Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę się zdecydować jaki odkurzacz wybrać profi 50.1c czy puzzi 10/1 ( chyba ze ktoś może coś innego polecić( budżet do 3500 tys.). Sprzęt chce kupić droższy na lata.Przeznaczenie 90% to samochody mojej rodziny oraz znajomych jeżeli będą chcieli pożyczyć oraz 10% czynności w domowe . Moje  największe obawy to zalanie turbiny(jakieś rozwiązania polecacie do tych modeli). Nie ukrywam ze nigdy się nie zajmowałem tym jakość szczególnie lecz teraz zmieniam na dość nowe auta i pora o nie zadbać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przemas22 napisał(a):

Czy ktoś może posiada  Clatronic BSS 1309 i też pękł mu cyngiel od nanoszenia środka. Gdzie można to kupić . A może ktoś zastosował inny układ spryskujący który da się zaadoptować

Mi pękło. Napisałem email bezpośrednio do Clatronic i kupiłem taką część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odkurzacz Profi 50 c a Odkurzacz Profi 50.1c

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem Odkurzacz Profi 50 c a Odkurzaczem Profi 50.1c . Odkurzacz będzie do  użytku domowego prania tapicerki 2 aut , 2 narozników i krzesła , plus czasem dywany i chodnik.
Odkurzacze rożnią sie tylko pompką  silna natrysku 1,8bar , a druga ma  4,8bar.Sprzedawca  proponuje  z pompą 1,8 bara bo nie namacza tak materiałów zaś 4,8bar proponuje bardziej do prania dywanów.
Jak to jest w realu ? Brać pompę o wyższym ciśnieniu ,różnica w cenie tylko 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej. Wiem że jest cały czas temat, ale potrzebuje życiowej opinii. Chciałbym kupić odkurzacz piorący na własny użytek. Chodzi o to aby uprać swoje auta rodziców itp. wiadomo mógłbym wypożyczyć, ale ja lubię swoje. Ile tak trzeba by przeznaczyć aby kupić porządny odkurzacz piorący? Nie chodzi o minimum raczej coś co wytrzyma kilka lat amatorskiego użytkowania w domu i w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potrzebuje pomocy z odkurzaczem piorącym. Mianowicie ostatnio robiłem porządki na strychu, a tam cyk taki odkurzacz, pytam teścia to mówił że ostatnio używał go z 15lat temu, spakował i schował. Doprowadziłem go do ładu z kurzu i syfu, zalalem wodą próba i zasysa jak głupi, ale nie podaje wody, winowajca pompka(zamówiłem nową). Pytałem teścia czy prał, mówił że aby pryskał dołączonym płynem z butelki i włączał oba przyciski i nic nie lał do środka, czyli pompka nic dziwnego że wyzionela ducha.

 

Do rzeczy, czy dobrze rozmyślam?

 

W plastikowy zbiornik co wkładam do odkurzacza nalewam wody w miejsce oznaczone niebieskim trójkątem oraz wkładam do niego wężyk od pompki.

 

Na zbiorniku na brudną wodę są 2 trójkąty, niebieski i czarny. Czy mam nalać wody do poziomu niebieskiego trójkąta, tak aby potem brudna woda podniosła pływak?  Czy tylko w zbiornik plastikowy? Proszę o porady, bo nie będę ukrywał ale w odkurzacze to nie umiem 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20230529_081938090.jpg

IMG_20230529_082614483.jpg

IMG_20230529_082627368.jpg

IMG_20230529_082645462.jpg

IMG_20230529_082743721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sparco0 wg mnie tylko  w pojemnik do podawania wody (ten od wężyka do pompki) - skończy Ci się w nim woda, to wylewasz brudną wodę z drugiego i ponownie napełniasz ten pojemnik na wodę do płukania.

Mam Georga, ale nie sądzę aby przez 15 lat technologia zrobiła jakiś znaczący postęp w kwestii odkurzaczy piorących 😋

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Orientuje się ktoś czy do Profi 50.1C da się dokupić sam wężyk, który podaje wodę ? Mój strasznie spuchł i złączki nie trzymają a nie mogę go nigdzie znaleźć, z tego co widziałem to jest cała rura z tym wężem a tego nie potrzebuje. Jeżeli nie ma samego wężyka to będę coś kombinował i dobierał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 22:11, Rafal9304 napisał(a):

Orientuje się ktoś czy do Profi 50.1C da się dokupić sam wężyk, który podaje wodę ? Mój strasznie spuchł i złączki nie trzymają a nie mogę go nigdzie znaleźć, z tego co widziałem to jest cała rura z tym wężem a tego nie potrzebuje. Jeżeli nie ma samego wężyka to będę coś kombinował i dobierał. 

U mnie przewód zagioł sie przy rękojeści . Skróciłem go troszkę bo było z czego . Ale dla bezpieczeństwa kupiłem przewód gumowy w sklepie z łożyskami , oringami itd . Jak jutro albo pojutrze bede w garażu zrobię zdjecie i ci podeślę . Obawiałem się troche czy wytrzyma ciśnienie ale nie ma z tym problemu . Wąż natryskowy kupiony tak na wszelki wypadek jak by cos sie u klienta wydażyło to ciach wymieniam wąż , nowe cybanty i jedziesz dalej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Rafal9304 napisał(a):

Temat już ogarnąłem, dobrali mi w sklepie z wężami przeźroczysty wężyk, nowe cybanty, wszystko działa a koszt naprawy to 20 zł 🙂 

No i trzeba było sobie taki sam dodatkowy na zapas wziąść . Wiesz na robocie różnie może być 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati0618 Riwall jest czeską marką produkującą m.in. odkurzacze, myjki ciśnieniowe, piły stołowe, podkaszarki i różnego rodzaju kosiarki. Jej polskim i jedynym dystrybutorem jest firma MIMAC Polska. 

Oferują chyba 4 lata gwarancji door to door.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że to jest dopiero przedsprzedaż i dostawa dopiero w październiku.. ale w sumie nie potrzebuję tego na wczoraj. 

Jest jeszcze takie coś, KANWOOD

 https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-pioracy-do-tapicerki-dywanow-10w1-ssawka-13855148941?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:category&bi_c=YmU3M2E4OGItYzY4Ni00NmY5LWE3MDEtMTY1NTc1OTViYjc2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=3db49abf-3b4a-4bc2-b0c3-4483d38b9446

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.