko po prostu rozpadła się w rękach przy końcówce do podłączania ssawek, długiej rury metalowej. Gwarancja tego nie obejmuje i szczerze tutaj zawiodłem się  na jakości sprzętu. Mamy na forum dystrybutora marki Numatic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio odkryłem dziurkę w rurze do odkurzania na mokro, tej z wbudowanym wężykiem do pobierania cieczy. Mikroskopijna, ale jest. Zawiodłem się za to mocno za ssawce "dywanowej", która rozpyla płyn na boki, zamiast w dół, choć prawie nie była używana, więc nie wiem, kiedy mogłaby się popsuć. Próby usuwania ciał obcych z dyszy nie dały skutku.

Wyryte w skale z S20 5G FE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam jednak ct470-2

Sprzedawca doradził model wyższy ze względu na mniejszą awaryjność i dlatego, że sami pracują na tych sprzętach, wypożyczają je i te odkurzacze po prostu robią dobrą robotę.
Co do różnic (ct 470 vs gve370)
CT oprócz większych zbiorników ma też inną pompkę i drobne różnice w wężykach itp.

A czy macie jakiś sprawdzony produkt, który można dodać do środków piorący j aby po praniu w samochodzie przyjemnie pachniało?


Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.