Skocz do zawartości

Nowości Detailingowe


Arkeolowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ooops... Może być gorąco... Dallas Paint Correction & Auto Detailing twierdzi, że Meguiar's oszukał klientów - Hybrid Ceramic Wax nie jest produktem, jakim prezentuje go producent... Ciekawe, jaka będzie reakcja Meguiar'sa...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nie kumam bo słaby jestem w te chemiczne tematy 😉

Taki mały OT.

Gdybym dla porównania wrzucił kartę charakterystyki chińskiej popularnej powłoki to byście się posmiali 😁 pisane na kolanie bo poprosilem. Ciekawe czy podrabianie kart charakterystyki nie jest karalne... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 Dawaj, z ciekawości 🙂

Chociaż co do kart charakterystyki nie jest tak, że umieszcza się tam tylko substancje niebezpieczne?

SiO2 może się znajdować tu: Non-Hazardous Ingredients Mixture 80 - 100 Substance not classified as hazardous

ponieważ nie jest niebezpieczne: https://www.sigmaaldrich.com/MSDS/MSDS/DisplayMSDSPage.do?country=PL&language=pl&productNumber=637238&brand=ALDRICH&PageToGoToURL=http%3A%2F%2Fwww.sigmaaldrich.com%2Fcatalog%2Fproduct%2Faldrich%2F637238%3Flang%3Dpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W karcie widnieje, że siloksany (czyli związki krzemu i tlenu) stanowią od 1 do 5 procent składu produktu. I o to między innymi chyba chodzi Dallas Paint Correction & Auto Detailing, oraz o zapisy w karcie SDS, dot. postępowania w przypadku kontaktu ze skórą, połknięcia, lub dostania się produktu do oka. Autor filmu zarzuca, że produkt jest bardziej wodą z dodatkami, niż reklamowanym woskiem hybrydowym. Podważa też jednocześnie wskazywany przez producenta sposób aplikacji. Generalnie - jeśli to się potwierdzi, może być to wtopą dla producenta produktu, jeśli chodzi o rzetelność i prawdziwość opisu produktu (niezależnie od tego, czy w praktyce produkt jest trwałym zabezpieczeniem, zapewniającym faktycznie wszystkie optyczne efekty). Przynajmniej wnioskuję tak z tego, co zrozumiałem z wypowiedzi autora filmu - mój angielski nie jest perfect 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Pamiętam była tutaj kiedyś akcja że ziomuś wylał cały szampon Gyeon Bathe to kibelka 😄 Bo my produkt nie spasował 🙂Ponieważ cenię najmniejszy grosik i pieniażki, które wydałem na tego megsa niestety nie powtórzę tego wyczynu 😛

 

Cała konkluzja tego filmiku od 7:35 - "Megs zarobi miliony a nikt sie nie dowie i wielu Youtuberów światowych to testowało i uwierzyli w słowa Megsa " 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam była tutaj kiedyś akcja że ziomuś wylał cały szampon Gyeon Bathe to kibelka Bo my produkt nie spasował

 

Jesli dobrze pamietam to był to kolega [mention=1549]krd[/mention] i wylał go bo sie nie pienił.

Z szamponów gyeona to polecam bathe essence jak juz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Domel napisał:

Ponieważ cenię najmniejszy grosik i pieniażki, które wydałem na tego megsa niestety nie powtórzę tego wyczynu

Nie warto wylewać. Pomimo domniemanego oszustwa ze strony Meg'sa, produkt generalnie daje jakiś efekt i pewną trwałość jakiegoś tam zabezpieczenia lakieru - tyle, że (znowu domniemanie) z ceramiką ma niewiele wspólnego. Poza tym to żadna nowość takie lipne szeregowanie produktu do grupy "produktów ceramicznych" - znam przykłady z "rodzimego podwórka" produktów z nazwą "quartz", gdy w rzeczywistości kwarcu jest tam pomijalna ilość (o ile w ogóle)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 

Sytuacja wygląda identycznie jak z zawartością carnauby w woskach.Dzisiaj aplikowałem Megsa Hybrid Ceramic , a na drugim panelu karoserii SG WP. Porównałem oba produkty pod kątem zrzutu wody. Wynik 1:0 dla SG. Chyba rzeczywiście tego SIO2 w Megsie są śladowe ilości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie była już mowa o tym produkcie: OPT Clear Coat Restorer. Ciekawy jestem Waszych opinii/spostrzeżeń, po obejrzeniu filmu... Czy to rzeczywiście rewolucja..? Czy tylko kolejny produkt zabezpieczający, lub poprawiający wizualnie stan lakieru..? 

Wg producenta jest to trwała powłoka, o twardości porównywalnej do twardości lakieru bezbarwnego i można polerować powierzchnię, na której leży OPT CCR... Sporo informacji znajduje się w komentarzach, gdzie Yvan Lacroix i Rag Company odpowiadają na niektóre z pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

@Eidos71 Gdzieś kiedyś czytałem o aplikacji lakieru szmatką, były jakieś metody. Odnośnie tego i innych filmików o CCR to nie chce się wierzyć że produkt jest w stanie sam się idealnie wypoziomować. Tym bardziej że filmy pokazowe są robione na dojechanych zderzakach albo na zmęczonych pick upach. Kolejne pytanie to kurz i wtrącenia.... Przerabialiśmy te wszystkie zagadnienia przy próbach aplikacji powłok tak grubych warstw żeby były mierzalne.   Temat ciekawy trzeba obserwować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CAR CRAZY - również nie do końca jestem przekonany, jeśli chodzi o samopoziomowanie tego produktu (na pewno wymaga dużo uwagi przy aplikacji - równomierność i grubość warstwy... Chociaż z drugiej strony podobne chyba wątpliwości były przy okazji premiery Opti-Seal...). Kwestia kurzu - tutaj też mam obawy. Z opisu Yvana Lacroix wynika, że jest to produkt trochę zbliżony do lakieru bezbarwnego, z dużo krótszym czasem schnięcia... Dopóki produkt nie trafi do rąk zwykłych użytkowników, można tylko zgadywać... 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.