Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, BartekW napisał:

Nowy wet coat?

Podobno jest to ulepszona wersja na 2019 r. Poprawiona została - wg producenta - wytrzymałość/trwałość zabezpieczenia... Jednak tak w tej "nowej", jak i w dotychczasowej wersji, producent deklaruje trwałość na poziomie 12 tygodni... Więc tak naprawdę nie wiadomo, o co chodzi z tym dopiskiem "NEW" (poza zauważalnie ciemniejszym zabarwieniem płynu "nowej" wersji)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu woskow, to koleś ma rację:) Nic nie zrobi lepszego efektu jak świeży SW czy inny dobry wosk na lakierze, przyjemność aplikacji i wręcz klasyczny styl pielęgnacji stawia woski na pierwszym miejscu:) Dodatkowo woski zmuszaja wrecz uzytkownika do regularnej pielęgnacji. Powłoki to maszynka do zarabiania pieniędzy no i oczywiście jakieś rozwiązanie dla osób które nie mogą lub nie mają czasu na regularne woskowanie a chcą by ich auto dobrze wyglądało, problem się robi gdy taki laik z powloka na aucie nie pielęgnuje jej i myśli że ma pancerz i leci ze szczotką na myjni:) A potem na forum ratunku powloka mi się zmyla:) Taka drobna refleksja:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się naprawdę trwały produkt...

Wynik testu pozytywnie mnie zaskoczył... A zwłaszcza trwałość CMX na działanie pastą i polerką 🤔 Chociaż w przypadku padu z wełny i pasty polerskiej, efekt może być spowodowany nie wymyciem resztek pasty, a nie rzeczywistą obecnością CMX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@Eidos71  Moim zdaniem to co widzimy na końcu filmu to po prostu wypolerowany lakier i odtłuszczony i niestety taka jest prawda że lakier czysty i wypolerowany zawsze tak zrzuci wodę. Ostatnio testowałem opcję: po wypolerowaniu umycie kwasem, potem wysokim pH i na koniec odtłuszczenie  (takie coś gdzieś wyczytałem) i niestety nadal sheeting jak po średniej klasy wosku.

Zużyłem już na różne testy powłok dziesiątki różnych paneli ze szrotów i jak mamy "świeży" panel ze szrotu zaraz po kompletnym umyciu (szampon, lekki kwas, coś zasadowego), ale nadal zniszczony i utleniony to faktycznie tafla jest wzorowa. Jednak po zrobieniu korekty, czym byśmy potem nie wymywali to niestety krople i zrzut będzie powstawał. Jeżeli jest jakiś produkt po którym będzie idealna tafla to jedynie znak że ma składniki które powodują efekt tafli, a nie idealne odtłuszczenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CAR CRAZY napisał:

@Eidos71  Moim zdaniem to co widzimy na końcu filmu to po prostu wypolerowany lakier i odtłuszczony i niestety taka jest prawda że lakier czysty i wypolerowany zawsze tak zrzuci wodę. Ostatnio testowałem opcję: po wypolerowaniu umycie kwasem, potem wysokim pH i na koniec odtłuszczenie  (takie coś gdzieś wyczytałem) i niestety nadal sheeting jak po średniej klasy wosku.

Zgadzam się - dlatego poddałem w wątpliwość efekt po padzie wełnianym i paście. Ale już wcześniejsze działanie na lakier cleanerem od AW i pózniejsze kropelkowanie - tego nie potrafię sobie przekonująco wyjaśnić... Bo po cleanerze od AW takiego efektu (jak na filmie) nie stwierdziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Poniżej zdjęcie z dzisiaj: panel wczoraj polerowany - odtłuszczony - zmyty kwasem do felg - zmyty APC o wysokim pH - na koniec ponownie odtłuszczony

bead.jpg.8199290ab91de13bc713bccc39bf0f2f.jpg

Resztek past raczej na panelu nie ma po takim zabiegu, pozostaje tylko kwestia że gładki wypolerowany i czysty lakier sam w sobie zawsze będzie tworzył efekt rozbicia napięcia powierzchniowego wody co wizualnie będzie wyglądało na średniej jakości kropelkowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
13 minut temu, lukeu napisał:

@Mumins na fb nie chcą póki co uchylić rąbka tajemnicy, ciekawe co wykombinowali 🙂 może zapach...

Fusso Coat to już 30 lat historii. Po drodze było trochę zmian - zarówno tych wizualnych, jak i technologicznych. Póki co prosimy o cierpliwość kwestii szczegółów, ale żaden mistrz nie utrzymałby tytułu, gdyby zrezygnował z rozwoju 🙂

 

20 minut temu, Mumins napisał:

24 months coating? 😄

Trwałość produktów to chyba najczęściej dyskutowany wątek pośród użytkowników, który chyba nigdy nie doczeka się jednoznacznego rozstrzygnięcia, ale walka o wyniki w tej kategorii jest wciąż otwarta i coraz bardziej zacięta 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Soft99 napisał:

Fusso Coat to już 30 lat historii. Po drodze było trochę zmian - zarówno tych wizualnych, jak i technologicznych

Zgadza się 29 lat temu zostało zaprezentowane pierwsze Fusso.

Trwałość deklarowana wtedy wynosiła 3 miesiące. Trochę zmian to mało powiedziane. Produkt był mocno ulepszany chociażby ze względu na trwałość. O ile pamiętam do 6, następnie 9 aż do obecnych 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.