Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Od dłuższego czasu przeglądam ten wątek. Wiele osób ma bardzo dużą wiedze na temat odkurzaczy piorących co bardzo doceniam.

Zamierzam kupić do własnego użytku (nie zarobkowego) odkurzacz piorący - żeby wyprać sobie dywany, odkurzyć mieszkanie, wyprać kanapę, wnętrze samochodu itp

Na Allegro znalazłem dwie oferty - zainteresowanie jest sporę :

Odkurzacz piorący Riwall Pro Hartmann 1400 W --8413111421

Odkurzacz przemysłowy Kanwod Superwash 1400W --7897405367

Czy jest w ogóle sens kupować te odkurzacze ? sprawdzi się ? będzie z niego pożytek ?

Zdaje sobie sprawę że to nie jest profesjonalny sprzęt za 1000 zł albo 2000 zł ale tak jak mówiłem chce stosować go tylko do użytku prywatnego ? Czy w miarę dobrze wypierze mi dywan ? tapicerkę w samochodzie lub kanapę ? nawet jakbym musiał to robić dwa razy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając instrukcję jestem przerażony, czego to nie wymyślą, cytuję "

Zasada działania dozowania środka piorącego jest następująca.

Po włączeniu pompy spryskującej, środek jest dozowany cały czas. Naciśnięcie spustu pistoletu ZATRZYMUJE dozowanie środka

Trzymanie wciśniętego spustu nie powinno trwać dłużej niż kilka-kilkanaście sekund"

Określę jednym słowem - głupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PiterG napisał:

@Benio ponad 2400 postow w temacie. Nie wstydz sie, poczytaj emoji6.png

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

To zajmie cała wieczność.. a niestety nie mam tyle czasu choć bym chciał posłuchać opinii każdego..

Powinno powstać krótkie podsumowanie tak długiego tematu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Benio napisał:

Niby nie są polecane.. 

Słabe wykonanie i pompy.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz, własne doświadczenia, plotki w sieci. Ja twierdzę, że wykonanie tego modelu w zupełności wystarczy do amatorskiego użytkowania, łatwy własny serwis, dobry dostęp do turbiny i pompki w porównaniu z Profi 50.1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojteksw napisał:

Na jakiej podstawie tak twierdzisz, własne doświadczenia, plotki w sieci. Ja twierdzę, że wykonanie tego modelu w zupełności wystarczy do amatorskiego użytkowania, łatwy własny serwis, dobry dostęp do turbiny i pompki w porównaniu z Profi 50.1

Czytając opinie w Internecie.

Słabe wykonanie pomp które szybko ulegają zniszczeniu

Słabe wykonanie plastiku

Mala moc zasysania..

W dniu 3.12.2020 o 10:20, STR napisał:

@ppp Dzięki za odpowiedź - zdecydowałem się jednak na Sabrinę w wersji czarnej. Udało mi się ją dostać w spoko cenie jeszcze jako blackweek - ogólnie jestem mega zadowolony jeśli chodzi o pierwsze wrażenia, mega solidne i masywne wykonanie. Dzisiaj lecę z pierwszym użyciem także czek mnie zabawa 

Możesz już cos więcej powiedzieć o tym sprzęcie?

Czytajac opinie ze stron wcześniejszych Sabrina wypada lepiej niż Puzzi 10/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając odkurzacza piorącego brałem pod uwagę również Sabrinę, jednak według mnie jest mniej poręczna niż Puzzi 10/1, dlatego wybrałem Puzzi. Pompa będzie działać długo jeżeli po każdej pracy będzie przepłukana czystą wodą. Moc ssania jest dla mnie wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Benio  Sabrina wypada znacznie lepiej pod kątem użytku i wykonania.  Plastik jest gruby i sztywny, złączki mosiężne.  Znacznie lepsze parametry w porównaniu z Puzzi - co ważna tapicerka nie jest przemaczana, mgiełka jest rozpylana równomiernie , odkurzacz naprawdę dobrze odsysa wodą. Udało mi się doprać naprawdę uwalone fotele i dywany.  Długi przewód, wygodna w transporcie (spodziewałem się że będzie gorzej). Na minus troszkę rozwiązanie z wylewaniem wody ze zbiornika na czystą i brudną wodę

Przy usuwaniu bardzo mocnych zabrudzeń wspomagam się dodatkowo Karcherem SC5 

 

Mały offtop

Ogólnie jeśli chodzi o firmę Karcher z perspektywy czasu stwierdzam że jest mocno przereklamowana.  Do mycia samochodów i prac wokół domu używam myjki K5 (na szczęście w starszej wersji bez full controll, z aluminiową pompą). W ciągu jej żywota musiałem już wymienić dwie lance, dwie oryginalne pianownice i wymieniać uszczelnienia silnika. Do tego bardzo plastik-fantastik.... Na statku pracowałem z urządzeniami serii  proffessional (wykonanie też było słabe jeśli chodzi o obudowę i koła). Następna myjka to na 99% będzie Kranzle

Największym plusem Puzzi jest popularność - jest tego dużo i dostępne na każdym kroku, niestety sporo osób ociera się o serwis - prędzej czy później. Kilka stron wcześniej ktoś rozwiązał problem rozpylania wody poprzez zmianę dyszy - można ale to kolejna dopłata do karchera w cenie której masz jakąś chemię 

 

Zadowolony jestem z parownicy SC5 - bo ta faktycznie robi robotę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zacząłem myśleć od odkurzaczu z lidla na sucho i mokro, potem o Profi 7, teraz patrze że Profi 7,0 max (lub same 7,0) może prać i pracować na sucho. Ktoś korzysta z tego odkurzacza dłuższy czas? Przejrzałem kilka stron ostatnich i większość jest o profi 50. Na dzien dzisiejszy Profi 7.0 max kosztuje 1100zł. Opłaca się go kupić na własny użytek? Chciałbym używać od odkurzania bieżącego, ale też wyprać kilka samochodów od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wątku wiem, że w przedziale do 1000 większość poleca tutaj Profi 7 (albo najlepiej dozbierać do 50.1C tudzież Georga 😀).

A korzystał ktoś może z Boscha AQUAWASH&CLEAN BWD421PET? Mogę go dostać w dobrej kasie nówkę sztukę. Odkurzacz będzie używany do odświeżenia 2 niewielkich dywanów + 2 tapicerek samochodowych raz na jakiś czas, więc użytek w pełni amatorski. Czytałem w opiniach, że jakiś podobny model tej firmy miał spadek mocy silnika, a ssawka podawała nierównomiernie płyn (a nie sądzę, żeby robili kilka różnych rozwiązań, a zapewne różnią się akcesoriami). Czy w tym modelu też są takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.02.2021 o 10:17, poorboy napisał:

Mam ostatnio więcej czasu, wracam na forum 🙂  Jak ktoś potrzebuje pomocy w doborze odkurzacza - pisać 🙂

Mi możesz doradzić  😀 

Możliwie tani odkurzacz piorący z możliwościa odkurzania na sucho. Tak żeby mieć 1 do wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzysg101 napisał:

Profi 7.0 albo Numatic George. Od siebie polecam George, kupionego właśnie u poorboy. 🙂 

No właśnie różnica chyba 400 zł, a jeśli nie dużej różnicy to wolałbym tańszy 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dawno mnie tu nie było ale wpadłem podzielić się krótką opinią o odkurzaczu, który już tu się kilka razy przewijał - HYUNDAI VC5750

 

Kupiłem i  pobawiłem się dziś nim na domowych fotelach i łóżkach.   Odrazu zaznaczam, że nie mam żadnego doświadczenia z innym odkurzaczem piorącym. Nie wiem jak się pracuje na topowych sprzętach i co oferują.

 

 

Odkurzacz sprawił na mnie dobre wrażenie.  Wykonanie jest wystarczająco solidne, przewody, rury, akcesoria trzymają się wystarczająco solidnie.  Nic nie lata, nie wypada samo z siebie, nie cieknie podczas pracy. Lekko i łatwo jedzie na kółkach. Montaż, demontaż szybki i prosty.  Przewód długi.  Duży pojemnik na brudną wodę, na detergent też spory bo 6 litrów. 

 

Używałem narazie tylko mniejszej ssawki no i odkurzacz pryska szerokim, bogatym i silnym strumieniem, ssawka dobrze współpracuje z materiałem i łatwo odciąga wodę.  

Spust do strzelania płynem działa lekko i sprawnie, całość leży wygodnie w ręku.    Bardzo sprawnie to wszystko przebiega. Leci na bogato i odrazu jest szybko wciągane.

 

Nie mam porównania do kilka razy droższych konstrukcji ale ten sprzęt wywarł na mnie bdb wrażenie bo robi co ma robić.   

Gdyby ktoś się zapomniał i ciągnął wodę ponad limit to w środku jest pływak, który odetnie wodę od silnika - takie zabezpieczenie jakby ktoś naprawdę nieogarniał, że ma już pełno wody w środku. 

 

Na koniec zrobiłem mocniejsze stężenie płynu i przejechałem kilka razy po łóżku psa.   Tam to było już na bogato bo z odkurzacza woda wyleciała głęboko czarna, ale było widać gołym okiem, że sprzęt bez problemu rwie ciężki syf. 

 

Na necie są opinie, że jest głośny.  Hałas jest akceptowalny bo nadal mogłem łatwo mówić do innych i mnie rozumieli, więc nie jest źle.  Nie sprawia, że ma się ochotę zatknąć uszy, więc jest w pełni akceptowalnie.

 

Póki co z mojego krótkiego doświadczenia, to sprzęt sprawnie zrobił co miał zrobić, nie mam nic do zarzucenia za cenę 550zł. Wszystko trzyma się kupy, działa, sika płynem mocno, wciąga wodę sprawnie, nie ma żadnych wkurzających problemów podczas mycia, nic nie wycieka z boku itp.

Do domowego sporadycznego użytkowania śmiało polecam. Jutro atakuję podłogę i fotele w samochodzie bo do tego go kupiłem.

 

Zagadką pozostaje żywotność konstrukcji ale o tym nic nie powiem bo nie wiem z czego i jak to jest zrobione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników budżetowego  odkurzacza piorącego Clatornic Bss 1309 czy wymienialiście u siebie w tej wąskiej ssawce dyszę? Moja zaczyna pryskać w cały świat... Próbowałem czyścić ale nic to nie daje. 

Jak nie znajdę zamiennika to spróbuję jeszcze wrzucić do octu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, smerf91 napisał:

Pytanie do użytkowników budżetowego  odkurzacza piorącego Clatornic Bss 1309 czy wymienialiście u siebie w tej wąskiej ssawce dyszę? Moja zaczyna pryskać w cały świat... Próbowałem czyścić ale nic to nie daje. 

Jak nie znajdę zamiennika to spróbuję jeszcze wrzucić do 

Czysta jest? Może kamień właśnie 

Uszkodzony mechanicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.